Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » S. O. S. Először beteg a...

S. O. S. Először beteg a babám!? Lázcsillapítás?

Figyelt kérdés

Tegnap délután óta lázas a babám,ma voltunk orvosnál,azt mondta,vírusos hasmenéses betegség.Kapott cseppeket,lázcsillapításra Panadol szirupot.Eddig 4 óránként kapott Panadolt,de ahogy letelt a 4 óra szökött fel a láz.Most Nurofen szirupot adtam,fürdettem langyos vízben,lement 37,5-re.ez már nem láz,de ha megint felmenne,nem adhatok neki Nurofent ugye?Azt mondták azt csak 8 óránként.Ha nagyon felszökne adhatok Panadol kúpot?


Kétségbe vagyok kicsit esve,mert még nem volt beteg,egyedül vagyok vele itthon.


5 hós kislány anyukája.


2010. jan. 11. 18:05
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Szerintem fél Mexalen vagy Germicid kúp jobb a csecsemőknek. Nálunk ezek a szirupok semmit nem értek.
2010. jan. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Óóó....bocsi azt elfelejtettem,hogy Szlovákiából vagyunk,ezek sajna nincsenek.
2010. jan. 11. 18:10
 3/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nyugodj meg! Germicid C kúp van otthon? Ha nem megy le következőképpen adhatod neki: A kúpot is és a panadolt is 4 óránként. Ha viszont nem bírja ki addig akkor lehet így csinálni: pl: 19-kor kúp, legközelebb kúpot 23-kor lehetne adni, de ha mondjuk 21-kor lázas, akkor adhatsz neki panadolt, 23-kor kúp, 1-kor panadol...így meg van a 4 óra és elvileg a lázát lenn tartod. Arra figyelj, hogy a kúp menjen éjszakára, alvásra.
2010. jan. 11. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
2-ik vagyok: szerintem panadol kúpot és nurofent nem lehet keverni. Most akkor mi van otthon lázcsillapításra?
2010. jan. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Sajnos csak Panadol szirupom és kúpom van,és Nurofen szirup.


Tehát nem csinálok azzal rosszat,ha 4-5 óránként Panadol szirupot adok!?

2010. jan. 11. 18:16
 6/16 anonim ***** válasza:

Kisfiam is most esett át egy ilyen nyavalyán, 3 napig magas láza volt és hasmenése, majd hirtelen elmúlt és tele lett kiütéssel, az orvosunk szerint ez egy ilyen vírus volt.

A panadolt és a nurofent ne keverd, mert nem szabad, vagy ez vagy az!

Ne aggódj hamarosan jól lesz, kitartás!

Hány fokos láza van?

2010. jan. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Bemásolom a linket, a jó múltkorában tettem fel a kérdést. A 90%-ban "hasznos" válaszokat adó válaszolómmal én abszolút nem értek egyet, mert nekünk ez a módszer vált be, és a legfontosabb az volt, hogy a láz lemenjen, nem az, hogy tetszik - e vagy nem a gyereknek. De szerencsére a babádnak nem ilyen magas a láza !

Én még azt tudom tanácsolni, hogy mérd kb. 4 óránként a lázát !

Remélem hamar túllesztek rajta!

Ha nagyon tanácstalan vagy, hívd fel az ügyeletet!

2010. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

5 hónaposan már nem jó a Germicid C, csak a sima Germicid.

Én mindig először hűtőfürdöt csinálok, annyi legyen a víz hőfoka, mint a kicsié, és lassan, visszahűtöm a vizet a normális fokra, 36,5-körülire.

Priznic: Meleg vízbe lepedőt, a kicsit körbe tekerni vele, rá száraz lepedőt, és cserélni a vizes lepedőt, ahogy átveszi a kicsi hőfokát, és elkezd száradni.Ezt szokták úgy, h csak a csuklójára, és a bokájára tesznek borogatást, de úgy nem sokat ér.

Nagyon sok folyadékot adj neki, a teába egy csipet sót is tegyél, mivel a megy a hasa, nem is gondolnád, h milyen hamar kiszáradhat. Ne igyon sokat, mindig csak egy kortyot, de sűrűn.

Ha újra felszökik a láza, inkább ezekkel a módszerekkel húzd ki az időt, míg újra adhatsz neki gyógyszert.


Egy eü-s anyuka.

2010. jan. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Bocsi az off-ért...eü-s anyuka!

Tényleg 5 hónapos babának nem jó már a germicid-c? Nekem már 8,5 hónapos lányom. Szerencsére még nem volt kúpra szükségünk, de ha kell, akkor sima germicidet adjak neki? 1 egészet?

2010. jan. 11. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a segítséget!

38,2-nél tovább nem szökött eddig a láz.Igen..én is csak a csuklójára és a bokájára tettem borogatást.


Még egyszer köszönöm!

2010. jan. 11. 18:23
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!