Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másfél/kétéves babáitok...

Másfél/kétéves babáitok szeretik a gyümölcsöket?

Figyelt kérdés
Az én fiam 20 hónapos, 5-6 hónapja gyakorlatilag csak a banánt hajlandó megenni. Korábban evett mindent, főleg almát sokat. Gyümölcslé formájában mindent megiszik, de magát a gyümölcsöt nem. Hogy tudnám megszerettetni vele?
2010. jan. 20. 13:12
 1/5 anonim ***** válasza:
keverd vmivel, nálunk ez jött be. tejpép,sinlac,keksz, ilyesmikre gondolok.
2010. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nem igazán.

mostanában talán pár falat banánt és 2 falat kivit megeszik. ez a gyümölcsadagja sajnos.

az almával szórakozik csak és betöm annyit a szájába, hogy öklendezik.

pürésítve néha-néha megeszi, de van, amikor úgy sem.


én a helyedben nem adnék neki gyümölcslevet, hátha így hiányzik majd neki az íze, és megeszi magát a gyümölcsöt is.

2010. jan. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kicsim is 20 hónapos,és kb 2-3 hónapja ugyan ez a probléma.Annyi a különbség,h ő a banánt is csak hébe-hóba hajlandó megenni.Picinek bezzeg!Barackot,almát,cseresznyét,dinnyét,banánt,szilvát...ne is mondd!Ráadásul kiderült,h tejérzékeny,úgyhogy vissza kellett térni a baba joghurtra,és túróra.Én most megint üveges babadesszertet adok neki(olyat,amelyik müzlis,zabpelyhes,vagy telj.kiőrl.gabonás),mert azt elfogadja.Általában a DM-ben veszem(egyszerre sokat),amikor van 15%-os kedvezményre jogosító kuponom.Az üveges joghurtot,és túrót is ott veszem,szintén olyat,amiben gyümölcs is van.
2010. jan. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Jaj, de jó olvasni, hogy nem vagyok egyedül ezzel a problémával. Kislányom 21 hós, eddig nagyon szerette a gyümölcsöt, bármit megevett. Azonban 2 hónapja alig hajlandó gyümölcsöt enni. Csak a banán kell neki. Mostanában sikerült arra rávennem, hogy mandarint is egyen. Kezébe teszem, hogy ő pucolja meg. Míg ő azzal bíbelődik szépen adagolom a gerezdeket a szájába és így megeszi. Annyira büszke magára, hogy ő pucolja meg, hogy van hogy egyszerre 3-4 mandarint is megeszik. Próbáljátok ki, hátha nálatok is beválik! :-)
2010. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
az előttem levő nagyon aranyos lehet:))))))))
2010. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!