Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tiszta penész lett a kókuszmat...

Tiszta penész lett a kókuszmatrac. Kidobós? Én már ezt nem akarom a babám alá tenni!

Figyelt kérdés
Ott, ahol a légzésfigyelő találkozik a matraccal, fekete penészgombás lett. Nem tudom mióta olyan, talán 2 hete? Csak most ahogy lehúztam a lepedőt, láttam meg..
2010. jan. 12. 09:49
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy lett nállatok penészes?Próbáld meg kisúrolni és jól kiszárítani,szerintem azért nem kell rögtön újat venni.Egy próbát megér ha mindíg ujrapenészedki akkor még mindíg vehettek újat.
2010. jan. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Mindenképpen dobd ki szerintem. Ahol penészes valami, a levegőn át belélegezve még allergiát is okozhat, emiatt.

Javasolnám kideríteni, mi okozhatta? Ha a fal penészes, akkor azt is rendbetenni, és addig máshol aludni. Vagy párásítókészülék okozhat ilyent??? Vagy hányt, bukizott, kiöntött valamit, ami akkor nem tűnt fel (vagy ki gondolná, hogy a matracot alul meg kéne ilyenkor nézni), ettől?

2010. jan. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Érdemes komolyan venni az ilyesmit, a penészallergia sajn személyes gyerekkori tapasztalatom! De nézz utána inkább személyesen, és döntsd el! :)

Ha már tisztítani, akkor vegytisztítatni nem lehet ilyesmit? (Bár én inkább kidobnám, mint írtam.)

2. voltam

2010. jan. 12. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A sarkokban penészes a fal. Sajnos amióta beköltöztünk, küzdünk vele. Ezektől a szerektől ideiglenesen eltűnik, de ennyi. Hőhidak keletkeznek, az ablakokról folyik a víz reggelente. Sajnos ez a mai profi szigetelésű házak hátránya..

Kisúroláson nem gondolkodtam, mert szétkenődik szerintem a penészgomba.

Egyenlőre szivacson alszik, lehet, hogy szivacs is marad..

2010. jan. 12. 10:09
 5/16 anonim ***** válasza:
70%
Nálunk is pont ez van. Szerintem a kókuszmatracok úgy sz@arok ahogy vannak. a rendes matrac ami a nagyágyon van nem penészes. Ez a kókuszmatrac egy most felkapott dolog, de egy undorító valami. Pár okos kitalálta, hogy a miből is kellene matracot csinálni, amit tuti hogy megvesznek?, hát kókuszból. Úgysem lát a legtöbb ember életében soha kókuszdiót, akkor legalább a gyerek aludjon rajta:)
2010. jan. 12. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Megjegyezném, hogy ez nem a mai, profi szigetelésű házak hátránya. Hőhíd csak akkor keletkezhet, ha szar volt a tervezés, kivitelezés. Csak bántotta a szememet, tudom, hogy off vagyok, bocsánat érte...
2010. jan. 12. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Utolsó: lehet. egy-két helyen sajna még nincs kész a ház kívülről (nikecel)


Utolsó előtti: tényleg, most hogy mondod.. a húszezres ikeás matracunkon semmi penész, pedig 1 méterrel van arrébb.. Sőt, előtte 5 évig Tescos matrac volt, annak se volt soha baja. Mondjuk ez a matrac is már használatban van 3 éve lassan és csak most lett olyan, másodszülött lányom alatt. :(

2010. jan. 12. 10:26
 8/16 anonim ***** válasza:
szia.vegyél páraelszívó berendezést.A családban van akinek ilyen a fal,meg minden,a penész megeszi őket.ő a vett egy páraelszívó berendezést,és azóta megszűntek a penész gondjai.csak időnként kicseréli a szűrőt,és kiönti a vizet amit összegyűjt.szerintem megéri beszerezni,nehogy asztmások legyetek e miatt.
2010. jan. 12. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekünk is pára gondjaink vannak, meg is nézem a kókuszmatracot ha felkel a gyerek. Milyen az a páraleszívó berendezés, árammal működik, mi a tipusa, mert akkor mi is kipróbálnánk?
2010. jan. 12. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

11,09-es vagyok.ők olyan cégnél vették ami már meg szünt,de pl ilyenre gondoltam,de lehet olcsóbbat,kisebbet venni:

[link]

2010. jan. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!