Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Viburcolt lehet rendszeresen...

Viburcolt lehet rendszeresen adni? Szünetet tartotok?

Figyelt kérdés
Valószínű,hogy fogzás kezdődik nálunk és Viburcolra gondoltam.Ismerős ajánlotta.Nektek bevált?
2010. jan. 20. 22:18
 1/6 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFF-ért, de engem is érdekelne, hasonló cipőben járunk. Az én kislányom ma 20 hetes, s nagyon be van dagadva az ínye, ordított egész délelőtt, adtam neki 11-kor egy germicid kúpot, azóta, trhető, már 2 órája alszik.

A te babád mennyi idős?

2010. jan. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

8 hónapos a babám, és mi is kínlódunk a fogzással. Nekem azt mondta a védőnő, hogy Vibrocul kúpot max. 7 napig adhatok neki, mert nagyon magas a hatóanyagtartalma, és könnyen hozzászokik a gyerek. Ha hosszú ideig tartó, elhúzódóa fogzás,akkor inkábba Camomillát adjam, mert ahhoz nem tud hozzászokni, meg az hosszú időn át adható.

Aztán végül semmit nem adtam neki, mert csak éjjel nyugtalan, ha már minden kötél szakad, ill. már 3 éjszaka nem aludtunk, Nurophent adok neki.

2010. jan. 24. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én adom, már 5 éjjel kapott, így csak egyszer kel, azelőtt 4szer :(. Szerintem nagyon jó, félek is mi lesz ha nem adom, de egy hétig gondoltam csak adni és szünetelek.
2010. jan. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"A homeopátia addig alkalmazható, amíg a tünet fennáll. Ha elmúlik, felesleges adni tovább. Ha újra lenne ilyen gond, el lehet kezdeni újra. Ha hosszútávon szükséges adni, valóban érdemes néha szünetet tartani. Ez kb. annyi nap, amennyi ideig folyamatosan kapta (pl. 10).

Mivel ez homeopátiás szer, hozzászokás nem alakul ki."

Ebből kiindulva lehet folyamatosan és hoszabb távon alkalmazni, lányomnak 14nap volt a legtöbb amikor a szemfogai jöttek,addíg kapta, utána másik homeós szert kapott. Pulsatillát és chamomillát, így tartottunk a kúppal 14nap szünetet. A chamomillát nem szabad hosszú időn keresztül használni, inkább csak alkalmanként,mert épp az ellenkező hatást váltja ki. Itt írnak róla:

[link]

A kismamablog oldalon található homeopátiás kisokossal ki tudod választani a nektek megfelelő szert.

[link]

2010. jan. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

2.5 hós és szegénykémnél már most kezdődik a kínlódás.Az a bajom,hogy ahogy a betegtájékoztatóban van írva felerősíti a tüneteit.Szegénynek beadom és onnantól kezdve 15 percen keresztül úgy ordít,hogy hihetetlen,majd bealszik reggel 7 ig.Nem adom neki,csak ha látom,hogy tuti nem nyugszik meg anélkül.Tegnap éjfélkor aludt el.Amúgy fél10 -10 körül szokott.Lehet minden nap kéne adnom?

Mert azt írják,h az kezelés elején erősítheti a tüneteket,de aztán szépen beáll neki.Nálam az a baj,hogy csak akkor adom amikor már nincs más választás?

Van,h 2 napig nem,majd 1-2 igen,majd 3-4 nap nem kell...

Nem tudom mit kéne tennem.

Szerintetek?

2010. jan. 25. 08:43
 6/6 anonim ***** válasza:

A tünetek nem az első 15percben erősösdnek,hanem egy-három nap alatt,mert beindul a szervezet öngyógyító folyamata. Egy kicsit olvasgass róla, akkor könnyebb lesz adagolni,szert választani stb... Én jártam tanfolyamra,néhány baba-mama klub indít ingyenesen,érdemes utána járni.

[link]

[link]

[link]

2010. jan. 25. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!