Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BÁRÁNYHIMLŐs! Valaki akinek...

BÁRÁNYHIMLŐs! Valaki akinek volt már himlős a kicsije?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos bárányhimlős tegnap a doki napi 3X20 csepp fenistil-cseppeket irt ki neki A gyógyszertárban azt mondták ilyen idős korban 10 et kell adni mert 10 és fél kg-os a ksifiam de többet nem viszont receptre 20 volt irva sok felkiáltó jellel és dupla pecséttel. Szerintetek mit tegyek este csak 10-et adtam neki mert a beteg tájékoztatón is ez állt de ugyanugy viszketett neki! Viszont ez a 20 csepp 4-12 évesek adagja Na ilyenkor mi a helyzet?Azt azért tegyük hozzá hogy szopik még nappal is minden evés után és én voltam himlős és mégis elkapta!!!
2010. jan. 12. 09:03
 1/3 anonim ***** válasza:
A lányom 6 hónaposan volt bárányhimlős karácsonykor. Ő 7 kg,így 3x7 cseppet kapott,de az első napokban éjjel is adtam neki 1x 7 cseppet,így javasolta nekem a doktornő. Szerintem inkább adj neki 4x10-et,ne az adagot emeld! Ami még nagyon jó az a zuhanyoztatás. Mi 3x-4x is tusoltuk míg nagyon viszketett,aztán mentholos hintőpor a feje búbjától a sarkáig. A nunijáál meg a végbélnyílásánál Betadin oldattal ecseteltem. Remélem tudtam segíteni. Jobbulást nektek és kitartást,a legrosszabb az első 4 nap.
2010. jan. 12. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A nővérem kisfia volt a nyáron bárányhimlős, szintén szopott, sőt a nővérem oltást is kapott bárányihimlő ellen(ő gyerekkorban nem volt) 2 éve, mégis elkapta a pici... (ua. helyzet az összes oltással kapcsolatban is, h1n1 és társai)

Ő is 4*10 cseppet kapott, meg ecsetelték a göböket is valami ecsetelővel. kb 8-10 nap és szépen elmúlt minden. Jobbulást!

2010. jan. 12. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nyugodtan adj neki annyit,amennyit a doktornőtök írt!

Egy enyhe csalánkiütés,szúnyogcsípés esetén valóban elég a tájékoztatón írt adagolás,de azért egy bárányhimlőnél nem.

Viszont ne csodálkozz,ha nagyon bágyadt,álmos lesz a kisfiad.

Jobbulást,kitartás...valóban csak az első 3-4 nap nehéz.

2010. jan. 12. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!