Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek a gyermeke nem issza...

Akinek a gyermeke nem issza meg a tejet üresen, mivel ízesíti a tejet?

Figyelt kérdés
Lányom másfél éves, de nem issza meg a tápszert, tejitalt, tejet sem. Félek, hogy kevés így neki a fehérje fogyasztás. Gondoltam, hogy ha a tejet valamivel ízesíteném, akkor meginná.
2010. jan. 12. 14:21
 1/8 anonim ***** válasza:
Kakaót próbáltad már? Enyém azt issza :)
2010. jan. 12. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Még nem próbáltuk. Milyen kakaót raksz bele?
2010. jan. 12. 14:32
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia! Az én másfél éves fiam sem issza meg simán, ezért kakaót kap. De nem a cukrozottat, hanem főzök neki pl. szerencsiből: 1 pohár tejet felraksz a tűzre, közben egy pohárban egy pici kávéskanál kakaóhoz ugyanannyi cukrot teszel (vagy amennyit gondolsz). Ha már jó meleg a tej, kanállal mersz belőle a kakaóhoz, jól elkevered, és hozzáöntöd a tejhez, majd felforralod.

Tejkaramellát is szoktam csinálni: 1 kiskanál cukrot tegyél fel lábosba a tűzre, amíg folyós nem lesz (közbe keverheted), és ha folyik, öntsd rá a tejet (ne ijedj meg a hangjától), és forrald fel.

Remélem, ezeket megissza majd:)

2010. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, bár ez mind-mind cukor, azért majd idővel megpróbáljuk mi is. Így biztos megissza, mert szereti az édeset. Csak én nem akarom, hogy azt egye.
2010. jan. 12. 14:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Az én fiam 1 éves kora óta nem iszik tejet. Egyáltalán, sehogyan sem. Az orvos szerint nem gond, ha eszik más tejtermékeket. Tehát jó a joghurt-joghurtital, túró, sajt.

Próbálkozz a kakaóval, karamellel vagy csinálj turmixot, bármilyen gyümölcsből, akkor nem feltétlen kell bele cukor sem.

2010. jan. 12. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eszembe jutott még a vanílíás ital is.
2010. jan. 12. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1. vagyok. Egy kicsi Nesquik port rakok bele. Cukros, cukros, dehát a tápszer is az. (nem tudom kóstoltad-e, de mind mézédes).
2010. jan. 12. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ, majd próbálkozunk.
2010. jan. 13. 13:52

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!