Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 év körüli babátok eszik...

1 év körüli babátok eszik vagy próbálkozik már az önálló evéssel?

Figyelt kérdés
Kisfiam nem nagyon, babapiskótát, keményebb dolgokat szépen megeszik, eszi a darabos hamit is, de pl. nem csipegeti a kenyeret, csak nagyon ritkán. A banánt meg ha a kezébe adom, azt szétnyomja.Kanál is van a kezében, de csak maszatol vele.Néha együtt eszünk, fogja a kanalat, én a kezét és úgy.
2010. jan. 17. 10:32
 1/10 anonim ***** válasza:
Szerintem pont azt tudja, amit kell neki. Nálunk ez épp "vitatéma" a férjemmel. Az én fiam épp most lett 11 hónapos, de én is próbálom kibontakoztatni :-) a férjem szerint meg korai. Ahogy olvasom, hogy a te kisfiad miket csinál, mintha az enyémet látnám. Lehet, hogy még tényleg picik ehhez? Én azért megadom az esélyt, valahogy meg kell tanulniuk, nem? Utána meg nagytakarítok :-)
2010. jan. 17. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ha pl főzelékkel eteted, vagdosd fel neki a husit, amit kap hozzá és tedd elé a tálra. Ugyanígy reggelikor tedd elé a falatokat és biztasd, hogy egye. Tegyél ki neki "nasit", kukit, pici gyümidarabokat, bármit kis tálba, hogy miközben játszik "rájárhasson".

Mi kb 8 hónapos kora óta elétettük a darabokat, falatokat ma 14 hónapos és maga eszik - persze elég maszatosan, de hagyni kell. Gyakorlás teszi a mesteret:-)

2010. jan. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Hagyom is próbálkozni, néha csipegeti a kenyeret is, de ritkán.
2010. jan. 17. 11:19
 4/10 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..


A napokban kérdeztem hasonlót. Az én babám is csak a keményebb falatokat eszi önállóan. Ha szendvicskatonákat adok neki,azzal szórakozik, hogy a felvágottat vagy a sajtot az ujjacskájával belenyomkodja a kenyérbe, ezért inkább egyesével adom a szájába. Persze először odaadom neki a tányér szendvicset, és ha már nagyon nyomkod, akkor veszem el tőle. Banánt is nyomkodja még :(

Néha adok a kezébe kanalat, de azzal is csak fröcsköl.

2010. jan. 17. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
11hónapos a lányom, a kajája felét már egyedül eszi, a végén kell nekem segíteni. Amióta elkezdtük a főzelékeket, mindíg tettem elé egy külön tálkába és a kezébe adtam egy kanalat. Mutattam neki hogyan is kell csinálni, és szépen lassan sikerült. Persze rengeteget kellett/kell takarítani utána, de megéri a látvány.... Van amikor nincs kedve egyedül enni, akkor hagyom és etetem én.
2010. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ma 1 eves a babam:)

Ugyanazt csinalja mind a te babad. En is arra gondolok, hogy ekkoran mar jobban kellene fognia a kanalat, ezek szerint o sincs lemaradva.udv.

2010. jan. 17. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
bolodog születésnapot az utolsónak.mi most múltunk el 1 évesek,ő már eszik.kb 10 hónapos volt mikor csak úgy volt hajlandó enni ha ő veheti fel.a legapróbb morzsát is felcsippenti.aztán most hogy 1 éves elmúlt odaraktam elé a kaját meg a kanalat,és elkezdett enni.mindenhol volt kaja,a plafonom is meg mindenhol de kanalazgat,sőt villával is eszik már.a gombócot azzal ette meg.nagyon szeret így enni.úgy hogy szerintem ez a gyerek természetétől függ,érdekli e a dolog vagy sem.mert ha nem nem fog tenni érte semmit.nálunk az a szerencse hogy ő amolyan kis kotnyeleske.mindenhol ott van ahol mi és mindent csinál amit mi.reggel és este már együtt mosunk fogat.szerintem el jön hamar nálatok is.nyugi.
2010. jan. 17. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

12:24 vagyok!

Koszi utolso.

2010. jan. 17. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
12,32 es vagyok,dehogy van lemaradva,ne mondj már butaságot előttem író!!hol olvastad te azt,hogy egy egy éves babának önállóan kell ennie?mert én ilyet nem olvastam sehol.a státusz felmérésnél,ahol az egyévesek nézik,ilyen kérdés fel se merül.ha 2 évesen még anyukája etetné akkor azt mondanám,le van maradva.még nem érdekli,ennyi.majd fogja.
2010. jan. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

12:24 vagyok!

Tenyleg nincs lemaradva, ezt hol olvastad, lehet, hogy a te babad mar 1 evesen onalloan evett, de minden baba kulonbozo.

2010. jan. 17. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!