Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 17honapos fiatok milyen...

17honapos fiatok milyen szavakat mond már? Ha mond?

Figyelt kérdés
2010. jan. 13. 10:12
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
nekem igaz lanyom van most lesz 18 hos ezeket mondja baba, paapaa (nincs ekezetem) , didi, gyere, bele meg par szonak az elejet pl. ba- banan vagy bab
2010. jan. 13. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Az én 17 hósom se nagy szókinyű:) mama,anya, apa, hoppá :)
2010. jan. 13. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
bocsi, szókincsű:)
2010. jan. 13. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
baba, aja (anya lenne), apa, vau-vau, csipsz (madár), cica, múú (tehén) , Huhúú (bagoly), kóka (róka), alma, kőke (körte), cipi (cipő), báá (bee bari), haha (nyihaha lovacska), hinta, hoppá,ma hallottam először anyuszira a nyussz-t.
2010. jan. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam nemsokára 17 hónapos lesz, az ő szavai:

anya, apa, mama, papa, dédi, cica, cici, fa, néni, bácsi, pápá, oda, autó, vau-vau, hó, nénó (nénós autó), mú (boci), tattó (traktor) ámpa (lámpa), ada (labda), tépó (télapó), csicsa (csillag), tá-tá (kár-kár varjú), há (ház), tata (kaka)... egy csomó minden van, amit úgy hirtelen utánunk mond, aztán nem nagyon halljuk újra. Mostanában kész kis papagáj. :)


A tied miket mond?

2010. jan. 19. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

17hós lány.

apa,mama,mámá,ana(anya),baba,kaka(tata),bábáééé(báj-báj-angolul),biga-biga(csiga-biga),ien(igen),ennyi jut eszemben.

és pár állathangot(múú-boci,vá-vá-kutya,miá-miá-cica,krákog a kakasra,gá-gá-liba.

2010. jan. 19. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Tyilityili=nyuszi, kémény (ez most a kedvence), annya, baba, csipicsipi=madár, vava=kutya, nyáááá=cica, inni, nyam, mammma=lámpa, mammmama=nagymama, lo=vasaló, pevüvevü=mosógép és minden ami forog és ha lapozni kell a könyvben, ladda=Lada (ilyen autóm van), ddő=hold.

Most ennyi jutott eszembe, lehet, hogy kihagytam egy két szót. 17-én lett 17 hónapos a fiam. Mostanában vettem észre, hogy egyre fogékonyabb a szavak ismétlésére, tanulásra.

2010. jan. 19. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Nekem is lányom van, febr 5.-én lesz 17 hónapos, de ő minden szót mond. Már kétszavas mondatai is vannak néha, mint pl Anya tente, mama gyeje

Ma azzal kápráztatott el, hogy ment körben a szobában egyik kezével csípte a másikat és közben mondta: csip csip csóka

Ezt apával tanulta.

Amúgy szerintem nem ez az átlag, ő nagyon korán megtanult beszélni.

2010. jan. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
17 hós lányom van. Amiket mond: anya,apa,mama,papa,hííta(hinta), hapci, aató(autó),szia,pápá,kaka, pi-si,kacsa,cica,paci,cici,múú(tehén),beee(bari),nyíííí(ló),sssssz(kígyó),csipcsi(madár),paka(sapka),aba(labda),halra tátog.
2010. jan. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
18 hónapos kisfiú: apa, anya, nana (nagyi, de így tanítottuk Neki eleve), tata, erdő, anyi (kémény, szintén kedvenc), apple (apukája angolul beszél hozzá), alma, cup (csésze angolul), búúú (boci), hap (hapci,virág), dadun (daru), pipi, csüccs,átn (zászló), kapu,hoppá átötü (átöltözünk), Ápapa (Árpi papa). hirtelen ennyi jut eszembe, de még mond pár szót.
2010. jan. 19. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!