Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem baj, ha "nassol" a 10...

Nem baj, ha "nassol" a 10 hónapos fiam?

Figyelt kérdés
Vagyis nem nassol magától, hanem a nagyszülők állandóan etetnék (ha hagynám), mindent meg akarnak vele kóstoltatni amit mi eszünk (mert persze kinézi a szánkból), meg pl megebédel, és anyósom kérdezi egy óra múlva, hogy adjak neki egy banánt? de minek, mikor most ebédelt??? Kisfiam elég duci így is, nem hiszem hogy használna neki a sok nasi... Mit gondoltok? Vagy én látom rosszul?
2010. jan. 12. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:

az enyém is nassol. szinte mindenből kap egy picit, amit mi eszünk. ettől szerintem nem fog elhízni, mert tényleg csak megkóstolja. úgyis mindig az érdekli, ami nem kéne.

mit jelent az, hogy elég duci? gondolod, egy harapás banán megvonása változtatna ezen? :)

2010. jan. 12. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ha most ahhoz szokik hozzá, hogy állandóan nassol, eszeget (bárhogy is nevezem), az hamar megszokássá válik és később valóban elhízáshoz vezethet. Tehát, inkább ne nassoljon. Legyenek meg a normál étkezések és közben ne kapjon enni. Persze, néha szabad "bűnözni", de ne állandóan!
2010. jan. 12. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia!Mi bele estünk abba a hibába hogy hagytuk hogy a nagyszülők kínálgassák,és én is sokszor adtam neki,mondván: addig se izeg-mozog.Most meg a nasi a fő étkezése! Ha a kezébe adok valamit(alma gerezd,ropi,barack,paprika,kis szendvics,sajt) vígan megeszi rohangálás,játék közben, persze a függöny,és a szőnyeg is kap kóstolót.Ha leültetem enni,a levest szét pancsolja a kanállal, a főzeléket velem eteti meg, ami jó móka,de nem evés neki.Most majd hónapokig szenvedhetek hogy helyre állítsam ezt,mert így soha nem lakik jól.Sokszor enni keves, azt jelenti hogy egész nap éhes,és bizony ő se egy vékony baba.Légy okosabb mint én voltam,és ne nasiztasd.A nagyszülők is megértik majd,ha megkéred őket.
2010. jan. 12. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem ha ebéd után kapja és csak pár falatot, de egészséges kajákból, akkor nyugodtan! én gyümi bármikor adnék a fiamnak, (persze nem ebéd előtt 5 perccel)

a friss gyümölcstől, zöldségtől szerintem nem fog elhízni és az jó is ha azt szokja meg hogy ezeket rágcsálja napközben. persze a kekszekkel és csokikkal más a helyzet, azt nem adnék neki egyáltalán :)

2010. jan. 12. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, abban is lehet valami amit az előttem lévő hozzászóló írt, végülis még csak 10 hós, lehet hogy ami nekünk pár falat az az ő fél adag kajája.... szóval amit én írtam, azt inkább a későbbiekre gondoltam, bocsi :)
2010. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!