Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egybenyílik a baba szobája a...

Egybenyílik a baba szobája a hálószobátokkal?

Figyelt kérdés

Nálunk sajnos a lakás két végén van.. :(( És emiatt nem bírom az egy éves gyerekemet egyedül hagyni éjjel. Még mindig nála alszom a kanapén.


Elválasztja a két szobát a konyha, a nappali és egy hosszú folyosó. Szerencsételen ez az elrendezés, de nincs mit tenni, nem lehet alakítani sehogy. Mit tennétek? Hagyjam egyedül mégis éjszakára? (Kb. 2-3-szor még mindig ébred, de nem eszik, nem iszik, csak egy kis simogatás kell).


2010. jan. 13. 09:54
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

bébiőr, légzésfigyelő.

tedd külön, kicsit macera átmenni hozzá, de még mindig jobb, mintha magatokhoz szoktatnátok. SZERINTEM.

2010. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell próbálni mi a jó.
2010. jan. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ő külön van. Én alszom nála a gyerekszobában.

Bébiőr és légzésfigyelő nem kell, már majdnem 14 hónapos. :) Soha nem használtunk sem bébiőrt, sem légzésfigyelőt.

2010. jan. 13. 10:04
 4/9 A kérdező kommentje:

Pont ez a bajom, hogy macera átmenni hozzá. Most azonnal tudok "ugrani" ha nyöszörög, nincs ideje felébredni, mert vissza tudom simogatni.


Ha a hálóban alszom, akkor már csak arra ébredek, hogy nagyon sír, és mire odaérek, teljesen fel is ébred, piszok nehéz utána visszaaltatni. Ördögi kör.

2010. jan. 13. 10:06
 5/9 anonim ***** válasza:
67%
szerintem előbb-utóbb úgyis el kell hagynia az éjszakai ébredést és meg kell szoknia, hogy nem vagy ott vele éjjel.Azért remélem a párod megértő és nem haragszik azért, mert egyedül kell aludnia.
2010. jan. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok. hát akkor valóban nem kell. 14 hónapos, nem tudok tanácsot adni akkor. én első perctől kezdve külön raktam, 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát. mondjuk nekem egyszerűbb volt a dolgom, mert közel volt nagyon a szoba. a 14 hónapos gyerekekhez sajnos még nem értek. :)

most utólag látom, hogy a kérdésben is szerepelt a kora, vak voltam, bocs.

2010. jan. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
64%

Hát ezért javasolták a bébiőrt. Rögtön hallod, ahogy megébred, mész, visszasímogatod és visszamész a te kis ágyacskádba.

Számomra nem elfogadható a férjed helyett a gyerekeddel aludni, de ezt te is érzed, ha kiírtad a kérdést...

2010. jan. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon megértő a párod,szerintem ennyi idős baba mellett már nem kéne ott aludni!Mert később is igényelni fogja.A szomszédunk ugyan így volt,a gyerek mellett aludt,a férj a másik szobában,de a gyerek később is elvárta,hogy aludjon mellette...na aztán a vége az lett,hogy a nő 7 éves koráig a gyerek mellett aludt,mert a gyerek ugyebár igényelte a férje meg elhagyta :S A lányom szobája is távol van tőlünk,de ő már megszokta,hogy anya reggel jön és nem is kel fel éjjel.Nem bántásból írom,de ez így nem túl egészséges :S(és most le lehet pontozni)
2010. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

:) Nem, nem pontozok le senkit, mert igaza van mindenkinek, és tényleg érzem hogy gáz, és ezért tettem fel a kérdést, mert akartam hallani mások (kívülről nézők) véleményét is, melyeket ezúton köszönök szépen.


Lehet, hogy megpróbálom a bébiőrt... Ez nem is olyan rossz ötlet! :) Férjem már amúgy kérdezgette, hogy mikor megyek vissza aludni, de nem türelmetlen, és ő is átérzi, milyen az nekem, hogy 6-7 órát alszom 2-3-4-szeri megszakításokkal. Szóval egy tündéri ebben az ügyben (egyelőre legalábbis) :)


Köszi a válaszokat!

2010. jan. 13. 10:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!