Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabás anyukák! Hányszor...

Kisbabás anyukák! Hányszor ill. hány óránként eszik a babátok?

Figyelt kérdés

babám anyatejes, 1 hónapos, 3 óránként eszik éjjel-nappal. doki szerint ez sok! nappal 4, éjjel 5 óránként kéne. érdekelne hasonló korú babák hogy szopiznak!

előre is köszönöm


2010. jan. 16. 01:23
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ hogy mekkora súllyal született a babád.

Egyébként nem sok! Az én babám is így evett nappal, éjjel éjfél után már csak reggel 6körül ébredt. De a 6.héten volt egy fejlődési ugrása, akkor éjjel is kért 3napig 3óránként, nappal meg nem is bírtam számolni. Aztán már kibírt éjjel 8-9 órát is.

Jó babázást!:)

Most 3.5hónapos, ahogy betöltötte a 3hónapot, újra éjjel is kért 3óránként.

Ha a gyerekorvos kérdezi hányszor eszik egy nap, annyit mondj hogy hatszor. Abba nem kötnek bele! Úgysem ellenőrzik le.

Az meg maradjon a te tikod, hogy hányszor kér valójában a babád enni, ő így fejlődik, erre van szüksége. Ne hallgass a gyerekorvos hülyeségeire.

2010. jan. 16. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A jó babázást a végére szántam, nem tudom hogy került középre.:)
2010. jan. 16. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

nekem a fiam 1 hónaposan még másfél-két óránként evett

én egyszerűen nem mondtam meg az orvosnak - nem minden gyerek csinál mindent a nagykönyv szerint

a babád annyit és annyiszor eszik, amennyiszer neki szüksége van rá! majd ritkul magától

a fiam most 9 hós és naponta már beállt magától a napi 5-6x-i evésre

2010. jan. 16. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

1 hónaposan 4-5 óránként???? Ennek a dokinak vagy nincs gyereke, vagy már nem emlékszik rá....

Én babám is sokáig 1.5-2-2.5 óránként evett, írtam sokáig az elején, 12-13 szopi is volt. Majd beáll magától, nyugi.

2010. jan. 16. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk a legelején úgy 2 hónapos koráig 3 óránként szopizott, éjjel-nappal, az 7-8 szopi. Aztán elaludt 9kor cicin ls csak 2 kor ébredt legközelebb. Most 8 hónapos és van hogy 2 óránként van hogy 4 óránként szopizik. Attól függ mennyit eszik, szopizik.
2010. jan. 16. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

nagyon megnyugtattatok, köszönöm :) Egyszerűen nincs szivem nem megetetni, de igazatok van, majd nem mondom el a dokinak :)

Egyébként sokat hízott, 3 kilóval született, most 4,5 kiló, de nagyon sokat nőtt is, nem duci még mindig, 60 centi körül van :)

2010. jan. 16. 17:34
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Az én babim 3.500 gr-mal született, császárral. Sajna nem indult be rendesen a tejem, csak kb. az 5. héten. Addig éppen hogy csak cseppecskék voltak, nemhogy folyott volna.... Úgyhogy kezdettől fogva tápszert is kapott, így ő saját magától beállt arra, hogy 4 óránként kért enni. Aztán éjszaka csak 1x kellett felkelnem hozzá, majd az ötödik héttől már egyszer sem. Most is naponta 5x eszik tejcsit és tápot is 6-kor, 10-kor, 14-kor, 17.30-kor és 21-kor. Így este 9-től reggel 6-ig alvás, nem kel fel enni.
2010. jan. 16. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!