Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4hos babatokat hogy altatjatok...

4hos babatokat hogy altatjatok este es mikortol, milyen az esti menetrend?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 14:50
 1/9 anonim ***** válasza:
fürdés, öltözés, szopi, büfi, alvás a sorrend. Kb.fél 8-8 között berakom a kiságyába, batakarom, szájába cumi, megsimogatom a buksiját és kimegyek a szobából. Van, hogy még 2-3x be kell mennem a cumit visszaadni, de amúgy magától alszik el. Sokszor hallom, ahogy a kiságy oldalára kötött játékkal csörög még egy darabig :)
2010. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Torna (hogy jól elfáradjon).

3/4 7-1/4 8 között fürdés (attól függően h du. mikor ébred fel)

Vacsi (tápszer), böfi, cumi be, beteszem az ágyba és egy darabig azzal szórakozik, h kiveszi a cumit, anya berakja. Aztán elalszik. De ez a cumi be-ki játék nem minden nap van, mikor milyen kedve van, van h beteszem és egy-két perc, amíg elalszik.

De persze ez nem mindig volt így, szépen fokozatosan jutottunk el idáig (Suttogó tanácsait megfogadtam). Mikor hazahoztuk a kórházból, a feneke le sem ért még a kiságyba, már ordított. Most ahhoz képest de., du. , éjjel ott alszik, játszik is egy kicsit, csak ahhoz már kicsi neki a kiságy, mert pörög forog össze vissza.

2010. jan. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

mi is a suttogónak köszönhetjük, hogy azt a káoszt és őrületet amit a gyerekem alvás helyett produkált felváltotta a következő:

7 óra körül (ahogy kijön) vacsi, aztán fürdés (apa dolga)

felöltöztetés, akkor ottvagyunk mindketten, kicsit még "dimálunk vele", aztán én még elénekel neki egy altatót, és be az ágyba. Cumi és kijövök.

3 hós korára alakult ez így ki nagyjából, most már 6 hós annyi különbség, hogy már altatódal és cumi sem kell :)

2010. jan. 20. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Háromnegyed 7- negyed 8 fürdés, vacsora, büfi.Ha nem alszik be rögtön, akkor mesekönyvet nézegetünk.Ha álmosodik, néha kéri, hogy pár percet ölben legyen, néha pedig kifejezetten csak az ágyba akar rögtön menni.Cumi, és alvás.Tegnap este jöttem rá, hogy utálja a halvány fényt is a szobában.Szinte teljes sötétség kell, hogy legyen neki.Igy gyorsabban elalszik.Ezzel csak az a baj, hogy én csak tapogatok, ha kiesik a cumi.Pedig már vettem éjszakait is.
2010. jan. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
4,5hos,7 korul furdetés,szopi,na ettol o felébred.Játszás,aztán 8.30korul kézen altatva elalszik,9-kor felkel,és fent van jo 11-ig.Majd ujra játszás,kézen altatás.Mi nem tartozunk azok kozé a szerencséssek kozé akiknek egyes modszerek sikerulnek,nálunk nem vált be semmi,csak egész hajnalig tarto ordítás,de majd csak konnyebb lesz.
2010. jan. 20. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
mi fel8-kor fürdünk az 8-ig tart,majd kaja es remelhetöleg 3/4 9-re alvas.azert kerdeztem valojaban mert arra voltam kivancsi mitöl alszik be a babatok,mert az enyem cicin alszik el es attol felek ha majd nem lesz cici akkor mit fogok csinalni.nagyon raallt erre es mindig szepen elalszik,de felek mi lesz par honap mulva...
2010. jan. 20. 20:12
 7/9 A kérdező kommentje:
ja es öklendezik a cumitol ugy utalja
2010. jan. 20. 20:13
 8/9 anonim ***** válasza:
hát igen, mi is pont ezért alakítottuk, úgy hogy előbb vacsi aztán fürcsi, mert az megmarad még évekig szertartásnak :)
2010. jan. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is úgy volt,hogy fürdés,cici és szépen elaludt rajta.sajnos már tápszer van,de az eti szokásokon más nem változott,tehát a menetrend ugyan az.

7-8 között fürdés,aztán vacsi és 1/4 9 körül már ágyban van.Cumit nem fogadta el,2x próbáltuk,azóta sem.Már nem is próbáljuk,jobb ha rá sem szokik.mondjuk jó alvókája volt már egész születésétől.Nálunk az este a legbiztosabb a napi menetrendben.Reggel az ébredés változó.álatlában 6 körül,de ma pl.5 kor fenn volt.

2010. jan. 21. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!