Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is unja már a hozzátáplálá...

Más is unja már a hozzátáplálás körüli cirkuszt?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát szítani és provokálni,csak kíváncsi vagyok,hogy tényleg mindenki megvárja a 4 hónapot és azt hiszi hogy visszafordíthatatlan kárt csinál ha előbb kezdi?Szeretnék különböző véleményeket hallani.Régen az emberek lisztlevesen meg tejbedarán nőttek fel,többek között én is és semmi bajom.1 hónaposan már kaptam őszibarackot!Persze ez egy kicsit durva a mai világban,de ha belegondoltok fele annyi allergiás gyerek nem volt,mint most,amikor minden "allergizál".Van valaki aki egyetért velem,vagy csak én vagyok maradi?Aki előbb kezdte az mikor és mivel?ŐSZINTÉN!
2010. jan. 18. 20:06
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
20,34-tápszeres.
2010. jan. 18. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
100%
20:37 -es válaszolónak.Szerintem ezt mindenki tudja, hogy az anyatej a legjobb a babának.Nem is ez volt a kérdés.Amennyiben viszont, nincs tej akkor szerintem el lehet kezdeni.Amúgy meg van olyan is aki csak szoptat mégis elkezdi 4 hósan a hozzátáplálást.Mindenki döntse el mi a jó a babájának, és hoya akarja csinálni.Valakinek az a furcsa, ha nagy melegben sem ad vizet a babának az anyuka, mert elég az anyatej.
2010. jan. 18. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
33%
Nem értem miért kell előbb kezdeni.
2010. jan. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
Minél előbb?
2010. jan. 18. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
100%
A mai allergiás gyerekek nem a korai hozzátáplálás miatt azok.
2010. jan. 18. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
49%
Ez nem cirkusz, hanem mindenki a legjobbat szeretné a babájának nyújtani, ezért nyilván odafigyel, hogy a lehető legkevésbé terhelje a kis gyomrát, és azzal töltse meg ami a legmegfelelőbb neki.
2010. jan. 18. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:
100%
Én három hónapos koromtól feles tejet kaptam, mert anya nem tudott szoptatni, és kutya bajom. Az a véleményem, hogy bízzuk rá mindenkire, hogy mikor szeretné elkezdeni a babája hozzátáplálását. Az ő gyereke nem? Olyan felháborító, hogy milyen stílusban cseszik le szegény hozzátápláló anyukákat, olyan emberek, akiknek ehhez az égvilágon semmi köze. Az én fiam még nagyobbrészt szopik, de én elkezdtem a kóstoltatást már 5 hónapos korában, mert én így láttam jónak, és mivel az én gyerekem, én döntöm el mi a jó neki. Almával kezdtem és azóta már az összes gyümölcsöt próbáltuk, így már tudom, hogy a banán nagyon fogja a pocakját, és ilyenkor szilvát kell neki adni:) Jókedvű, egészséges baba, imádja a gyümiket.
2010. jan. 18. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:

Igen maradi vagy, ez a régen ez volt, az volt-ra hivatkozni hülyeség.

Tudod a fimanál 3 hósan kezdte és ekcémás lett, ezerszer megbbántam. tejem is volt.

Most 6 hónaposan kezdtem, 10 hónapos lányom mindenevő, semmi nehézség nem volt, mellet 4x szopik.

2010. jan. 18. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:
100%

Igen,nagyon.Az én lányom anytejes volt 4 hónapig aztán elkezdtem kóstoltatni.Annyira izlett neki a dolog,hogy 2 hét alatt kiváltott 1 étkezést.A nagyon nem kellett volna neki,termésetesen nem erőltetem.

Nekem erről az a véleményem,hogy mindenki úgy csinálja,ahogy jónak látja.Szerintem az a legideálisabb az anyatejes babáknál(bocsi,hogy a tápszereseket kihagyom,de az szopiztató anyukák elvakultabbak ezen a téren/tisztelet a kivételnek/)ha egyszerre kap tejet és kóstoltatnak,mert az anyatejnek 4-6 hónap körül fokozatosan csökken az védelme(de azért van)hogy beinduljon a gyerkőc immunrendszere és kb.1 éves korra meg is szűnik(azért mondják,hogy 1 éves korig ideális szoptatni,utánna már csak elvileg lelki kötődés).Illetve ekkortájt már kevesebb a tápértéke is és a gyerkőc vastartalma is fogyóban van.

Anyukám (30 éve)csak szoptatott 1 hónapos koromig ,akkor kezte almával stb.összeségében "csak"3 hónapig szopizam,semmi bajom,allergiás sem vagyok.

2010. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
22%
Én csak azt nem értem, hogy ha anyukátok 3 hónapos korotokig szoptatott és kutya bajotok, akkor ti a saját gyereketeknél mért nem úgy csináljátok???
2010. jan. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!