Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, aki...

Van itt olyan anyuka, aki tejfehérje allergiás babájára emelt családi pótlékot kap?

Figyelt kérdés
A háziorvosunk szerint jár, a szakorvos szerint csak 2 éves kortól, mert a speciális tápszert nagyon kedvezményesen kapjuk. Viszont én semmi olyan ételt nem adhatok a babámnak, ami tartalmaz tejet. Se tejpépet, se joghurtot ilyesmit. Ha valamit adni szeretnék, akkor vehetek rizstejet (700Ft) vagy szójatejet. Keressek másik szakorvost?
2010. jan. 12. 09:40
 1/3 anonim ***** válasza:

Nézd meg a jogszabályt, én nem tudok róla, hogy az emelt családira jogosító betegségek közt lenne.

Nekem 4 éves a nagyobb.

Az ekcéma, asztma viszont a jogosító betegségek közt van, most akarom intézni én is, mert 3 gyerekből 2 ekcémás... És tejallergiás.

2010. jan. 12. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Elméletileg csak akkor jár,ha és tejcukorra és tejfehérjére egyaránt allergiás.

De rá kell kérdezni,ha olyan az orvos,kitölti a nyomtatványt.

2010. jan. 12. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én megkérdeztem a neten dokitól, ezt a választ kaptam: Tisztelt Doktornô! 15 hós fiamnak úgy néz ki tejfehérje allergiája van, most fogom kivizsgáltatni. Ezt a saját megfigyelésemre alapozom (tejes étel után 1-2 nappal kiütések a szeme körül, a szája körül folyamatosan kiütéses szinte minden étkezés után). Igaz hogy tejfehérje allergiánál jár az emelt családi pótlék? És valami olyasmit olvastam hogy a gyes több évig járna? Gasztroenterológushoz vagy allergológushoz menjek a fiammal? Üdvözlettel,

Gasztroenterológushoz kell mennie, és majd az eredmény függvényében dönthetô el a kedvezmény.

(Dr.Gimesi Anna)

2010. jan. 12. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!