Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért sír lefekvéskor mostanában?

Miért sír lefekvéskor mostanában?

Figyelt kérdés

Kislányom 9 hónapos,pár napja sír este a lefekvéskor,pedig eddig olyan jól ment az egyedül alvás!

7kor fürdés,szopi,kis játék,jó éjazsakát kívánuk neki,megpusziljuk,be a kiságyba,éjjeli fény az asztalon,max.fél óra és aludt!

Most pedig ha kilépek a szobából nagyon sír,gyakran fel is áll és panaszosan sír!

Fogunk az jön,de már egy hónapja!Az egyik felső már áttörte,a másik még nem is látszik!Erre gyanakodtam,de napközben nincs gond!

A másik gyanúm a szeparációs szorongás!


Vagy esetleg másnak valami ötlete?


2010. jan. 12. 21:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
27%

Valószínűleg a foga is közrejátszik.Nem lehet,hogy mostanában lefekvéskor tovább maradtál vele,esetleg dajkálgattad is?

A szeparációs szorongás azt jelenti,hogy a pici érvényesíteni akarja az akaratát.Ha ez nem sikerül,akkor sír,hisztizik.Ha az anyuka enged neki,akkor hamar rájön,hogy sírással minden elérhet,amit akar,és ezután midig hisztizik,ha elakar érni valamit.

Nem az anyu hiányzik neki,mint sokan tévesen hiszik.Ha hagyod sírni,és nem foglalkozol vele,akkor rájön,hogy a sírás nem vezet eredményre,és néhány nap után abbahagyja a sírást,és újra elalszik szépen.

2010. jan. 12. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Szia,nem dajkáltam!

Minden este ugyan az a rituálé!Eddig bevált,pár napja nem!Az igaz,hogy amikor már nagyon sír bemegyek hozzá!Először csak visszafektetem és megsimizem!Ha nagyon-nagyon sír,akkor szoktam kivenni!

2010. jan. 12. 21:46
 3/11 A kérdező kommentje:
Ja,köszi a válaszod!
2010. jan. 12. 21:47
 4/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem vagyok a híve annak, hogy hagyjuk sírni a babát! Ezzel csak azt erősíted meg benne, hogy nem számíthat Rád! Nem a lefektetéskor kell pont arra gondolni, hogy érvényesíteni akarja az akaratát! Az én Kislányom 1 éves elmúlt és nagyon szépen elalszik magától! Nem volt mindig így! Ha a foga jött\jön, esetleg beteg, mindig nehezebben alszik el! Volt idő, hogy ringattam még 4 hónaposan, sétálva aludt el rajtam, szoptatós párnán cicivel, de mindig szépen visszatért a nyugodt lefekvéshez, ha nem volt gondja! Jelenleg is szoptatok és ha kell, 2órát sétálok vele, pedig nagyon fáj a derekam!!!

Remélem segítettem! Szerintem ne hagyd sírni a gyermeked, mert Rád van a legnagyobb szüksége! Egyébként este nem éri őket annyi inger, mint napközben, ezért érzik ilyenkor sokkal jobban a fogazással járó kellemetlenségeket!

2010. jan. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Ezt kihagytam: Rengetegszer aludtunk együtt és nem szokta meg!!! Csak akkor voltam ott mellette, amikor szüksége volt rám!

2010. jan. 14. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
köszi,segítettél,nem hagyom sírni!
2010. jan. 14. 22:29
 7/11 anonim ***** válasza:
Szintén 9 hónapos a lányom, és ugyanez a gondom. 6 hetes korától 1 hónappal ezelőttig egyedül aludt el és végigaludta az éjszakát. 1 hónapja el kezdett felkelni. Kiderült, egyszerre 4 foga jött felül. Viszont az már 2 hete kibújt mind, ő meg továbbra is felébred, jó, csak 1x, max 2x. Az elalvás ment. Aztán múlt héten napig úgy aludt csak el, hogy ringattam és a Micimackót énekeltem. Gondoltam sok a kaja, lecsökkentettem. Na akkor elaludt ugyan, de 3-3,5 óránként felkelt. Most visszaállítottam a rendes adagot (2*250-260g főzi, amúgy anyatej), első éjjel rendben is volt, 12 órát aludt, utána viszont nem akart elaludni. Tegnap megint elaludt, ma megint nagyon nehezen. Már arra is gondoltam, hogy alul is jön a foga, de nem hagyja, hogy benézzek, úgyhogy még nem derült ki. Na ezzel most tudom, hogy nem segítettem, de legalább látod, hogy nem vagy egyedül ezzel a problémával. 9,5 hós baba anyukája
2010. jan. 14. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 xStefix ***** válasza:

Szerintem is ez a kettő lehet a gyanúsított. És sajnos úgy néz ki, hogy egyikkel se nagyon lehet mit kezdeni, max. a tüneteket enyhíteni, kezelni. A baba foga idővel kijön és elmúlnak a kellemetlenségek, a szorongást pedig elhagyja, kinövi, mert megtanulja, hogy nem hagyod őt cserben és számíthat rád. Ez nem azt jelenti, hogy örökre a nyakadon fog lógni (hacsak nem célzottan erre szoktatod rá és következetesen neveled őt kötődést segítő elvek szerint!), hanem azt, hogy továbbra is bízik benned, lenyugszik és újra biztonságban érzi magát. Sok türelem és kitartás kell hozzá, de idővel lenyugszanak.

Egyébként mi is családi ágyazunk és lehet, hogy pont ezért, de nálunk sem volt különösebb fennakadás ebben az időszakban. Ha helyesnek gondolod, próbáld meg legalább a kiságyát áthozni a ti szobátokba, hogy közelebb legyen hozzátok, ez talán megnyugtatja. Sok ilyen nyugtató tipp van még a szopis oldalakon (pl. www.lll.hu), szerintem kukkants bele, ha bizonytalannak érzed magad.

Az első hsz-re pedig csak annyit reagálnék, hogy érdemes lenne utánanézni a szeparációs szorongás jelentésének, de nem a Suttogó-féle könyvekben.. Egyáltalán nem ezt jelenti ugyanis, ezért a "megoldása" sem ez.

2010. jan. 15. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Vettem tegnap egy sólámpát,azt hagyom most égve neki!Tegnap és ma este sem sírt,hanem szépen elaludt!

Volt ugyan egy kis éjjeli fényünk,de úgy látszik,hogy nem volt elég neki!

2010. jan. 15. 20:07
 10/11 anonim ***** válasza:

Második vagyok:

Először is nagyon örülök, hogy az elveimmel nem vagyok egyedül és sokat hasonlóan cselekszenek! :-)

Másodszor én kérdeznék! A sólámpa mire jó? Talán ez is fájdalmat csillapít?

2010. jan. 15. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!