Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2009. januári babák?

2009. januári babák?

Figyelt kérdés

Hogy vagytok? Miket tudtok már? Súly,centi?

Csak kíváncsi vagyok...

Köszönöm:)


2010. jan. 13. 10:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Mi január 27-én születtünk. Most 74 cm és 8160 g (kórházba voltunk 1 hétig és ott fogyott 0,5kg-ot). Négy kézláb már száguldozunk, bútorok mellett szaladunk, (meg akkor is ha fogjuk a kezét, de azt nem szeretem), egyedül is meg-megáll már, amíg észre nem veszi hogy nem kapaszkodik semmibe, tapsolunk... De nem hajlandó semmit a kezébe fogni a játékokon kívül. A cumisüveget is csak fekve fogja meg. Nem tudom miért lehet ez.

És ti hol tartotok???

2010. jan. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

23-án lesz 1 éves.

9660gr 77 cm.

5 napja jár:)

Nincs ötletem a szülinapi babazsúrra se.

Nálatok mi lesz?

2010. jan. 13. 10:45
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

23.-án született a fiam,havi mérésen még nem voltunk így adatokat sajnos nem tudok írni.

Miután 6 hósan feláll,10 hónaposan önállóan segítség nélkül elindult,sosem erőltettem!Egy igazi örökmozgó,az evéssel vannak problémáink,de mindig is voltak.A cumisüveget nem hajlandó egyedül fogni még (kis kényelmes) ha éhes mondja hogy hamm hamm,megmutatja mit szeretne,folyamatosan baba nyelven magyaráz,illetve lehet nem tudja mit jelent de mondja hogy mama,apa is inkább aba de ezt mondja a babára és a labdára is :-)


A babazsúrral kapcsolatosan pedig az előbb én tettem fel a torta kérdést :-) családi buli lesz nálunk.Most hétvégén anyós szülinapja ott együtt ünnepeljük a kettőt 23.-án pedig anyukám szülinapjával együtt lesz megtartva még egyszer vagyis az igazi mivel az anyós és anyu szülinap egyszerre a fiaméval nem kivitelezhető :-)

2010. jan. 13. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Első vagyok! Szerintem már nekem is járna egyedül a kistörpilla, csak mindig vezetgették, hiába mondtam, hogy az nem a legjobb. Amúgy Ő sem bír megülni, folyamatosan megy. Az ágyról már nagyon ügyesen letud menni, kisebb segítséggel. Mondja, hogy annny, apa, hamm, mamma, baba, nem és a többi érthetetlen gagyarászás. Nagyon szeret fogatmosni :)), azt a 4 kis fogacskát! Mindenre táncol, akár milyen zenét meghall, persze vannak kedvencek is.

Mi is gondban vagyuk a szülinapi zsúrral, mert mindenki itt akar lenni. Kb. 20-25-en lennénk. Már arra gondoltunk, hogy külön-külön tartjuk meg a kétrészről. Nem is igazán férnénk el, meg a picurnak sem lenne jó szerintem ha ennyien meglepik egyszerre. Még van 2 hetünk eldönteni. Még nem tudjuk így azt sem milyen tortája legyen. Ajándéknak Fp-os golyó dobálós zsiráfot akarunk neki venni. Biztos tudjátok milyen. Nekem nagyon tetszik, szerintem neki is fog. A kockadobálós zsiráfja már meg van és abba olyan ügyesen beledobálja a kockákat.

Még ezek jutottak eszembe!!!

2010. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

szia


az én fiam 3.-án volt 1 éves.

súlya: 10,5 kg és 81cm

ő mozgásban elég lustácska mászik, kúszik, felül, próbál felállni de nem okáig tud még egyensúlyozni.

Már mindent eszik, van 12 foga.

mondja, hogy: apa, papa, baba, cica, ha enni vagy inni kér akkor nyamnyam.

ha szeretne valamit akkor oda mászik és a kis kezével mutatja közben mondja hogy eee.

felimeri a mókust, a halacskát a kutyát és a cicát.

megmutatja hogy hol van a baba szeme ha kérdezzük.

Már 8 hós kora óta tapol ha kérjük, zenére táncol.

ha megkérdezzük hol a büdöske akkor fel emeli a lábát, hogy szagoljuk meg.

ad puszit és megölel ha kérjük.

iszonyat akaratos éss hiszti tud lenni, de eljátzik egyedül fél órákat addig mindent megtudok cinálni, imád segíteni porszívozni.

napi 3 alkalommal alszik még, reggel fél 10 fele kel és este 11 fele fekszik.

nagyjából ennyi jutott eszembe.

2010. jan. 13. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Első:Én a második vagyok :-)

Az ágyról ő is szépen letud mászni nem is kell figyeljünk rá tudja hogy csak tolatva sikerülhet nem is mer másképp neki állni :-) 8 foga van,Ő is felismer állatokat akár ha a hangját mondom akkor is (mondom vau vau ő mutatja a kutyát pl) tátog ha kérdezem hogy csinál a halacska és sziszeg mikor a kígyót mutatja.Vannak papírból kis állatfigurák a szekrény ajtókra ragasztva,kéri hogy mutogassam meg és a lámpáról is lóg pár amihez ha közelebb viszem (tőlünk tanulva) megfújja hogy mozogjanak. zenére táncol,tapsol,integet,mutatja hogy gyere,megmutatja a szemet nózit szájat és hajat is.Ölel puszil de puszit nem tud dobni,aranyosan toporog ha kérjük és mindig megtapsolja magát.Felmászik mindenhova,pelenkázó állvány,kiságyra kívülről.Kukucskálóst és bújócskázóst is szeret játszani,csak ha ő bújik el nem tudja kivárni míg megtaláljuk (pedig csak pár pillanat lenne) :-D hirtelen még ennyi jutott eszembe az utolsó hozzászóló juttatta eszembe :-D

2010. jan. 13. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Megint első vagyok! Nekem is eszembe jutott megint egy pár dolog, de szerintem ez mindenkivel így van. Ahogy olvassuk más válaszát úgy jut eszünkbe, hogy tényleg ezt már az én babám is csinálja. Annyi mindent tudnak már.

Nekem is már integet régóta és közbe mondja hogy tátá vagy pápá, próbál felmászni az ágyra, csak magas neki, mutatja, ha felszeretne ülni a zebrára stb. De még biztos van egy csomó dolog amit még mindig nem írtunk le. :))))

Sikeres, vidám babazsúrt mindenkinek!!!!

2010. jan. 13. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
mégmégmég:)))
2010. jan. 13. 12:47
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam január 6-án volt egy éves. Kb. egy hónapja megy, néha még fenékre puffan, de a házat már körbeszaladja egy pillanat alatt. :) 10,5 kg, 76cm. Gagyarászik, a hammot ő is mondja, ha éhes, néha mama-tata-apa, de még inkább csak a saját nyelvén mondja a dolgokat. Szereti a zenét, rázza magát rá, tapsol, pacsit ad. :) Röviden ennyi, bár még ezer dolog lenne...
2010. jan. 13. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

lányom 11.én volt 1 éves:

9320gr.75 cm.6 fog

Lépeget magától,imádja a husos kajákat

"süt" pogácsát,csip-csip csókázik/bár inkább mindig hesseget,nem bírja kívárni a végét/.a tapsolásra nem tudom megtanitani:-)

Rengeteget pakol,ki és be egyik helyről másikra.

Apa a szó,amit egyfolytában emleget,mindenkire mosolyog,és nagyon akaratos.Alacsonyabb helyre felmászik,és van mega blocks épitő,azzal rengeteget játszik,rakja egymásra.

Ja,és reklám függő.

2010. jan. 13. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!