Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanulja meg egy kisgyer...

Hogyan tanulja meg egy kisgyerek, hogy utcán "kövesse" az anyukáját?

Figyelt kérdés

13,5 hónapos a kisfiam. Mostanában kezdünk közlekedni babakocsi nélkül az utcán. Hogyan, mikor fogja megtanulni, elfogadni, hogy utánam kell jönnie? Most úgy néz ki a sétánk, hogy megy amerre lát :-) Persze folyamatosan beszélek hozzá, de néha rám se hederít. Vagy megáll egy helyben vagy "direkt" a másik irányba megy. Ja, a kezét nem nagyon engedi megfogni, nagyon önálló kisfiú :-)

Nálatok hogy volt? Mennyi idő után bíztatok meg a babátokban, hogy jön veletek?


2010. jan. 20. 09:54
 1/4 anonim ***** válasza:

Én nem engedtem szabadjára, vagy fogta a kezem, ha mégsem, és nyűglődött, betettem a kocsiba, ahol tovább hisztizett, de ezzel nem foglalkoztam.

Nagyon gyorsan, kb egy hét alatt megtanulta, h vagy fogja a kezem, vagy nem sétálhat, ez nálunk bejött, azóta 17 hónapos, és jön velem szépen. Körülbelül mi is 13 hónaposan kezdtük mi is ezt.

Ha kiértünk a parkba, hagyom szaladgálni, de ha hívom, általában visszajön, ha nem akkor jön a B terv, szaladgálok utána:)

2010. jan. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A kislámyom 16 hónapos.Amióta jár (9 hónapos kora óta) a babakocsit elfelejtettem persze csak rövid távú sétákra.Eleinte ő is ugyanezt csinálta, ment amerre látott és a kezét sem nagyon engedte megfogni.Mondjuk a mi lakóparkunkban nincs járda igy csak az úttesten tudunk menni, igy hamar megszokta hogy az utcán csak kézenfogva lehet közlekedni.Amióta jár minden nap megyünk sétálgatni,tehát idővel hozzászokott hogy kövessen is.Nem kellett mondani hogy jöjjön utánam,mára már ha elengedem a kezét jön utánam, persze az picit hosszabb idő mire beér engem mert minden kavicsot meg kell vizsgálni jó alaposan közben:)
2010. jan. 20. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
De jó,h.ezt megkérdezted,én is gondban vagyok!Mennénk mi gyalog a boltba,de egy sarokig jutunk fél óra alatt,a kezemet ellökdösi,és ha hivom,nevet egyet,és elindul a másik irányba.Múlt héten félútról vissza kellett cipelnem kézben,mert majdnem bepisiltem.......
2010. jan. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!

Én is úgy gondolom, hogy főleg türelem kérdése. Mi is minden nap gyakoroljuk, aztán csak menni fog.

Tegnap mi is 2 saroknyit sétáltunk, meg vissza 1 óra alatt :-) következetesen a másik irányba akart mindig menni, mint amerre éppen haladtunk volna.

2010. jan. 20. 13:41

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!