Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, hogy még 1 évesen nem...

Baj, hogy még 1 évesen nem mászik?

Figyelt kérdés
Kislányom a 36. héten született. Még nem mászik, kúszni is csak hátra egy kicsit. Lehet valami baj vele, vagy legyek türelmes? Nagyon aggódom.
2010. jan. 12. 12:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
szerintem nézesd meg gyógytornásszal. gondolom nincs komoly baj, de ennyi idősen azért már kellene másznia igen. ő 11 hónapos a mozgásfejlődést illetően, de már így is tudnia kellene szerintem.
2010. jan. 12. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Háát, én azért megmutatnám egy független gyógytornásznak. Lehet, hogy tényleg csak amiatt nem mászik, mert korábban született. De ők is általában 1 éves korukra behozzák a "lemaradást". Az enyém a 38. héten született, de 1 évesen már egyedül ment..ez nem azt jelenti, hogy a tiédnek is kellene, de jobb az, ha szakember látja.
2010. jan. 12. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Mindenképpen nézesd meg. Az én kisfiam a 38. hétre született, 1 évesen már régen mászott, kúszott, felállt és lépegetett. Lehet, hogy kötöttek az izmai, egy ismerősöméknél volt így. A doki megnézte, megmozgatta, a baba 1-2 nap múlva már mászott. Le voltak tapadva az izmai, így fájdalmas volt neki a mozgás, azért nem csinálta addig.
2010. jan. 12. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Járnotok kellene valamilyen fejlesztő tornára. Szerintem a gyerekorvosnak szólni kellett volna ezügyben. Mit mondott az egy éves kontrollon?

Mielőbb fordulj vele szakemberhez és ha jó kezekbe kerül gyorsan behozza a lemaradást.

Fizikailag, súlya stb rendben van? Értelmi fejlődése korának megfelelő?

2010. jan. 12. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Lányom 37. hétre született, és mászik, kapaszkodva megy 8 hónapos létére. Mutasd meg dokinak, vagy egy szakértő gyógytornásznak.
2010. jan. 12. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nézesd meg Dévényes gyógytornásszal. Az én lányom időben született és 11,5 hónaposan kezdett előre mászni. Előtte pár hétig hátra mászott, de ő is lusta baba volt.
2010. jan. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Kérd a védőnő segitségét és sürgősen vidd szakemberhez.
2010. jan. 12. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az orvos és a védőnő szerint "csak" az a baj, hogy koraszülött. Egyébként érdeklődő, figyelmes baba. 9,8 kg és 74 cm.
2010. jan. 12. 13:19
 9/13 anonim ***** válasza:

Kisfiam a 36.héten született.Pont az első szülinapja előtt pár nappal kezdett el mászni,de akkor beindult rendesen.

Előtte ő is csak hátrafelé kúszott.Most 19 hónapos.14 hónaposan ment egyedül.Mára már olyan ,mint a vele egyidősek.Én elvittem azért az egy éves szülinap előtt dévényeshez,de szerencsére csak állapotfelmérésen voltunk,mert a következő alkalomra már elkezdett mászni.Nekünk előtte kellett menni fejlődésneurológushoz,aki a születésétől fogva ellenőrizte,hogy nincs e valami gond.Én a helyedben inkább oda kérnék beutalót,mert a dévényes gyógytornász valószínűleg azt fogja mondani,hogy járnotok kell fejlesztésre,ami nem kevés pénz,de a neurológus mindent rendben talál,akkor úgyis magától be fog indulni.Ha mégis inkább megnyugtatna,akkor menjetek mindenképp gyógytornára,ártani nem árt.

2010. jan. 12. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
lehet náluk féléves lemaradás is
2010. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!