Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » SoS. Fogzáskor Nurophent...

SoS. Fogzáskor Nurophent adhatok éjszakára?

Figyelt kérdés

11 hós lányom nagyon szenved a fogai miatt(a felső lapátok egyszerre bújnak...) A bekenés nem használ, a Viburcol sem. Éjjel többször kelünk, nagyon nyüzsgős, sírós. Van pici hőemelkedése is 37-37,5, folyik vizenyősen az orra, a popsija tiszta piros... Totál káosz!!!


Gondoltam legalább a fájdalmát enyhíteném egy kevés Nurophennel. Mennyit adjak neki? Én a 2,5ml-t sokallom, itt olvastam, hogy 1 ml is segít már valakinek, az meg nem túl kevés? Nem szívesen adok neki gyógyszert, de sajnos nálunk (külföld) más homeós szer a kúpon kívül nincs...


Kérlek, segítetek!!!! Köszönöm!!!!


2010. jan. 11. 17:55
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vagyok híve a gyógyszereknek, de egyik este nem volt itthon semmi más csak panadol. Az előírt adagot adtam neki, és szépen aludt egész éjjel. Szerintem alkalmanként nyugodtan lehet adni, hosszútávon, többször nem tenném.
2010. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Adjál neki nyugodtan, amennyit szoktál. Nekem a védőnő és a gyermekorvos is mondta, hogy adhatok, ha nagyon szenved. Még nem került rá sor, mert viszonylag könnyen előbújtak. De nem tudom, egyszerre hány napig lehet egymás után...
2010. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Természetesen adhatsz neki,sőt kellene is ha szegényt ennyire megviseli:-(

Szerintem 2ml-vel kezd és ha nem használ emeld az adagot:- )

Sok szerencsét és kellemesebb éjszakákat:-)

2010. jan. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha csak éjjelre kapja, hány napon át adhatom neki a 1,5 ml-t?
2010. jan. 13. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak éjjelre kapja akkor is csak 3 napig lehet egyhuzamban adni neki. Utána 3 nap szünetet kell tartani. Rá is van írva a tájékoztatójára, de gyerekorvos is mondta. Mi is pont most használjuk, a felső kettő jön szegénykémet nagyon megviseli:-( (6 hónapos) Én délután meg este adok, mert napközben el van, viszont este már nagyon sír miatta, meg dobálja magát és nyög... Muszáj csillapítani orvossággal, mert semmi más nem volt hatásos.
2010. jan. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
3 napon túl nem szabad adni.Próbálj érdeklődni majd valami hűsítő zselé után,állítólag van akinek nagyon jól használ.Ja,és nyugodtan adhatsz neki,ne szenvedjen.
2010. jan. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én 3-4 éjjelen át adtam már neki 1 mlt, ha nem aludt jól.
2010. jan. 13. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
nekunk nem hatott semmit 2ml,2,5 viszont igen,3x-4x kapott egy het alatt estere,mert este 7tol sirt 23ig :( ngyon szenvedtunk,de kijottek es most este 8tol alszunk ujra fel10ig.. hat megkonyebbules.. 8hos kiscsaj anyukaja
2010. jan. 13. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
én mindig azt adtam neki, vagy panadolt, de a nurofen jobb!
2010. jan. 13. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem olvastam végig minden választ, de ezt sehol nem láttam:


Írtad, hogy 1,5ml-t adnál neki! Ez kevés! Lehet, hogy nem is fog használni! Egy éves kor alatt 2,5ml az ejánlott! Add be neki nyugodtan!

2010. jan. 13. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!