Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi az a szeparációs szorongás?

Mi az a szeparációs szorongás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 20. 11:10
 1/10 anonim ***** válasza:
az a babánál egy olyan korszak,amikor kezdi felismerni,hogy ő és anya nem egy hanem 2 ember,hogy anya nincs mindig mellette,hogy mások is a közelébe vannak.ez megijeszti őket,és foggal,körömmel elkezdenek ragaszkodni anyához.elsírják magutat ha nem látja,ma más hozzájuk szól.sok türelemmel,és megértéssel elmúlik,kinél hamarabb,kinél később.
2010. jan. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Mindannyiunk életében jelen volt az a szorongás, mely az anyától való elválás miatt alakult ki. Ezt szeparációs szorongásnak nevezzük, vagyis ez a kisgyermek félelme attól, hogy a szülei elhagyják. Ez azt jelenti, hogy nincs jelen az a személy, akitől a biztonságunkat kapjuk, szorongás és félelem lesz úrrá rajtunk, pánikba esünk.


A szeparációs szorongással küzdő gyermek pánikba esik és sír, ha szülei magára hagyják, még akkor is, ha csak a szomszéd szobába mennek át. Normális esetben 8 hónapos csecsemőkben jelentkezik, legkifejezettebb 10 és 18 hónapos kor között, és 2 éves korra általában megszűnik. Intenzitása és időtartama változó, és részben a szülő-gyermek kapcsolattól függ: hamarabb elmúlik például ha a kapcsolat a szülővel erős és egészséges, mintha gyengébb. A szeparációs szorongás akkor jelentkezik, amikor a csecsemőben tudatosul, hogy a szülő különálló személy. Mivel az emlékezőképességük még nem tökéletes és nincs időérzékük, attól félnek, hogy szüleik távozása végleges. Akkor szűnik meg, amikor a gyermek memóriája kifejlődik és fel tudja idézni a szülő képét, amikor az elmegy. Ilyenkor visszaemlékszik, hogy máskor is történt már ilyen és a szülő visszatért. Nem jó, ha a szülők a szeparációs szorongásra az elválások csökkentésével vagy elkerülésével reagálnak, mert ez veszélyezteti a gyermek érését, fejlődését.


[link]

[link]

[link]

2010. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Lányom 11 hós, nála most kezdődőtt el szerintem. Sikitva ordit, ha kimegyek a szobából és nem lát. Eddig nem volt ilyen gondom, kimondottam nyugodt baba volt, nem volt sirós, most meg egy hárpia lett:)
2010. jan. 20. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi:-)
2010. jan. 20. 11:26
 5/10 anonim ***** válasza:

Bocsi, hogy visszakérdezek, egy kicsit off...

Minden babánál előjön ez az érzés? Az én kisfiam simán elvan rajtam kívül még két emberrel. (apjával és anyukámmal)

Akár egész nap is el lenne, max. este hiányoznék, alvás előtt. Ez biztos változni fog? Első babám, tapasztalatlan vagyok ilyen téren és anyukám sem tapasztalt ilyet nálam. Bár az én fiam még kicsi, 5 hónapos.

2010. jan. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
11.25ös vagyok. Nekem is elvan a lányom a szüleimmel, az apjával, de mostanában azért látom, hogy állandóan keres a tekintetével, hogy én is ott vagyok e ilyenkor. Régebben nem érdekelte, ha esetleg nem voltam vele egy légtérben. Az idegenektől kiskora óta kimondottan fél.
2010. jan. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
első vagyok.igen előjön,de később.9-12 hónapos korukig.de általában olyan 10 hós körül.nem minden babánál nagy mértékű,mert lehet hogy csak egyik napról a másikra bújós lesz.nálunk 9 hónapos kora körül jött elő.az eddig mindenkire mosolygó nevető baba hirtelen elsírja magát,ha egy idegen rá néz.de oda kuporodok mellé,megfogom a kezét és mondom,hogy itt anya,minden okés.1 hónapig tartott,aztán elmúlt.most 1 éves.most megint kezdi,de jóval kevesebbet csinálja.most csak elhúzza a tekintetét,és engem keres.
2010. jan. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Az én lányom 5 hós,múltkor,mint már többször is, apa vigyázott rá,míg elugrottam fodrászhoz.Mire hazarohantam a (férjem hívott) baba úszott az izzadságban,és már nem tudott sírni,csak hüppögött.Ahogy felvettem,azonnal elaludt.

Szerintem ő már benne van,mert azóta is rögtön sir,ha nem lát,nem hallja a hangom.

2010. jan. 20. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A lányom lassan 3 éves, erre a problémára gyanítottam én is, de ennyire későn?

A nyáron kezdődött, azóta csak romlott.

senkivel nem marad el rajtam és néha apán kívül.

Fél a sötéttől is,már olyan szintre jutottunk egyik napról a másikra(megijesztették),hogy valószínűleg orvoshoz kell hordanom:(((Hiába mondtam,hogy ne akarják csak azért is elvenni, babusgatni mert fél...de a mamák, én meg szenvedek,mert olyan a viselkedése mintha nem bizna bennem....

2010. jan. 20. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kedves 12.24-es! Ezt érdemes elolvasnod: [link]
2010. jan. 20. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!