Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka, akinek...

Van itt olyan anyuka, akinek 9-10 hós babája még mindig szopja az ujját? Ha igen, ugyanazt az ujjacskát, vagy mindig másikat?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 19:35
 1/9 anonim ***** válasza:
Még mindig szopja az ujját? Nekem volt barátnőm, hogy még 1. osztályos korában is szopta.
2010. jan. 11. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 17 hónapos, és szopja az ujját, ha fáradt, mindig ugyanazt, de teljesen sajátok a technikája, először rácsorgat a bal hüvelykujjára, hozzádörzsöli a jobbat, és úgy rakja a szájába, a bal kezével meg támasztja a jobb kezét.

Én nem aggódok, ráér még leszokni, sok 3 éves még cumizik alváshoz, ha ez nyugtatja meg, hadd csinálja.

Kapott cumit is, de azt nem fogadta el. Nekem a védőnő erre azt mondta, h akkor az ujját fogja szopni, nagyon ritka az a gyerek, amelyik nem szokik rá valamelyikre.

2010. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Az enyém 7 ÉVES és még mindig szopja. Hiába veszekszünk vele, hogy ferde lesz a foga.
2010. jan. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 18 hós, alváskor még szopja az ujját.

Csak és kizárólag a jobb hüvelykujját. A bal még véletlenül sem volt sosem a szájába az elmúlt 18 hónap alatt.

2010. jan. 11. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13 hónapos babám, 2 hós kora óta mindig csak a bal hüvelykujját. De egyre ritkábban, most már csak ha álmos, régen szinte mindig: éhes, álmos, túl unalmas, túl izgalmas...
2010. jan. 11. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Az én fiam 17 hónapos lesz. Ő csak alváshoz szopizza a hüvejk ujját, de akkor a másik kezében morzsolgatnia kell valami finom anyagot. A kettő szorosan összefügg. Általában a jobb keze ujját szopizza, korábban az összes ujja szóba jöhetett nála, de aztán kialakult.
2010. jan. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
17 hós lányom is szopja az ujját ha álmos, a jobb kezén a két középsót, a mutatóujját meg behajlítja hozzá. Mikor három hósa rászokott még nem hajlította be, a kisujja gyakran az orrában kötött ki.:-) szerintem egy ekkora gyereket még nem lehet róla leszoktatni. Én sem örültem neki, cumi nem kellett, de csak nem kötözhettem le a kezét, hogy ne szopja...
2010. jan. 11. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Lányomat leszoktattam és inkább cumit adtam neki. A dokinőnk javasolta, mert a mutató és középső ujjait kapta be egyszerre, tenyérrel kifelé. Nagyon érdekesen nézett ki amikor csinálta. Sajnos ezzel nagyon kifelé nyomta az ínyt, és ha lett volna foga elég csúny alett volna ha ez a módszer marad. Most 3 cumival alszik, egy a szájában kettő meg a kezeiben. Azóta nem szopizza az ujját. Sajnos volt a családban olyan aki így szopizta, és nagyon rondák a fogai, sőt deformálódott a csont is felül a szájában. Barátnőméknél szó szerint cafatokban lógott a bőr az ujjáról a kislánynak, aki 11hónapos, kezelni kellett, Ő akkor szokott le az ujjszopásról,most cumizik Ő is.
2010. jan. 12. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én kisfiam is szopja az ujját, cumi helett. De ami érdekes, és amiért kérdeztem, mert a kisfiam mindig UGYANAZT az ujját kapja be: a balt. Pedig jobbkezes.

Arra lettem volna kiváncsi, h más is jár-e ebben a cipőben.

2010. jan. 12. 12:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!