Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogy van a hozzátáp...

Most akkor hogy van a hozzátáplálás sorrendje?!

Figyelt kérdés
A védőnőm teljesen összezavart... kiwit, narancsot már adhatok a 7 hónapos gyereknek... de tésztát és babakekszet(6 hós kortól) csak 9 hónapos kora után adjak...még az üveges bébiételt is...teljes a káosz, nem tudom mit csináljak.
2010. jan. 12. 11:58
 1/4 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy rengeteg ilyen kérdés van de hiába, mert mire kiokoskodom, hogy milyen rendszerben csináljak, vezessem be a gyereket és a kajákat jön valaki és összezavar :(
2010. jan. 12. 12:07
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem van egy felicitas babagondozási könyvem, az abban található táblázatot követem nagyjából, persze azért a dokinkat is megkérdezem. A védőnőtől nem szoktam kérdezni semmit, mert Ő annyira ellenez mindent,hogy a 11hónapos babám szinte semmit nem ehetne ha rá hallgatnék. Kiwit és narancsot egy éves kor után ajánlott, de pl unokatesóm már ad a 8hónapos babájának, eddíg semmi baja nem lett tőle, én viszont várok vele. Tésztából a durumot adom neki 7hónapos korától,babkekszet is kap szintén azóta. Üveges kajákból nem kapott mert én csinálom neki, így azokhoz hozzászólni nem tudok. Szerintem a korának megfelelőt eheti azokból is. Nálunk így ment: alma,barack,répa,sütőtök,burgonya,meggy,gesztenye,cukkíni,cékla,brokkoli,zöldborsó héj nélkül,tök,csirkemell,rizs, tészta...lányom 10hónapos korára már szinte mindent evett,néha a mi kajánkból is kapott. 8hónaposan adtam túrót és joghurtot,sajtot. Tejet,tejfölt,tejszínt,mézet,gombát,diót nem kap 1-1,5 éves korig. Persze olyanokat hogy sonka,szalonna szintén nem,mert azok félig nyersek.
2010. jan. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A tesóm védőnő. Mivel a kicsim nehezen kakil, így az ő javaslatára már 5,5 hónaposan adtam egy kis facsart narancs és mandarin levet szopizás előtt. Az ég világon semmi baja nem lett tőle és nagyon ízlett neki. Most 6 hós és almát kap, meg sütőtök levet. Őszibarackot bébiételbe vettem neki (4 hónapos kortól van ráírva), mivel ugye most csak fagyasztott lenne.
2010. jan. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nekem a kivit (magja nélkül csak a levét) már 5 hósan elsők között ajánlotta a védőnő... én furcsáltam és még nem mertem adni neki, de lehet tényleg semmi baja nem lenne tőle..
2010. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!