Nektek fontos, hogy a gyereketek is tanult ember legyen, amennyiben ti, a szülei is azok vagytok?
Még nincs gyermekünk, de azt látom, hogy a barátainknak teljesen természetes, hogy a gyerekük egyetemre fog menni (ők is több diplomás emberek).
Vajon zavarna-e titeket, ha a gyerek mondjuk kozmetikus akarna lenni, vagy elmenne eladóként dolgozni, vagy épp postáskisasszony szeretne lenni?
Vagy, ez nevelés kérdése? Ha eleve jó képességű a gyerek, és a szülőknek van rá lehetőségük, akkor jó gimnáziumba íratják, és fel sem merül, hogy ne legyen a gyerekből tanult ember?
Mit gondoltok?
(Én néha szeretném, ha a gyerekemnek nem kellene ennyire megterhelnie az agyát, és a munkáját ne tudja szabadidejében is végezni, mint mi a férjemmel. Bár, biztosan minden munkának megvan a maga nehézsége...)
az a lényeg,hogy boldolg legyen.-de azért fontos,hogy tanuljon szakmát-amit ő szeretne,ill az idegen nyelvhez én ragaszkodni fogok.természetesen lázadnak a kamaszok a tanulás ellen,de majd később belátják a hasznát.
én 3diplomával rendelkezem,mégis óvónő maradtam,mert ezt szeretem,ebben érzem boldognak magam.nem a papir számit,sok munkanélküli diplomás van
En ugy latom, igy ismeretlenul, hogy nagyon jo Anyuka lesz beloled!
Nekem par fontos dolog van:
-boldog legyen!
-ne bunozessel kesersse meg a kajara a penzt.
Az osszes tobbi, igazabol lenyegtelen.
Nekem ugyan nincs tobb diplomam de nem erzem magam ezert alacsonyabb kategoriaban. Hiaba diplomas valaki ha az elethez fogalma sincs, ha az empatiat csak hirbol ismeri. - A ferjem pl nem diplomas...de amikor a munkajarol van szo o az akit eloszor hivnak a tudasa miatt.
KIsfiamnak mindig mondom, hogy olyan szakmat kell valasztania amit szeret es nem adja el a lelket nap mint nap, hogy jobban keressen - de a valasztott dologban keressen eleg jol, hogy ne kelljen masodik munkahelyet keresnie. A ferjemen latom, milyen buszke a sikereire es boldog, hogy azt csinalhatja amit valojaban szeret. En haztartasbeli vagyok, kreativ, alkoto.
Szoval en azt szeretnem, hogy boldog legyen a gyermekem es ugy gondolom, jon majd vele a tobbi is.
4: köszönöm a te kommentedet is, de természetes, hogy nálad nem "elvárás" ez, hiszen a kérdés nem titeket célzott:)
A többieknek is köszönöm! Szerintem is az a fontos, hogy boldog legyen a gyerek, bármilyen szakmája is van. :)
Többdiplomások vagyunk (férjem is, én is).
Az nem fontos, hogy mindenféleképpen egyetemre menjen a gyerek, de az igen, hogyha akar, meg tudjuk teremteni neki a rávalót. Mivel a nagy 6 éves, a kicsi 2 nem lehet tudni, hogy mi lesz belőlük, azt látjuk, hogy értelmesek, így van esély rá, hogy azt az utat választják, amit mi.
Az viszont érdekes, hogy a fiunk már most természetesnek veszi, hogy az iskolák sorrendje: ált. isk., közép isk, és egyetem, és ezeket neki végig kell járnia. Mondjuk ez biztos annak köszönhető, hogy a férjem nemrég fejezte be a másoddiplomát, így ő ebben nőtt fel.
Én egyetemet végeztem, a férjem szakmunkás. Mi úgy próbáljuk terelgetni a gyermekeinket, hogy a képességeiknek és érdeklődésüknek legjobban megfelelő területen képezzék magukat. Az a cél, hogy olyan munkát csináljanak, amiből megélnek és amit szeretnek és nem nyűgnek fognak fel.
Ez nem feltétlenül a (több) diploma megszerzését jelenti. Egy jó szakmunkás sokszor többet ér mint egy agyonképzet, botcsinálta szakember. Be kell látni, hogy attól, hogy valakinek (több) diplomája van még nem feltétlenül jobb valamiben, mint az aki alacsonyabb végzettséggel, de hozzáértéssel csinálja ugyanazt.
7: mi az a szakma, ami végezhető szakmunkásképzővel, de azért inkább több diplomát csinál belőle az ember? :)
Igen, egyetértek azzal, aki azt írja, valahogy a gyereknek természetessé válik. Én mindenképp a Fazekasba szeretném járatni (ha a képességei olyanok lesznek, de kitől örökölne rosszat?), és abból valószínűleg következik az értelmiségi lét. De nem tudom, persze, hogy hogy lesz:)
Jó kérdés...
Egyrészt kifejezetten rossznak tartom ezt a tendenciát, hogy manapság ha valaki nem megy egyetemre az már "hülye". Ezerszer többre becsülök egy értelmes, jó szakembert, aki szereti a szakmáját, mint egy "muszáj diplomás" valakit.
Másrészt hazudnék, ha azt állítanám, hogy nem szeretném, hogy a gyerekem is diplomás legyen. Nem azért, mert az "jobban hangzik", hanem egész egyszerűen azért mert én is és férjem is nagyon szerettük az egyetemet, sokat adott nekünk mind tudásban, mind világnézetben, mindketten szeretjük a szakmánkat... és egyszerűen sajnálnám a fiamat, hogy ebből kimarad... de ha őt nem ez érdekli, akkor természetesen elfogadom, nyilván lehet, hogy ő másban fogja megtalálni azt pluszt amit mi a saját szakmánkban.
...
Egyébként meg először azt kéne tisztázni, hogy a "tanult ember" mit jelent. Mert az, hogy művelt legyen, nyitott a világ dolgaira és alapvetően tisztában legyen az őt körülvevő világgal, azt igenis nagyon-nagyon fontosank tartom, de ennek az égegyadta világon semmi köze ahhoz, hogy van-e diplomája, vagy sem.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!