Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mennyi tápszert...

Most akkor mennyi tápszert kell meginnia naponta a 8 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés

A védőnő azt mondja,hogy napi fél literre szüksége van a többi pedig már a hozzátáplált étel.

A kisfiam ennél jóval többet eszik meg és hozzá jön még a főzi,a gyümi és a pép.Naponta 1x eszik főzit és egyszer gyümit vagy pépet.Ez nagy gáz?Rosszul csinálom az etetést?1 doboz tápszer 5 nap alatt elfogy.


2010. jan. 20. 15:21
 1/9 A kérdező kommentje:
az elfelejtettem hogy a vizet,a teát nem hajlandó meginni még 2 etetés között sem,csak a tápszert.
2010. jan. 20. 15:22
 2/9 anonim ***** válasza:
A napi fél literben nemcsak a tápszer, hanem a tejalapú kajákat is számold bele. Ha már eszik tejpépet, akkor az is annak számit. Viszont etetések között én nem tápszerezném, ha már eszik szilárdat is mindenképpen viz, tea, esetleg gyümilé az ideális. Úgy kellene kinéznie, hogy csak reggel ébredésnél és lefekvés előtt kapjon tápszert ha már rendesen eszik szilárdat is.
2010. jan. 20. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

nem eszik még szilárdat,még nincs foga.

Nem issza meg a teát,a vizet.

A gyümölcslevet sem csak hígítva,azt is csak nagy ritkán.

2010. jan. 20. 15:35
 4/9 anonim ***** válasza:
A szilárd alatt a főzeléket, gyümit, stb. értem, ami nem folyékony, az szilárd, igaz pépes formában. Milyen teát szoktál neki adni?
2010. jan. 20. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
próbáltam a mecsek teát,hasfájós volt,próbáltam babateát,gyerekeknek való teát és most végül a Milupa teáját.:(
2010. jan. 20. 15:43
 6/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem tudom, lányom szereti a hippes meg milupás teákat. Próbálgasd azért, mert a tápszer is kaja valahol, nehezebb megemészteni, mint az anyatejet, igy ha még azt is kap az étkezések között, az olyan, mintha egyfolytában enne a babád. De gondolom már normális adagokat eszik meg fiad a szilárdakból nem? Vagyis kiváltottál már étkezéseket? Én egyébként napközben csak akkor szoktam neki adni plusz tápit, ha látom, hogy ebédnél kevesebbet eszik, például mikor fogzik, akkor ebéd után 2 órával leküldök neki egy adag tápszert.
2010. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

így néz ki egy napi evésünk:

7 körül 200 ml táp

10 körül 170 táp

12-13 között 200 főzi utána néha táp(70ml)

16-17 körül 170 táp

19-21 között 150-170 pép,gyümi és később max 100 táp

aztán alvás és reggel újból ez a menet

2010. jan. 20. 16:07
 8/9 anonim ***** válasza:
Ez szerintem is kicsit sok tápszer egy ennyi idős babának. Ez azért fontos mert a tápszerben is van fehérje, igaz módosított. A lényeg, hogy a sok fehérje nem tesz jót a piciknek. A délelőtti és délutáni tápszer adag helyett adj neki gyümölcsöt valamilyen formában. És mindenképp inni is valami gyümölcslevet (babáknak valót).
2010. jan. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk igy van most (11 hós):


7kor: 180 ml táp

10kor: tejpép, gyümi, babajoghurt, mikor mi

13.30kor: főzelék

16.30kor: van amikor főzelék, vagy mint tizórai

20 óra: 230 ml táp

alvás.

2010. jan. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!