Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Elhanyagolom a babám?

Elhanyagolom a babám?

Figyelt kérdés

Mindjárt féléves.Ő nem az "játszós" fajta.Egész nap csendben van (a doki szerint ilyen csendes típus),mindent össze-vissza fogdos,de nem a játékokat.Ágytakaró,pulóver,üvegpohár,krémes flakon,stb.Amiből lehet kihúzgálja a szálakat,szereti a hajamat.Persze mindent meg is nyal,ahogy illik.Gyakorlatilag egész nap elvan ezekkel,de persze igényli a jelenlétemet is időnként.Ilyenkor az egyetlen dolog,amivel le tudom kötni,az olvasás.Még az sem kell,hogy képek legyenek a könyvben,csak le kell mellé feküdnöm,felétartani,hogy elérje (fogdossa ezt is) és olvasni belőle.Egyébéknt vigyorog mint a vadalma,kiegyensúlyozott,jó evő,viszonylag jól alszik,szóval semmi gond vele.Ezeket leszámítva.Ilyen,hogy játszószőnyeg szóba sem jöhet.Kivéve ha hason van,mert akkor fogdossa az alját.Attól tartok,hogy mivel nem igényli a "játékot",elhanyagolom.Néha csak azt veszem észre,hogy csend van.Bemegyek,és hasal miközben szopja az ujját.Baj van vele?Van valakinek hasonló babája?(az orvos mindig megállípítja,hogy rendkívül figyelmes).Úgy szeretnék vele játszani...

Bocs,hogy hosszú lettem.


2010. jan. 20. 12:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

istenem, ha nekem ilyen gyerekem lenne! :)))))

viccet flretéve, az én kislányom 13 hós, de soha nem volt el magában amikor kisebb volt, és most sem döntögetünk rekordokat . van hogy elpakolgat már magában, de inkább azt szereti, ha én is leülök vele. amikor meg kisebb volt....fűűűűű. el se tudod képzelni. feszt kézben, feszt szórakoztatni. na persze, mondják az okosok, szoktatás kérdése. én meg azt mondom hogy nem! van ilyen, és van olyan mint a tiéd. szerintem nem kell kétségbe esned egyáltalán, ilyen korban úgyis abból tanulja a legtöbbet, hogy fog, hall, lát, tapint. stb. esetleg énekelhetsz neki, mondókázhattok, lovagoltathatod a térdeden (ha már ül), tornáztathatod, adhatsz a kezébe valamit, ami csörög, csilingel stb. de szerintem ha egy baba nem követeli ki, akkor nem kell állandóan a nyakán lógnod. néha játszogassatok, aztán lehet el magában is. megismétlem: ha nekem ilyen gyerekem lehetett volna! :))))))

2010. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

örülj neki, hogy nyugalmad van mellette, és nem sír állandóan!

de most komolyan!

2010. jan. 20. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Igazából az zavar leginkább,hogy másnak látom,mint a hasonló korúakat.Magasról tesz minden játékra,sosem érdekelte.Már nem is veszek neki semmit,pedig bepróbálkoztam néhánnyal.Csak a cérna meg a könyv...
2010. jan. 20. 12:25
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Fura hallani,hogy ilyen baba is van!Az én babám is jó baba,de lehet is,hisz egész nap ölbe van és szórakoztatni kell!A fejem se fájna ha el lenne magának egy kicsit egyedül,pláne,hogy nemsokára testvérei születnek!Biztos megbolondulok az elején!Neked nem lesz gond egy kistestvér!
2010. jan. 20. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok!Ne aggódj ha elindul felfedezni a nagyvilágot biztos megváltozik!
2010. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az első válaszolóhoz a 12,5 hónapos ördög fiammal. Hulla fáradt vagyok napestére, annyit kell szórakoztatni. Ő is ilyen típus. Többemberes.

Adj hálát az égnek, hogy ilyen babád van. De most komolyan.

Megyek, mielőtt anyagi vagy személyi kárt okoz a kis ördögöm.

2010. jan. 20. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Csak halkan jegyzem meg, hogy a babád igenis JÁTSZIK!!!!! Hogy nem (csak) játékszerekkel, ez egyáltalán ne legyen problémád. Fogdossa, tapogatja a használati tárgyakat - azaz játszik, ismerkedik velük! Neki az ezer forintos csörgő, és az üres fürdetős flakon egy kutya, ugyanúgy lehet az utóbbi is érdekes, izgalmas, felfedezni való.

Ha pedig mellette ülsz, és olvasol, beszélsz hozzá - megint csak JÁTSZIK! Ismerkedik a hangoddal, a hangokkal, hanglejtésekkel, ez neki hihetetlenül izgalmas dolog, így tanulja az anyanyelvét, az meg a másik, hogy az emberi arcnál, hangnál nincs jobb játék! Gratulálok a babádhoz, szerintem kiegyensúlyozott, ügyes kisbaba!

2010. jan. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen egyet értek az előző válaszolóval:

a babád játszik! Nekik nem csak az a játék, amit mi felnőtt fejjel annak gondolunk, mert plüssből van, színes és aranyos, és minden felnőtt és anyuka - apuka oda van érte, amikor anyukával nagy pocakkal bemennek a játküzletbe és meglátják.

Szóval az én kislányom fél éves. Rengeteget játszik pl. úgy, hogy magyaráz - néha csak a levegőbe. Játszik a cumijával. Játszik az arcommal, amikor megfogja az oroomat vagy a számat. Játszik a pullóveremmel, amikor elkezdi húzogatni. Játszik a könyvvel, amit mellette olvasok, és próbálja lapozgatni. Játszik az énekeskönyvvel a templomban, amikor az ölemben ül, én pedig előtte tartom, amikor éneklünk. Játszik a levéllel, amit úgy bontunk fel, hogy beülök a fotelbe, ő meg az ölembe, és kinyitom, ő meg próbálja megfogni, hallgatni, hogy milyen hangja van, ha gyűrögeti.


Szóval, szerintem nyugodj meg: játszik a te babád is!

Esetleg próbálj meg sokat beszélni hozzá.

2010. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én 15 hósom is elszórakozik magában. Igaz, ő a játékaival játszik, közben nézi a tévében a meséket vagy gyerekdalokat hallgat. Viszonylag kevés olyan napja volt eddig, amikor egész nap csak lógott rajtam. Az elejétől fogva eljátszadozik egyedül. Körbe rakom (raktam) játékokkal és mehetek is a dolgomra, játszik egyedül. Persze azért foglalkozom is vele, szeret mondókázni, könyveket nézegetni, mivel még csak segítséggel jár, együtt sétálgatunk, képeket nézegetjük a falon, halacskákat az akváriumban, hancúrozunk sokat. Van, hogy én is csak azt veszem észre, hogy nagy a csend, gyorsan futok megnézni, mi baja lehet és csak nézeget, pakolgat. Szerencsések vagyunk. Szerintem az nem baj, hogy nem a játékaival játszik, a lényeg, hogy valami felkelti az érdeklődését. Ha az könyv vagy egy pulóver, akkor legyen az. Nem hiszem, hogy elhanyagolod őt.

Az anyukám szerint a kislányunk amolyan csendes megfigyelő. Így fedezi fel a világot, egyedül.

Egyébként az unokatesóm volt ilyen kiskorában, csak 3 évesen kezdett beszélni, addig a saját szótárát használta, amit csak az anyukája értett. Még most, 24 évesen is ilyen visszahúzódó, csak mosolyog, néha mond valamit, elüldögél csendben. Nem zavartatja magát. Persze egészséges, nincs semmi gond vele, csak ő ilyen nyugodt típus.

2010. jan. 20. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Ne izgulj,az én lányom is hasonlóan viselkedik. Ő 10 hónapos,de újszülött kora óta nem marad meg kézben.le kell tenni,és elvan magában. Most már kapaszkodva sétál,és elkezdett játszani a játékaival,de nem igazán kellek hozzá,csak szemmel kell tartani,mert mindent betöm a szájába. A könyveket ő is imádja. Én boldog vagyok,hogy ilyen kis csendes,és könnyű vele,azt mondják,majd a következő bepótolja!
2010. jan. 20. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!