Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Még jelenleg csak 3 hónapos...

Még jelenleg csak 3 hónapos lesz a lányom, de érdekelne a hozzátáplálás. Tápszeres baba. Most így nyár derekán sok idényzöldség, gyümi van, ami pont akkor nem lesz, amikor mi ott tartanánk, hogy ehetné. Már most le tudok fagyasztani ezekből?

Figyelt kérdés
Mennyi időt lehet fagyasztóban a zöldség, gyümölcs, illetve miket érdemes lefagyasztani? Miben fagyasszam?
2008. aug. 6. 16:53
 1/4 anonim ***** válasza:
52%

A fagyasztott zöldség és gyümölcs (pépnek elkészítve a legjobb) 3-4 hónapig elvan a fagyasztóban. Szerintem az a legjobb, ha elkészíted a gyümölcsöket pépnek, a zöldségeket párolt meg és pépesítsd egy kis tejjel, vízzel vagy húslevessel. Ne nagyon sózd! És akkora adagokban tedd el, amekkora egyszerre kell majd. Akkor kiolvasztod és átforrósítod, majd lehűtöd ehetőre.

Sokmindent lefagyaszthatsz, de pl. krumplit ne. Én kipróbáltam és olyan lett, mint a szivacs. Puffasztós zöldségeket (pl. karfiol, káposzta) sem érdemes. Az őszibarack, sárgabarack is nagyon jó. Pépesítsd egy kis háztartási keksszel.

Lefagyaszthatod pl. kisméretű nejlonzacskóban, úgy kevés helyet foglal. Nyomd laposra és akkor könnyű tárolni is és kiolvasztani.

Jó munkát!

2008. aug. 6. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszod! Szerintem gyümiket fogok csinálni, mert zöldségből azért lesz ősszel is.
2008. aug. 7. 10:04
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én babám is tápszeres volt és mi már 3 hós kora után elkezdtük a hozzátáplálást a védőnő tanácsára.
2008. aug. 7. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi, rákérdezek a védőnőtől, bár én lehet, hogy megvárom a 4 hós kort vele. Eléggé hasfájós volt a babám, talán most már enyhült, de még nem akarom megzavarni a kis gyomrát. De ha a védőnő nálunk is ajánlja, akkor elkezdjük.
2008. aug. 7. 19:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!