Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kislányom 7 és fél hónapos....

Kislányom 7 és fél hónapos. Nem kúszik, nem mászik, nem is ül még csak forog . Baj? El van késve? Tudok neki valahogy segíteni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 12. 18:31
 1/6 anonim ***** válasza:
Nincs elkésve, úgy tudom, 8 hónaposan kell ülnie, kúsznia. Tudod, minden baba más, és ilyenkor minden nap számít, szóval még van sok időtök.
2010. jan. 12. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
10 hónapos lesz a kislányom, most kezdett el mászni, ne aggódj, semmi baj nincs. Vidd el tanácsadásra esetleg a doktornénihez, ha van valami, ő szerintem már ránézésre esetleg láthatja, vagy továbbküldhet szakrendelésre, de most még várjatok, ösztönözd mindenfélével,de ültetni ne ültesd, amíg magától nem ül!
2010. jan. 12. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy sok baba, akik ilyenkor még nem kúsznak, másznak, ülnek nem szeretnek hasalni sem! Ha ez így van nálatok is, akkor fontos tudnod, hogy e nélkül nem is fog négykézláb előre-hátra hintázni, ami nélkül nem fog a combizma sem és a többi izma sem eléggé megizmosodni ahhoz, hogy csinálja ezeket.



Nálunk a doktornő komolyan a szívemre kötötte, hogy már 4 naposan is, ha ébren van hasaltassam a kisfiam. Ennek az volt az oka, hogy nagy súllyal hoztam a világra, és a pocakom méretéből kiindulva inkább kis súlyúnak mondta volna egy laikus. Bár mi tudtuk, hogy nagyobb, mint 4 kg. Ez azt jelentette, hogy merev izmokkal fog születni. Tényleg 6 hetesen még nem tudta a fejét tartani csak 10-15 mp-ig. Az elvárt ugye 1 perc lett volna. Tehát a sok hasaltatásnak köszönhetően a kezdeti lemaradás az előnyére vált. Hisz 4 hónaposan már négykézláb hintáztatta magát. 6 hónaposan már ült magától, mászott, és még a 6. hónapban elkezdett kapaszkodva felállni és oldalazgatni. A dokink le volt döbbenve, hogy így behozta a lemaradást.


Szóval nyugi, a hasaltatás csodára képes. Soha ne ültesd, mert ezzel a motivációja megszűnik. Majd sír, és rájön, hogy ezt neki kell megcsinálni!

2010. jan. 12. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 fotucsok ***** válasza:
Ma 8 hónapos a babám és két hete kezdett kúszni, de azt is akkor, ha valami nagyon nagyon kell neki. Ülni 9 hósan vagy később szoktak. Egyáltalán nem vagytok elkésve, sőt, szerintem ép időben vagytok.
2010. jan. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszi:)

Megnyugodtam.

Nagyon sokáig nem szeretett hason lenni a babám, párhete viszont majdnem egész nap hason van.

2010. jan. 12. 20:07
 6/6 anonim ***** válasza:
8. hónap végéi kell elkezdenie a kúszást, a 10. hónap végéig kell neki mászni és felülni. Szóval még ráértek. A 7. hónap végéig (szóval még eddig is van két hetetek kb.) forognia és gurulnia kell tudni. Ha ezeket ennyi idősen nem csinálják, akkor az már jelzőértékű probléma.
2010. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!