Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szigorúan tartottad a fokozato...

Szigorúan tartottad a fokozatosságot a hozzátáplálás elején?

Figyelt kérdés
2010. jan. 15. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:

Igen.

Tápszeres volt a lányom igy a hozzátáplálást 4 hónaposan kezdtem de mindent fokozatosan az "előirások" szerint adtam.

Üdv 17 hónapos kislány anyukája

2010. jan. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Először igen, aztán nem. Tápszeresek a babáim, 4 hónaposan elkezdtük, szépen fokozatosan, almával, gyümölcsökkel, de az nem kellett egyiküknek sem, aztán a zöldségek közül csak a sárgarépa, krumpli jött be, ezeket variáltam hozzá kis gyümölcs (úgy megették). Aztán 4-5 hét után mikor kiváltottunk egy étkezést hirtelen megváltozott valami, mert 4-5 kanál után nem kellett már nekik ez sem. Tartottam két hét szünetet, és aztán újra kezdtük,gondoltam majd megint minden elölről. De a második nap már annyira akarták enni, hogy nem foglalkoztam vele, ettek amennyit akartam. (előtte már úgyis végigkóstolgattunk mindent) Most már szinte mindent esznek,ami a koruknak megfelelő, jóízűen. Pedig előtte már azt hittem, az én babáim tápszert fognak csak enni 10 éves korukban is...
2010. jan. 15. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves második, és azt megkérdezhetem, hogy amikor sokat ettek, utána nem láttad rajtuk, hogy besokalltak volna? Mi is kb úgy voltunk, hogy egy hét szünetet tartottunk és a kislányom tegnapelőtt szószerint teleette magát, tegnap 3szor! kakilt, és ma nem hajlandó enni. Remélem nem csináltam bajt...
2010. jan. 15. 09:59
 4/7 anonim ***** válasza:
AZ én fiam tett a fokozatosságra, már a második alkalommal reklamált, hogy adjak még. Adtam, tele is ette magát, alig bírt pihegni. Négyszer kakilt, és kutya baja, igaz pl. a sárgarépa egy az egyben felismerhető volt:) Mondtam a dokinak, azt mondta annyit adjak neki amennyit kér. Kipróbáltam, és amikor elég volt neki, akkor kilökte a kaját a nyelvével, majd összeszorította a száját. Úgyhogy ha a kicsikéd kérte, akkor nem lesz baja, ne aggódj. Ha valamire nincs szüksége, akkor azzal találkozol a pelusban, ennyi. Jó babázást!
2010. jan. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, megnyugodtam.
2010. jan. 15. 10:14
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nalunk is ez volt.

Az almat,sutotokot,tejpepet hagyta h "kostoltassam" de kovetkezo alkalomkor mar kovetelte igy adtam neki.

Ugy h nalunk nem igazan volt kostoltatas.

2010. jan. 15. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
hát az az igazság hogy még nem tápláltam hozzá, de ígérem tartani fogom:P:D
2010. jan. 18. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!