Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más is unja már a hozzátáplálá...

Más is unja már a hozzátáplálás körüli cirkuszt?

Figyelt kérdés
Nem akarok vitát szítani és provokálni,csak kíváncsi vagyok,hogy tényleg mindenki megvárja a 4 hónapot és azt hiszi hogy visszafordíthatatlan kárt csinál ha előbb kezdi?Szeretnék különböző véleményeket hallani.Régen az emberek lisztlevesen meg tejbedarán nőttek fel,többek között én is és semmi bajom.1 hónaposan már kaptam őszibarackot!Persze ez egy kicsit durva a mai világban,de ha belegondoltok fele annyi allergiás gyerek nem volt,mint most,amikor minden "allergizál".Van valaki aki egyetért velem,vagy csak én vagyok maradi?Aki előbb kezdte az mikor és mivel?ŐSZINTÉN!
2010. jan. 18. 20:06
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez olyan dolog, hogy nagyanyám annak idején vizezett tehéntejet kapott, merthogy éppen dúlt a háború és vagy az vagy semmi. Nem lett semmi baja, de ettől ez még nem a lehető legjobb megoldás, ehhez kétség sem fér. Manapság is a legoptimálisabb körülményeket kell megpróbálni biztosítani. Ez nyilván gyakorlatban lehetetlen, de ha egyszer ki tudjuk várni a 4 hónapot, akkor minek is sietni?

Az allergiáról meg mindíg aza cikk jut eszebe, amit pár éve olvastam a national geographic-ban: egy átlag ember véréből majdnem 200 féle ismerten (és ez csak az ismert) mérgező vegyület mutatható ki. ráadásul gyakorlatilag ezek gyakorlatilag kikerülhetelenek, ha az ember nem remete. Ezek után még egyáltalán nem meglepő, hogy a mai emberek gyengébbek, betegesebbek, mint őreganyáink, nyilván így figyelni is jobban kell a táplálkozásra sajnos.

2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim ***** válasza:
100%

Mi 3,5 hónaposan kezdtük, tápszeres volt a babám.

Pont a héten világosított fel a gyerekorvosunk (elismert szaktekintély, egyetemi tanár), hogy hogyan működük ez a glutén, laktóz stb dolog.

Szóval nem attól lesz allergiás (pl. lisztérzékeny), hogy már 3-4 hónaposan adsz neki ilyen dolgokat. A baba már eleve vagy érzékeny ezekre, vagy nem. Viszont az nem mindegy, hogy egy allergiás roham 3 hónaposan, vagy 7 hónaposan kapja el a picurt.

2010. jan. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
74%
Én 2 hónaposan már répalevet ittam,és valószínű hogy a fiammal is hasonlóképpen fogok eljárni,de olvastam már itt olyat is,hogy 6 hónapos koráig még vizet sem szabad adni a gyereknek...na hát ezt már túlzásnak tartom...
2010. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
100%

Csak a főkérdésre válaszolnék.Már nagyon unom.Valaki feltesz egy kérdést, és tuti kikezdik, kötözködnek vele.Akkor inkább ne írjon semmit!

Én tápszert adok egy hónapos kora óta a babámnak.Csak azért nem kezdtem még el a hozzátáplálást, mert gond van az egészségével.Amúgy most 4 hónapos a gyerkőc.Sajnos nem hízik a spec. tápszertől.

2010. jan. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 A kérdező kommentje:
Pont erről beszélek én is,hogy ha vki 4 hónapnál előbb kezdi az már rossz anya aki nem vigyáz a gyerekre!
2010. jan. 18. 20:26
 6/31 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én majdnem 4 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást.Mondjuk 2,5 hónapos kora óta csak tápszeres a babám.Ha csak szopizott volna valószínű vártam volna még.Hozzáteszem, mivel elég sokat hízott, hízik a babám ezért védőnő tanácsára kezdtem el.Már elég sok mindent eszik a babám, 4 hónapos kortól való bébiételeket, gyümölcsöket.( sütőtök, alma, répa, krumpli stb.Szerintem is van valami abban, hogy régen nem volt ennyi allergiás baba, kisgyerek.Valahol olvastam minél később kezdünk hozzátáplálni (pl. glutén tartalmú étellel)annál valószínűbb az allergia.Talán van benne igazság.Bár szakértő nem vagyok.Az biztos, hogy az anyatej a legjobb a babának, de sajnos nekem csak viszonylag rövid ideig volt tejem (2,5 hónap)

2010. jan. 18. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 A kérdező kommentje:
A lányom 2 hetes kora óta tápszeres.
2010. jan. 18. 20:28
 8/31 anonim ***** válasza:
61%

Szia!


Alig volt 3 hónapos a babám, már akkor reszelt alma levét kapta, rá egy hétre pedig reszelt almát, banánt.... Borzasztóan le voltam hurrogva emiatt, hogy én kibabrálok a gyerekemmel, meg kísérletezem vele, hogy melyik gyümölcs milyen a számára, hajtja e vagy fogja a pociját..., kaptam hideget, meleget. Nem igazán érdekelt, annak idején se antirefluxos tápszer nem volt, sem tejpép, sem ennyi vitamin, bébiétel... na és? Anyukám 6 hetes korom óta adta a reszelt almalevet. Semmi bajom nem lett. Mikor születettt a lányom, megtiltották, szó szerint megtiltotta a védőnőm, hogy kamillateát adjak neki! Ugyan miért??? Máig sem értem, és nem is érdekelt. Adom a babámnak a mai napig.

2010. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp meg akartam várni a 6 hós kort,gondoltam később adom,azzal még mindig kevesebb az esély,hogy rosszat teszek.

Beteg lett a babám,hasmenéses,diétázni kellett.Azt mondta az orvos,ha már adtam volna neki ezt-azt,akkor most lehetne adni répát,almát,banánt.Így enélkül csak teát ihatott.Szegénykémet rossz volt nézni,hogy éhezett.

Már alig várom,hogy teljesen meggyógyuljon,és minél hamarabb elkezdhessem.


5 hós

2010. jan. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 anonim ***** válasza:
67%
Az anyatej az ideális táplálék a baba számára, ami éhséget és szomjat egyaránt olt, és 6 hónapos koráig teljes mértékben fedezi a baba szükségleteit. Én ennek tudatában örömmel szoptattam kizárólag féléves koráig.
2010. jan. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!