Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SOS! Mit csináljak? 8 hónapos...

SOS! Mit csináljak? 8 hónapos kisfiam kb 2 hete egy kicsit megvágta az ujját egy karton dobozzal.

Figyelt kérdés
Akkor nem is vérzett, tehát nem nagy seb. Ma láttam, hogy be van neki gyulladva: piros, és ha egy kicsit megnyomom fáj neki (sír) és jött belőle valami zöldes váladék. Mit csináljak? Vigyem holnap dokihoz vagy kezeljem itthon betadinnal?
2010. jan. 18. 14:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
patikában vegyél vmi neki való gyulladáscsökkentőt
2010. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
ha nem olyan mély a vágás szerintem betadin elég lesz. ha van otthon aloe vera növényetek abból is lecsíphetsz egy kicsit és bekenheted a nedvével a sebet. nagyon jó ez a növény a sebekre, égésekre stb.
2010. jan. 18. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Begyulladt és gennyezik neki. Szegény! Az nagyon fáj ám! Ha jóban vagy a dokiddal hívd fel, vagy a védőnőt és kérdezd meg.
2010. jan. 18. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
betadine+ kenőccsel kennd neki
2010. jan. 18. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
azért sztem konzultálj a gyerekorvosotokkal legalább telefonon.
2010. jan. 18. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

3.vagyok.

A kamillás borogatás is nagyon jó rá!!

2010. jan. 18. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

vidd orvoshoz.

az otthoni kezeléstől nem biztos, hogy a genny kiürül.

2010. jan. 18. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem is értem, hogy nem vetem észre hamarabb!!!! Pedig mindig figyelek a törpére!! Most annyira lelkiismeret furdalásom van. Már felhívtam a férjem is, sírva meséltem neki el. Annyira sajnálom szegénykémet!

Próbálom hívni a védőnőt de nem veszi fel. Ha felébred rakok rá kamilla virágos borogatást és este bekenem betadinnal. Holnap meg felhívom a dokit.

2010. jan. 18. 14:39
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha netán van hidrogén peroxidod otthon azzal pezsegtetheted neki a gennyet kifelé. Nem fog neki fájni!!! De mindenképp vidd orvoshoz
2010. jan. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Sikerült beszélnem a védőnővel. Azt mondta rakjak rá fojtó kötést és kenje be neki tetrannal. 24 óra alatt múlnia kell tőle.

Csütörtökön megyünk tanácsadásra, azt mondta addig kenjem és majd akkor megnézi a doki. De szerinte ennek el kell mulasztania.

Szegénykém. Szörnyű anya vagyok, hogy nem vettem észre hamarabb!!

2010. jan. 18. 15:29
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!