Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiús Anyukák, létezik...

Kisfiús Anyukák, létezik ilyen? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Kisfiam 16 hónapos, és tavasszal tervezte a dokinőnk, hogy elküld minket a kukiján a bőrt felvágni (körülmetélni), mert le van tapadva a bőr. Mindezidáig így is volt, de 2 napja a fürdés után (akkor szoktam neki húzogatni) teljesen feljött a kis makkján a bőr, és azóta is. Létezik? Ez azt jelentené, hogy nem kell beavatkozni?
2010. jan. 11. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg az orvost
2010. jan. 11. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Létezik,és most már minden este a kádban húzd neki hátra,és elkerülitek a műtétet.
2010. jan. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
73%

Nekem két kisfiam van, sem felrángatni nem engedtem a kukijukon a bőrt, körülmetélni meg pláne nem.

Egyátalán nem szükséges a körülmetélés, pusztán a letapadás miatt. Minden kisfiúnak le van tapadva a kukiján a bőr, ezt sejtes letapadásnak hívják, és ez nem azt jelenti hogy oda van nőve, és emiatt egyátalán nem szükséges a körülmetélés.

Nagyon jól teszed hogy fürdés közben húzogatod, ezentúl is minden este csináld továbbra is, hogy szépen szabadon mozogjon. Ha gond van vele úgy 4 éves korra kell hogy tökéletesen hátra lehessen húzni ( van akinek sokkal előbb is sikerül )akkor pedig gyermek urológus tud segíteni ha egyátalán szükséges, de az se mindjárt a körülmetélésnek esik neki.

A dokinőtöket meg tarstd a kicsi kukijától távol!!!


Két kisfiú anyukája

2010. jan. 11. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Off lesz.

Az én fiam 17 hónapos, még sosem húztam fel neki a bőrt, a doki mindig megnézi, sosem mondott semmit.

A védőnő mindig megkérdezi, h ugye nem húzogatom?


Akkor mégis kellene? Nagyon félek, mert sok helyen azt hallottam, h olyan mikrosérülést okozhatok, ami szabad szemmel nem látszik, de utána valós fitymaletapadást okoz.


A két gyerekes anyukától kérdezem, h mikor kezdte húzogatni? Orvos mondta?

2010. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én is dillemában vagyok, 16 hós fiamnál kezdettől fogva huzigáltam (1-2x)minden este a bőrt, és mindig ilyen vékony hártyaszerű a makkján. Nem teljesen, a vége kilátszik. Az jó? A védőnénim elment szülni, a dokink meg bőrletépős fajta, nem merem neki megmutatni.
2010. jan. 11. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem 1 éves korában mondta a dokinéni, hogy kezdjem el finoman húzogatni neki. 16 hónapos lesz maholnap, és már teljesen hátra lehet neki húzni a bőrt, és semmi sérülés nem volt rajta ez idő alatt.
2010. jan. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia.Én már 3hós kora óta felhúzom neki,most 16hós és minden rendben.Fürdés közben,mindig hátrahúzom a bőrt és megmosom neki.Nekem a védőnő mondta,hogy húzzam fel, neki(4fia van),és mindig egy picit jobban feljött,mostanra már szépen hátramegy szinte teljesen:).Ha egyenesen(ívesen)tud pisilni,akkor nincs semmi baj.

Üdv

2010. jan. 12. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!