Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes a kisfiam. Sajnos...

3 hetes a kisfiam. Sajnos nincs elég tejem így lefejt tejet + tápszert kap. Érdemes fejnem?

Figyelt kérdés
3 óránként tudok neki 20-30ml fejni.(pluszba kap 60ml tápszert) Sokan azt mondják nem érdemes. Én viszont nem tudom azt mondani nem csinálom. Próbálkozom a fejéssel, de nem lesz több. Szerintem ez is több mint a semmi, nekiadom. Szerintetek is felesleges ennyiért?
2010. jan. 21. 11:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem felesleges,hidd el ez a kicsi is számít.Amikor nekem kezdett elapadni,volt hogy csak 10 ml volt,aztán persze egy idő után azt hagytam,mert nem lett több,de azért ha 30 ml-ket le tudsz fejni,az is valami,én fejném.Szerintem jól csinálod.
2010. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Minden cseppje aranyat ér, főleg egy ilyen kicsinek.DE!Ha idegbeteg vagy állandóan a fejés miatt, a babától veszed el az időt, akkor szerintem nem éri meg.A mai tápszerek már nagyon jók.Ha úgy érzed, hogy nem teher a fejés, nem stresszelsz rajta állandóan, akkor ne add fel.Amúgy nem tud szopni, vagy miért fejed neki?

2010. jan. 21. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem is hamar elment a tejem. 1 hós korában még tudtam 50ml-t is fejni, aztán napról napra szépen kevesebb és kevesebb lett. De én lelkesen fejtem, legalább azt a keveset is megkapja. 2 hónaposan elapadt teljesen. Nyugodtan fejd amíg bírod, mert fokozatosan elfog apadni. Nekem
2010. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Szerintem igen!

És még visszafordtíható a dolog, legyen sokat cicin és ne méregess.

2010. jan. 21. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
ne idegeskedj, amennyi van, azt add oda neki! Szerintem az is közrejátszik abban, hogy "kevés", hogy sokat foglalkozol vele. Nem kell! amennyi van, -ha 20ml is-, azt add oda! rengeteg fontos anyag van abban a kevésnek tűnő adagban is!!
2010. jan. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Ha bírod lelkileg csináld tovább!!! Megéri, mint ahogy az előzőek is írták, minden cseppje fontos. A fejés mellett gyakran rakd cicire is a babát, akár óránként is, mert az fogja a mellett a legjobban stimulálni.
2010. jan. 21. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Szia

Én pont így jártam mint Te! 6 hétig kinlódtam, próbálkoztam, a végén azért hagytam abba, mert már csak 30-40 ml jött le egész nap!!!!! Gondolj bele: 6X30-40 ml legalább 1-2 teljes étkezés. Nekem az adott motivációt, hogy a kellő immunglobulin, ami ugye az anyatejben van átjut hozzá. Tatrs ki még egy kicsit! Gyűjtsd össze és add oda neki egyben- egyszerűbb... és neki is jobb mert nem kell szerencsétlankedni minden etetésnél a fejéssel, a két cumisüveggel... Babám már 9 hetes, azóta orvosi javaslatra narancsot, paradicsomot és almát is iszunk.

2010. jan. 21. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Fejés helyett inkább szoptasd,egyrészt jobban stimulálja a mellet-ahogy valaki már írta-,másrészt a baba többet ki tud szívni,mint amennyit te ki tudsz fejni.Utána add neki a tápszert.
2010. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem lesz az még több is, ha nem görcsölsz a fejésre, sokat iszol és fejés előtt átmasszírozod a melleidet. 20-30 ml lefejt tejcsi egy 3 hetes kisbabának nagyon jó, mert akkor az étkezések fele anyatejes kb.

Hidd el megéri, főleg most télen. Én influenzás voltam, amikor a kislányom 8 hetes volt. Végig szopizott és nem kapta el tőlem. Nagyon lecsökkent a tejcim, mert hasmenés is társult a dologhoz, így kapott tápszeres pótlást, én is fejtem egy csomót, de vissza tudtam hozni a mennyiséget. Kitartás!

14 hetes kislány anyukája

2010. jan. 21. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
szia, nagyon meg tudlak érteni!!!! Nálam ugyanez volt! Szoptattam én a fiamat, vollt, hogy félórákat elnyammogott egy cicin, szunyókált utána meg ordított, hogy éhes! Én is fejtem mint az őrült, egy elektromos mellszívót le is égettem, hiába alig jött valami. Kezdetektől kapott tápszert a fiam, kb. 2hónapos volt amikor végképp feladtam, mert már nem is kellett neki a cici. Üvöltött ha csak meglátta. Persze tejem nem lett több, bármit csináltam. Abbahagytam a fejért és egy két nap alatt teljesen elapadt! Most 13hónapos a gyerek, és én nem látom kárát, hogy nem tudtam szoptatni! Egészséges örökmozgó rosszcsont! Én viszont nem készültem ki idegileg teljesen! Attól, hogy nincs tejed még szuperjó anyuka vagy! Próbálkozz amíg bírod, ha nem megy, nem lesz több, akkor meg hagyd abba, és élvezd az anyaságot! Kell az anyatej a kicsinek, viszont kiborult, feszült anyukára nincs szüksége! A
2010. jan. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!