Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5-6 hónapos babátok mennyi...

5-6 hónapos babátok mennyi tápszert és bébipapit eszik egy nap? És milyet? Mindegy, hogy milyet adsz neki vagy azért válogat? Inni mit adtok neki és mennyit?

Figyelt kérdés
Úgy ítélem meg, hogy kicsit sokat eszik a babám, de nem merek kevesebbet adni mert kéri. Napi 6x 120 ml tápszer, 2 üveg bébi étel egy étkezésre egy üveg, (mindegyikből ennyit eszik, mindegy milyet adok csak sok legyen) 2dl gyümölcslé vagy zöldséglé (az is mindegy, de a kedvence az alma-tök, abból többet is megiszik) és mellé még este cicizik 2x. Ha nincs gyümilé akkor teát iszik, de abból is bemegy 2dl. Szoktam neki bébipapit csinálni ma céklát krumplival evett, kb ugyan az a mennyiség mint a bolti üveges. Normális, hogy ennyit eszik? Vagy kevés a tápszer és azért eszik több szilárd kaját? 5,5 hónapos
2010. jan. 18. 13:11
 1/7 anonim ***** válasza:
5 hós babám.5*150 ml-t eszik.Milupa Milumil tápszert.Még nem eszik mást.Milupa Csecsemőteát iszik,erről próbálnék most váltani valami cukormentesre.
2010. jan. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mildibé 2 tápszert kap enni az van ráírva, hogy anyatej kiegészítő tápszer. Lehet kevés a tápértéke vagy nem telít annyira mint az anyatej pótló tápszerek? 2x még cicizik este fürdetés előtt is után, de már nincs tejem, ha megnyomom nem jön, gondolom akkor se ha szívja.
2010. jan. 18. 13:18
 3/7 A kérdező kommentje:
Én a Mecsek bébi teát adom neki, cukor nélkül is megissza. Próbáld ki hátha a tiédnek is tetszeni fog :)
2010. jan. 18. 13:19
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!


Az én lányom 3*220 mili tápszert eszik, ami nem kevés. Ebédre 1 üveg bébiétel, uzsonnára szintén. Vagy egy alma egy banán. Lehet, hogy emelni kéne a tápszer adagot neki, próbálj meg neki többet csinálni és meglátod, hátha nem fog így ennyit enni. De szerintem nem gond, ha a hasa sem fáj és jól érzi magát, jó a közérzete.

2010. jan. 18. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Jól érzi magát, derűs, nevetős baba, most vettem észre, hogy kezd kibújni az egyik foga. Ma hígabb volt a széklete, lehet ezért.
2010. jan. 18. 13:22
 6/7 anonim ***** válasza:
Miért eszik ilyen sokat a babád? Már mint úgy értem ennyi alkalommal... eben a korban bőven elég napi 5x étkezés... ha cicizik, akkor reggel este, ha nem e lég akkor tápszer meg esetleg ebédre vagy uzsira. Ha már eszik főzeléket akkor azt ebédre, közben meg gyümi. Nem kell olyan sok gyümölcs és zöldség lé sem szerintem... inkább vizet adj neki... Ha nem alég tápláló a tápszer válts, de szerintem mindenképp sokat eszik... tudom azt mondják, inkább többször kevesebbet... de ez nekem nagyon soknak tűnik.... ennyi idősen a fiam 4-5 alkalommal evett, igaz akkor jó sokat :)
2010. jan. 18. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát ő sokszor is eszik meg sokat is, mert egy étkezésre egy üveg bébi étel vagy 200ml a háziból soknak számít szerintem. Ha kevesebbet adok akkor kéri még. Most megpróbálom, hogy tápszerből adok többet hátha akkor kevesebbet eszik.
2010. jan. 18. 14:27

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!