Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől jöhetett ki 4 hónapos...

Mitől jöhetett ki 4 hónapos anyatejes babámnál az ekcéma? Nem használtunk sem új fürdetőt, sem új mosóport, öblítőt.

Figyelt kérdés
2010. jan. 19. 08:20
 1/7 anonim ***** válasza:
Az ekcéma nem csak akkor jöhet ki, ha most kezdesz újat használni. A szervezet egy idő után besokallhat..és csak egy idő után jönnek a tünetek. Írod, hogy szoptatsz..Mennyi tejet iszol? Milyen fürdetőt használsz a babának (akár az elejétől)? Milyen mosóport, öblítőt? Az öblítő és a mosópor sok baba bőrének árt..lehet, hogy az öblítőt el kellene hagyni, helyette ecetet használni és a mosóport is bababarátra cserélni...
2010. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Legfontosabb kérdés: fogyasztasz-e te tejterméket?
2010. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
A fiam a mosóportól ekcémás,és csak pár hónapos korában jött elő.Lecseréltem a mosóport mosószappanra,azóta nem viszket.
2010. jan. 19. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Napi 4 dl tejet iszom. Lehet, hogy amiatt van? Akkor semennyit nem lehet inni?
2010. jan. 19. 09:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Próbáld ki, hogy nem iszol tejet 1-2 hétig! Ha az nem jön be, biztos, hogy a vegyszerek okozzák..Nem minden baba reagál azonnal ezekre!!!! Akár hónapok is eltelhetnek, míg a tünetek előjönnek. Én pl. nyugodtan ihatok tejet, egyik gyerekemnél sem okoz/ott problémát, viszont a mosó- és öblítőszereket meg kell válogatnom.
2010. jan. 19. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha kipróbálod a tej elhagyását, akkor az összes tejterméket hagyd el (sajt, tejföl, stb!). Nekem ez van, sajnos 2 gyerek tejérzékeny-ekcémás, szoptatás ideje alatt én, utáa ők nem fogyaszthatnak tejterméket. Vígasztaljon, hogy ezt kinövik, ha tényleg erről va szó itt is. De hetekre hagyd el és figyeld, mi történik.
2010. jan. 19. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne használj öblítőt, hanem helyette önts ecetet az adagolóba. Az jól kiöblíti a mosóport a ruhákból. Hidd el, nem lesz büdös a ruha.

Az én babámnak is később lett ekcémája, mint kiderült a hiperszuper szenzitív babaöblítőtől.

2010. jan. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!