Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem eszik a 16 hónapos...

Miért nem eszik a 16 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

12 foga van már, felül is jönnek a rágó fogacskái. A bébiételt megeszi, a kenyeret, kiflit, zsemlét meg nem. Mindent kiköpdös. De miért? Amit főzök azt sem nagyon eszi, pedig rizs van a bébiételben is meg krumpli is. Nem értem? Szerintetek?

A pépes ételeket is egy csomó ideig tartogatja a szájában. Olyan ideges vagyok ettől néha...megőrülök. Miért csinálja ezt vajon?

Köszi a válaszokat!:-)


2010. jan. 13. 10:40
 1/4 anonim ***** válasza:

Az enyém 11 hós még csak de épp most jöttünk a dokitól hasonló étkezési problémák miatt voltunk mert már engem is kikészít. Megvizsgálta, megnézte és arra jutottunk, hogy igenis jönnek a fogacskák és emiatt ilyen szeszélyes (6 foga van és már látszódnak a rágófogak az orvos szerint).

Az enyém azt csinálja, hogy egyik nap kanállal nem hajlandó enni, másik nap cumisüvegből. Egyik nap édeset nem hajlandó enni, másik nap sósat. Már megőrülök vele. Sorra öntözgetem ki a kajákat mert persze sosem találom el, hogy épp mi kell neki. Sajnos ez ilyen állítólag nem tart sokáig. Meg nekem még azt mondta a doki, hogy fontos nekik a "kulináris élmény". Kis katonák szép, színes tányéron, színes ételek, reszeljek rá retket vagy tegyek rá paradicsomot és hagyjam, hogy egye Ő magától.

2010. jan. 13. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, és van olyan nap, hogy semmit nem eszik max. joghurtot. Még a tápszert sem fogadja el.
2010. jan. 13. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Az én fiam (14 hós) ugyanezt csinálja, egyik nap van kedve enni, másik nap nincs, és ez már így megy egy ideje. Most éppen ott tartok, hogy mindig díszítem neki valamivel az ételét (tejfölpöttyök, sajtreszelék, főtt tojás, snidling apróra vágva, stb.) így hajlandó eszegetni. Nálunk is az van, mint a korábbi válaszolónál, hogy éppen mindig az nem kell, ami van. De mivel szépen fejlődik, széklete is van mindennap, így biztos megeszik annyit, amennyire szüksége van. Ezt csak nyugodtan, sok türelemmel lehet kezelni.
2010. jan. 13. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!:-)
2010. jan. 18. 07:19

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!