Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi van akkor, ha a gyerek nem...

Mi van akkor, ha a gyerek nem kezd el gagyogni?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 16:19
 1/7 anonim ***** válasza:

gagyogni? Mikor? Szülészeten vizsgálták a fülét?

Ha arra gondolsz, hogy időben -persze mi az időben? - nem beszél, az lehet, 2 éves kora körül fog, de akkor már szinte folyamatosan.

2010. jan. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezt hogy érted? Mennyi idős a baba? Egy ép hallású, ép beszélőszervű baba fog gagyogni.
2010. jan. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
3 hónapos és 1 hetes.
2010. jan. 11. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:
Még ráér! Ha hangra reagál, erős hangtól összerezzen, akkor nem kell aggódni. A babák nem mindig a nagy könyvben leírtak alapján fejlődnek. Egyébként egy ennyi idős baba max. gőgicsél, azaz 1-1 magánhangzóval gurgulázik. Ne nyugtalankodj, lehet, hogy már holnap csinálja, lehet, hogy 1 hét múlva.
2010. jan. 11. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Milyen gagyorászásra gondolsz? Semmilyen hangot nem hallatt? Az én fiam 3,5hós, néha azt csinálja, hogy ggggggggg, néha krrrrrr, meg hümmög, vagy mit csinál, de azt úgy, mintha rendesen mondatokat mondana, tehát hangsúllyal. A tiéd nem csinál semmit?
2010. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Olyanokat hallat, mint: höööö,ahö,aaaaaa,eeeeeeeee


De most már kellene neki mást is mondania nem?

2010. jan. 11. 16:55
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

16:42es vagyok. Szerintem az teljesen jó, amit leírtál. A lényeg, hogy ha hangokat hallat, akkor "válaszoljatok". Minél többet beszéltek hozzá, annál többet fog utánozni. A mi fiúnk mostmár az állatkáivail is úgy "beszélget", ahogy fentebb írtam, hümmög. Mikor velünk "társalog", akkor úgy reagálunk rá, mintha értenénk: "Igen fiam, igazad van. vagy Nem mondod komolyan? Tényleg? Igegggen, mondjad még!

Jókat vigyorog közben, keze-lába jár. Mi is jókat mosolygunk. :D

Van olyan nap, mikor "be nem áll a szája", viszont van, mikor alig akar csinálni valamit.

2010. jan. 11. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!