Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiszta penész lett a kókuszmat...

Tiszta penész lett a kókuszmatrac. Kidobós? Én már ezt nem akarom a babám alá tenni!

Figyelt kérdés
Ott, ahol a légzésfigyelő találkozik a matraccal, fekete penészgombás lett. Nem tudom mióta olyan, talán 2 hete? Csak most ahogy lehúztam a lepedőt, láttam meg..
2010. jan. 12. 09:49
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Megint a 2. vagyok. Még nem esett szó róla: az újabb, profi szigetelésű házakban különösen fontos a szellőztetés!! ez sokat javít a dolgon! Napi min. 2-szer pár perc javasolt. Bár én csak egyszer szoktam kb 10-15 percre ilyen hidegben, mert kisbaba mellett nem egyszerű megoldani, de nyáron jóval hosszabb időre. (A pinceablakok majdnem egész nyáron résre nyitva vannak.) A konyhában a gyűjtött szárazkenyereken néha észreveszem a penészesedés jeleit (a kisbaba óta nem nyitogatom csak úgy ki az ablakot), de más minden rendben nálunk. Anyunak is az ősrégi után tavaly lettek újabb ablakai, csak 2 szobában, és állítólag figyelte az elejétől, hogy most többet szellőztessen, mégis penészes lett a fal, szerintem nem gondolta, hogy ennyire fontos ez!
2010. jan. 12. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Ja, és a hálószobában értelemszerűen lefekvés előtt is szellőztetek, így ott 2-szer.

2.

2010. jan. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Na csajok, elmentem és egy új kókuszmatrac árán vágattam egy szivacsmatracot 2600-ért és vettem egy páramentesítőt 10000-ért.

Remélem használni fog, mert a napi 2 szellőztetés nem ért nálunk semmit. Szavo-val fújom, de csak tüneti. Délután megmértem, 60-65 %-os páratartalom van a házban..

2010. jan. 12. 16:33
 14/16 anonim ***** válasza:

Szia, megint én, a 2.

A hőrésekhez nem tudok hozzászólni, de beszéltünk erről a férjemmel. A leírtak alapján új építésű ház, aminél teljesen normális, hogy ki kell szárítani a falakat. (Nem tudok hozzászólni, hogy valamit elrontottak-e vagy nem.) De az biztos, hogy jó, ha a külső tatarozás előtt egy nyáron át jól kiszárad a külső fal, lehetőleg beköltözés előtt. A napi 2szeri szellőztetés új ablakok mellett, majd később értendő, ha kiszáradt a fal, addig is minden mennyiségben! Most télen sokat fűteni, és ha jobb idő van, sokat-sokat szellőztetni. Amikor bepárásodik az ablak, addig szellőztetni, míg el nem tűnik teljesen a pára, majd újra...stb.

A 60-65% magas, azt hiszem 25-50 a normális, nálunk 30 körüli.

Mivel nincs még külső szigetelés, ott ahol a tégla össze van tapasztva, a malter is vízzel készül, ennek külső rétege újra átnedvesedik pl egy esőtől, emiatt kell a falak kiszáradásáig többet szellőztetni. (Viszont ki kell szárítani, és utána érdemes tatarozni.)

(Ha nem laknak még bent egy ilyen házban a fal teljes kiszáradásáig, ez nem okoz panaszokat, mivel sokat szellőztetnek, nem kell figyelni hogy bent "szobahőmérséklet" legyen.)

Remélem, érthető, amit írtam.

2010. jan. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Hát már itt lakunk 3 éve, s igen, valószínűleg nem volt teljesen kiszáradva a fal.. Minden évben előjön télen a penész (harmadik tél), nyáron nincs baj. De most ugye megint nagyon fűtöttünk, hogy itt a pici. Ami tuti gond nálunk az az, hogy a nikecell nincs teljesen befejezve, s pont ott jön a penész, ahol hiányzik a szigetelés. De ugye amikor van pénz, akkor folytatjuk..
2010. jan. 14. 09:47
 16/16 anonim válasza:
Ugyanígy jártam én is, igaz sima szivacs-matraccal. Pici baba alá valóban biztosabb újat venni, de én ajánlom a CERESIT STOP PENÉSZ penészeltávolító spray-jét (Teszkóban lehet kapni) bárkinek, aki nem akarja kidobni a matracot, és újat venni. Én azzal fújtam be, és teljesen eltávolította a penészt. Igaz csúnyán besárgult, de ráhúztunk egy matracvédőt, így nem látszik. Biztos jó rá az Ultra Szavo is, de mivel nem mosható a matrac a nagyon erős szaga miatt azt nem használtuk.
2013. febr. 24. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!