Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SoS. Fogzáskor Nurophent...

SoS. Fogzáskor Nurophent adhatok éjszakára?

Figyelt kérdés

11 hós lányom nagyon szenved a fogai miatt(a felső lapátok egyszerre bújnak...) A bekenés nem használ, a Viburcol sem. Éjjel többször kelünk, nagyon nyüzsgős, sírós. Van pici hőemelkedése is 37-37,5, folyik vizenyősen az orra, a popsija tiszta piros... Totál káosz!!!


Gondoltam legalább a fájdalmát enyhíteném egy kevés Nurophennel. Mennyit adjak neki? Én a 2,5ml-t sokallom, itt olvastam, hogy 1 ml is segít már valakinek, az meg nem túl kevés? Nem szívesen adok neki gyógyszert, de sajnos nálunk (külföld) más homeós szer a kúpon kívül nincs...


Kérlek, segítetek!!!! Köszönöm!!!!


2010. jan. 11. 17:55
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha annyira fáj neki, akkor miért szenvedtetnéd, persze hogy adj. Én se vagyok híve a gyógyszereknek, de annál jobban sajnálom, és tudom hogy tud fájni a fog! És miért ne lehetne adni neki teljes adagot? 3-4 éves korban már 5 ml-t írnak, ez annál kevesebb. De inkább tudjon aludni szerintem.

Egyébként nekem meg azt mondta az orvosom, hogy azért nem lehet 3 napnál tovább adni, mert hozzászokik. Ezért ha továbbra is fáj, akkor 1-2 hétig lehet adni éjszakára fájdalomcsillapítót, csak felváltva az ibuprofen és paracetamol tartalmút. Persze csak ha nagyon muszáj. Meg főleg, ha hőemelkedéssel vagy lázzal jár!

2010. jan. 13. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak 37.2 volt a láza Láza???????,, mégcsak hőemelkedés sem, és annyira de annyira szenvedett tőle, egész nap aludt de húsz percenként olyan sírással ébredt hogy alig tudtam megnyugtatni. És tűzforró volt. A ruháján keresztül éreztem, hogy milyen forró.

A nagyobbik a 39 fokos lázzal vígan volt.

Kérdeztem az orvost, azt mondta létezik, hogy ilyen alacsony láztól is így szenved, mert ő ilyen. Még lázcsillapítót is kellett neki adni 3 napig, mert különben csak fetrengett meg nagyon sírt.

Úgyhogy teljesen egyedi, kinek hogyan reagál a szervezete és hogyan reagál a fájdalomra stb. Adj neki nyugodtan ha úgy látod szükségét.

2010. jan. 13. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Adj neki nyugodtan, a felső lapátoknál nálunk is ez volt... :( megkérdezhetem hová való vagy, én is "külföldi" vagyok...???!!!
2010. máj. 10. 16:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!