Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktattad babád a...

Hogy szoktattad babád a hálózsák után a takaróra?

Figyelt kérdés

Lányom 19 hós, és eddig hálózsákban aludt. De most újra meg kell tanítanom egyedül aludni, és már leveszi a hálózsákját, lemászik az ágyról és visszabeszél.

Ma volt az első szoktatós nap, és mikor megpróbáltam ráadni a hálózsákot, persze felébredt és megint levette. Utána betakartam, felébredt és kimászott alóla. Megint betakartam és megint kimászott...

Már látom, hogy nem fogok aludni semmit éjjel, mert át fogok járkálni takargatni, nehogy megfázzon...

Amúgy is pörög egész éjjel, azért is nem takartam eddig, hanem hálózsákoztam.

Ötlet, javaslat? Betűrni nem merem a takarót, mert sokszor még meg is fordul éjjel, félek alákeveredik...


2010. jan. 18. 23:38
 1/7 anonim ***** válasza:
33%
Mi sosem használtunk hálózsákot...most 7 hósok vagyunk.
2010. jan. 18. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
12%

Az előző egy újabb "hasznos" válasz...

Próbáld köztetek elaltatni és megmutatni neki, hogy anyuék is takarót használnak. Nappal hogy alszik?

2010. jan. 19. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%

Az én gyerekeim 11-12 éves korukig hálózsákban aludtak!

Mivel a takarók állandóan lecsúsznak, ez vált be legjobban... (Felnőtt camping hálózsák)


Nyáron a melegben plédet kaptak, az nem csúszik le könnyen.

2010. jan. 19. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%
Adjál rá meleg pizsamát, zoknit, és tekerd feljebb a fűtést, akkor biztosan nem fázik meg takaró nélkül sem!
2010. jan. 19. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Az én fiam nem ismeri a hálózsákot, pedig kaptunk kettőt is, első perctől takarója van, és édes, mert fogja (3,5 hónapos), még véletlenül sem rúgja le.


Igaza van az előttem szólónak, próbáld meg neki megmagyarázni, hogy anyuék is takaróval alszanak. Vegyél neki valami "mókás" huzatot, amit szeret, egy mesefigurásat vagy állatosat, hercegnőset, szóval olyat, amit tud ölelgetni is akár.

Az unokaöcsém imádja a pókembert (pedig sosem látta sem a mesét, sem a filmet, csak kapott egy pulcsit a nagyijától, amin az volt és azóta megőrül érte), neki vettek egy olyan plédet, azóta hurcolja magával és csak azzal hajlandó takarózni. Vidd el magaddal, válassza ki ő a takaróját, vagy a huzatot.

2010. jan. 19. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Nappal is hálózsákban alszik.

Szereti a takarót, a mi ágyunkban szeret takarózni, de 5 mpre, utána rohan tovább. Nem altatom magunk között, nem stílusom, van saját ágya, ott aludjon.

Van mókás huzatunk, Vukkos, Macis, mindenféle, de attól még álmában kitakarózik...

A fűtés meg kályha, reggelre igen hideg van a lakásban, nem tudom szabályozni (éjjel mégsem megyek ki a minuszba pizsibe rakni a tűzre...)

2010. jan. 19. 14:21
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia. Az én lányom is hálózsákban alszik, de olvastam valahol, hogy nagyobb plédet kell venni, amit két oldalon a matrac alá betudsz gyűrni, és így a baba sem tudja lerúgni magáról.
2010. jan. 19. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!