Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is unja már a hozzátáplálá...

Más is unja már a hozzátáplálás körüli cirkuszt?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát szítani és provokálni,csak kíváncsi vagyok,hogy tényleg mindenki megvárja a 4 hónapot és azt hiszi hogy visszafordíthatatlan kárt csinál ha előbb kezdi?Szeretnék különböző véleményeket hallani.Régen az emberek lisztlevesen meg tejbedarán nőttek fel,többek között én is és semmi bajom.1 hónaposan már kaptam őszibarackot!Persze ez egy kicsit durva a mai világban,de ha belegondoltok fele annyi allergiás gyerek nem volt,mint most,amikor minden "allergizál".Van valaki aki egyetért velem,vagy csak én vagyok maradi?Aki előbb kezdte az mikor és mivel?ŐSZINTÉN!
2010. jan. 18. 20:06
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
0%

1 hónaposan őszibarack, nagyon durva.

Pálinkás kenyér nem volt?

2010. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
100%

Én borzasztóan unom. Ráadásul úgy tűnik, hogy a szoptató anyukák egy része mintha az orra alá dörgölné a tápszeres anyukáknak, hogy ők bezzeg szoptatnak. Ez minden hozzászólásuk mögött érződik és szerintem nem csak én látom ezt így.

Sokan nem is a kérdésre válaszolnak, pedig itt a tapasztalatok megosztása lenne a lényeg, nem a beszólás másoknak. Én például ahol nem tudom a választ a kérdésre ott nem írom meg helyette a véleményem, hanem továbblépek. Ezen kéne elgondolkozni.

"egy anyatejes+tápszeres+hozzátáplált 4,5 hós kislány anyukája"

2010. jan. 18. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

Nekem meg az az érzésem, hogy lassan aki sokáig csak szoptat és nem táplál korán hozzá, az mindjárt megkapja az "Ősanya" titulust.

Minek ilyen kérdést feltenni, etesse midneki azzal a gyerekét, amivel akarja.

2010. jan. 18. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 A kérdező kommentje:

Tudtam hogy lesz egy-két ember aki nem bírja ki beszólás nélkül.Pálinkás kenyér nem volt.

Amúgy én is azt érzem hogy a szoptatós anyukák néha lenézik a tápszereseket.

2010. jan. 18. 22:21
 25/31 anonim ***** válasza:
44%
Én meg a régmúltra való hivatkozást unom rettenetesen. Basszus eltelt 20-30 év, kutatások zajlottak, fejlődött minden körülöttünk. Már nem azért, de aki ezt hajtogatja, hogy mi volt régen, az használ mosógépet? Számítógépet, mobilt, színes tv-t? Mert régen ezek sem voltak ám, jé, mégis éltek az emberek...szóval, ha a technika területén haladunk, miért nem haladunk a gyereknevelési-táplálási területen is? Azt még halkan hozzáteszem, hogy hasonlítsuk ugyan össze 30 évvel ezelőtti gyermekhalandóságot a maival...
2010. jan. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 A kérdező kommentje:
A végén még az lesz,hogy aki korán hozzátáplál az meghal :S
2010. jan. 18. 22:33
 27/31 anonim ***** válasza:

Szia!

Igazad van.Es en is baromira unom mar ezt az egesz hozzataplalosdit.

4 honapig szoptattam aztan orvos javaslatara elkezdtuk a hozzataplalast es most 6,5 honapos a fiam 3 etkezest kivaltottunk mar.De h en ezert itt olyan lehurrogast kaptam hogy csak na.

Van itt egy-ket szuper anya aki szerint 6 honapig csak anyatej v tapszer.

Hat bocsi de en inkabb az orvosra hallgatok mint valakire aki csak az uj DIVATOT kovetni.

Mert manapsag ez a DIVAT!!!!!!!!!

Orulok h feltetted a kerdest,orulok h nem vagyok egyedul a velemenyemmel:)

2010. jan. 18. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:

Az allergia nem azert van mert eredetileg az ember nem erre az eletvitelre teremtetett hanem egy termeszetes kornyezetre.Ez a tul higienikus kornyezet az ami idevezetett.

Ezt nem en talaltam ki hanem a napokban olvastam,majd belinkelem ha megtalaltam.

A technikara meg az orvos tudomanyrol annyit h orvosok alapdolgokban nem ertenek egyet mint pl ez a hozzataplalas kerdes is,a H1N1 jarvanynal is mindegyik mast mond es meg sokaig sorolhatnam.

A technika meg az ember lassan kicsinaljak egymast,ugy h a foldet 3-szor ellehetne pusztitani annyi fegyvert gyartottak mar.

Ugy h ne hivatkozzunk itt a 21.szazadi fejlodesre mert lehet h tobb hatranya van mint elonye.

Regebben a termeszetesseg jobban jelen volt.

En senkit nem meggyozni akarok hanem merlegeljen mielott megbant valakit mert neki ez a velemenye.

Had csinalja mar mindenki ugy ahogy akarja.

Itt mindenki tanacsot var es NEM ESZ OSZTAST!

2010. jan. 18. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:

Oh bocsi elirtam.

Az allergia azert van...igy akartam irni.

2010. jan. 18. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:

Szia! Igen jó kérdést tettél fel. Elgondolkodtató legalábbis. Nálunk a helyzet:

1. baba anyatejes volt kizárólag 8 hós koráig. Addig semmit sem fogadott el, én meg nem erőltettem. Sajnos mégis kimutatták neki a tejérzékenységet, pedig az ajánlott kornál később kezdtem el nála bevezetni. Családban nincs tejérzékeny egyén, tehát nem örökölt a dolog.

Ő 2 éves koráig szopott. Nagyon örültem neki, hogy addig sikerült. Nem válogatós, formás kis legényke lett belőle.

2. baba most 2,5 hós szopizik de már sajnos hozzá kell pótolnom tápszerrel. Nála szerintem 4 hósan el fogom kezdeni a hozzátáplálást 1-2 fajta gyümivel, mert már kezd eléggé fogyni a tejcsi. Őt viszont már nem fogom 2 éves koráig szopiztatni. Sajnos nála is mutatkoznak a tejfehérje érzékenység jelei, speciális tápszert kap, amiért annyira nincsen oda, de nem sok lehetőség van válogatni, mert ebből nincs olyan sokféle.

2010. jan. 18. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!