Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A baba első szülinapi tortája...

A baba első szülinapi tortája milyen legyen?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 21:27
 1/10 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak túrótortát készítettem, és a tetejére banánkarikákat tettem. Ízlett neki!
2010. jan. 18. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Sütőtöktorta

1 kg sütőtököt apróra vágva (reszelve) 1/2 liter citromhéjjal ízesített tejben sűrű péppé főzünk. Ha langyosra hűlt, hozzákeverünk 5 dkg cukrot, 5 dkg margarint, 15 dkg felaprózott vegyes gyümölcsöt (kompótot vagy szárított, tejbe áztatott gyümölcsöt), 5 dkg zsemlemorzsát, egy csipet sót, 3 tojás sárgáját és a tojások kemény habbá vert fehérjét. Kivajazott, lisztezett sütőformába simítjuk úgy, hogy a massza csak a forma 2/3 részéig érjen, mert sülés közben felemelkedik, és előmelegített sütőben (160-180°C) kb. 50 percig sütjük. Ha hústűt szúrunk bele, és a massza nem tapad rá, akkor kész. Valószínűleg jó már, ha a teteje repedezni kezd. A formában hagyjuk kihűlni. Hidegen szeleteljük.


Répatorta (gluténmentes)

20 dkg sárgarépát megtisztítunk és finomra reszelünk. 4 tojássárgáját habosra keverünk 15 dkg porcukorral, hozzáadjuk a sárgarépát, 15 dkg darált mandulát,10 dkg rizs- vagy burgonyalisztet, 1 citrom reszelt héját és egy csipet sót. Végül óvatosan összekeverjük a 4 tojás kemény habbá vert ehérjével. Kivajazott, lisztezett formába simítjuk, előmelegített sütőben (180°C) kb. 35-40 percig sütjük. Melegen meghintjük vaníliás porcukorral.


[link]

[link]

[link]

2010. jan. 18. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fiamnak sima főzőtt csoki volt, ami napig minden szülinapján olyan van, pedig 10 éves, annyira finom.

Emlékszem megette az egséz marcipént róla és jól széttúrta tortát, olyn aranyos volt.


Szóval lányomnak is az lesz.

2010. jan. 18. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az enyémnek is biztosan csokitortája lesz. úgysem eszik belőle sokat, de legalább majd lesznek jó képek, amin összemaszatolja magát. nekem is van ilyen 1 éves kori képem :)
2010. jan. 18. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21:33

Nekem is van egy ilyen 1 éves szülinapon készült sorozat, ahogy egyre jobban csokis leszek:-))

2010. jan. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nálunk (vizes) piskóta tészta volt, belül villával áttrancsírozott banánnal, kívülről sajnos tápszerből tudtam szép bevonatot készíteni, és banánkarikákkal díszítettem. Sajnos tej és szója allergia miatt semmi csoki vagy ilyesmi nem jött szóba...

Őrülten ízlett neki, mi meg csak néztük ahogy falja, mert a tápszer nekünk nem igazán csúszott... :o))

2010. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Gesztenye tortát csináltam,azt mindenki szereti,de neki csak 1-2 falat kellett,a marcipán figurát jobban kultiválta :-)

Ilyen lett: [link]

2010. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én is gesztenyetortát csináltam :)
2010. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
...néztem az előző válaszoló képét, hát az enyém nem lett ilyen szép :S utolsó voltam..
2010. jan. 18. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Pedig nem vagyok cukrász.Viszont örülök a bóknak.Köszi :-)
2010. jan. 18. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!