Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány hónapos korig terveztek...

Hány hónapos korig terveztek tápszert adni a babátoknak?

Figyelt kérdés

Az én babám 13 hónapos, és furán nézett rám a patikusnő, hogy még nem tejet adok neki. Nem vagyok "tejellenes", de úgy gondolom, hogy több vitamin van a tápszerben, mint a tejben, és még ebben a téli-tavaszi időszakban maradnék a tápszernél. A babám szereti és elfogadja, ezen kívül mindent eszik már egyébként.

Köszönöm.


2010. jan. 13. 08:24
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Szia. Az én kisfiam 13 hónapos koráig kapott tápszert. tejérzékeny volt, de szerencsére kinötte. miota nem tápszert kap azota a junior italt issza - olyan mint a tápszer csak a korának megfelelő. a DMben szoktam venni 1700forint körül van.

kb 15hós korátol kap rendes tejet is. megkérdezhetem miért a gyogyszertárban veszed? ott olcsobb? és milyen tápszert kap még?

2010. jan. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
utolso vagyok - elfelejtettem irni h 21 hos a kisfiam és este issza a tejitalt
2010. jan. 15. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

A védőnőnk szerint 15 hónapig jó, ha tápszert kap. Viszont akár 2-3 éves koráig is lehet adni a tápszert. Sokkal több vitamin van benne, mint a tejben.

Lányom 11 hónapig szopott, aztán abbahagyta amgától, és azóta semmilyen tejterméket nem fogad el. Se tápszer, sem tej. Most 16 hónapos. Ha elfogadta volna a tápszert, és tuti 2 éves koráig azt adtam volna neki. Mivel az apja tejérzékeny.

Nyugodtan adhatod neki a tápszert, amig jólesik neki.

2010. jan. 15. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 A kérdező kommentje:

Vagy DM-ben veszem a Babylove tápszert, vagy patikában a Mildibét egészségpénztárra. A Mildibé ugyanannyiba kerül a patikában mint a DM-ben,legalábbis itt. Sajnos sokszor nincs a DM-ben babylove, ezért kell néha mást is vennem.


Köszönöm a válaszokat, anyukák, meg is nyugodtam, hogy nem csak én gondolom úgy, hogy nem baj, ha sokáig kap tápszert a baba. Egyébként az én babám is evett már tejes dolgokat, pl a spenótot tejjel főzöm.

2010. jan. 15. 11:47
 15/22 anonim ***** válasza:
100%
Az én kisfiam 17 hós lesz, s este mindig tejitalt iszik. Tejtermékeket eszik, sőt tejbegrízt, tejberizst is, de a tejet önmagában nem issza meg. Bár én nem is erőltetem. Ha kell, akkor 2 éves koráig is veszem neki. :)
2010. jan. 15. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
33%
Ha tul sokáig tápszerezed , elhizott baba lesz, szinte minden általam ismert baba, akik egy éves koruk után is tápszert kapnak "mert tápszerrel a legegyszerubb és leggyorsabb megetetni" túlsulyos egy kissé. Nem szabad lustának lenni, főzni kell annak a gyereknek és minnél hamarább minnél változatosabban kell étkeztetni. Tápszer csak reggel és este, már 5 ill. 6 hónapos kortol.
2010. jan. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

jajj, utolsó, nagyon buta vagy, ne haragudj.

a kérdés lényegét sem fogtad fel. :)))))

ez fáááájt, hihi:)))))))))

2010. jan. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért, de igazából meddig tanácsos a tápszer? Csak azért kérdezem, mert a boltokban lehet kapni már 1 éves kortól mindenféle tejitalokat, és hasonlókat. Az helyettesíti a tápszert? Vagy hogy van ez? Kislányom nemsokára 1 éves lesz, reggel és este még kap tápszert, de Én nem tudom, hogy mikor kell átállni, ha kell egyáltalán. És mire? Sima tejre? Vagy azokra a babáknak való tejitalokra?
2010. jan. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Minél tovább add neki a tápot, amig birod fizetni, mert jobb mint a tehéntej, nekem ezt mondta a dokim. Ha főzök neki pudingot, vagy darát azt tehéntejjel csinálom, hogy szokja, de reggel és este tápot kap. Szerintm figyelnek ezekre a tápokra, hogy vitaminban gazdag és laktatók legyenek, a tehéntejet sok helyen vizezik, meg kivonnak belőlük egy s más vitamint. Most a kisfiam 15 hónapos, de szivesen megissza. Különben meg a te döntésed, hogy meddig adod neki.
2010. jan. 15. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hát tápot ne adj azért neki csak tápszert:D

bocsi..

a tejital sztem nem annyira laktató mint a tápszer de ugyanugy megvannak benne a szükséges vitaminok.

A lányom is azt issza reggel este, de mellé már a szilárd reggelit és vacsit kap.

2010. jan. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!