Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem "utáltam" meg az...

Csak én nem "utáltam" meg az anyósomat, mióta gyerekem van?

Figyelt kérdés
Mielőtt megszületett volna a babám (5 hós),nagyon jól kijöttünk.Bármiben segítettünk egymásnak,sokszor neki mondtam el a problémáimat.Nem voltunk "szerelmesek" egymásba,de tényleg minden klappolt.Mióta gyermekem van,egyszerűen attól is lemegy bennem a pumpa,ha csak hozzáér a gyerekemhez.Nem tudom miért,de ha rajtam múlna,sosem nyúlna hozzá.Ha nálunk vannak,akkor annyira nem zavar,mintha náluk vagyunk.Szeretném ha nem így lenne,mert a babámnak szüksége van a nagymamájára és fordítva is,de egyszerűen nem megy.eleinte apóstól nem "féltettem",de mostmár tőle is.A saját szüleimtől viszont nem.Persze a történet része,hogy néha kiborító tud lenni anyós.Pl ha vmit csinál a gyerekkel,ami nem tetszik,apa meg rászól,mindig közli,hogy "te ebbe ne szólj bele".A férjem elég mulya,ezért én szoktam mondani,hogy ő az apja,hadd szóljon már bele.Meg hogy majd nyáron ide meg oda viszik (egy éves sem lesz még nyáron).Mikor mondom,hogy nemn,mert még kicsi lesz,az a válasz,hogy dehogynem!Szeretnék rendes kapcsolatot velük.Miért sajnálom a gyerekemet tőlük?Nektek nem volt ilyen?Mit tegyek?
2010. jan. 11. 15:40
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
80%

Nálam akkor borult igazán ki a bili mikor megkértem valamire a gyerekemmel kapcsolatban hogy ne tegye mert én máshogy szeretném és erre ő kijelentette:

Addig amíg az ő házában van(mert épp vigyázott rá) és nem veszélyezteti a gyerek épségét nekem SEMMI BELESZÓLÁSOM NINCS HOGY HOGY NEVELI A GYEREKET!!!!!

Na idáig bírtam:-( Utána elmagyaráztam neki hogy ott kezdődik a dolog hogy :NEM Ő NEVELI HANEM AZ APJA ÉS ÉN!!!

Aztán meg hogyha szeretné hogy nála legyen néha a gyerek akkor elfogadja és betartatja azokat a szabályokat a gyerekkel amiket mi hozunk, vagy nem vigyáz többet az unokájára!!!!

Amíg ez nem történt elnéztem szinte mindent merthát a Nagyi az Nagyi. De van egy határ és nekem ez volt az:-(

2010. jan. 11. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
80%

Nálunk sem volt előtte különösebb probléma, de mióta megvan a gyerkőc, azóta úgy gondolja, hogy ellenőrzési joga van az életEM felett.

Ugyanis kizárólag ENGEM hív naponta, fél évig MINDEN NAP jött hozzánk, már teljesen kiborított, és nem csak azért, mert szólás nélkül beállított, hanem azért is, mert mindenbe beleszólt.

Ő nem tanácsot ad, hanem UTASÍT, mióta megvan a gyerkőc.


Most ott tartunk, hogy miután nem vettem fel a telefont, és szinte állandóan úton voltunk a manócskával (míg jó idő volt az ősszel), sikerült leépítenem.

Persze érezteti, hogy megsértettem azzal, hogy nem úgy forog a Föld, ahogy ő szeretné, de már nem érdekel.

Az a baj, hogy túl sokáig ráhagytam a dolgokat.


De időközben rájöttem, hogy a ráhagyás csak addig működött, míg nem éreztem azt a hatalmas felelősséget, amit a gyerekem jelent.

Nehéz dolog ez az anyósokkal.

Azt gondolják, hogy mivel egy-két-három gyereket felneveltek, a téma szakértőjévé váltak, pedig minden gyerek más és más.


És az édesanyja ismeri őket csak igazán.

Én nem is hagyom nála soha, mert már 4 hónaposan csokoládéval akarta tömni, meg vajjal-tejjel kikevert krumplipürével, és azóta félek, hogy mi sülne ki abból, ha pár órára magukra hagynám őket.

Mivel ő az "okosabb", és mindent sokkal jobban tud nálam, biztos teletömködné "pörinokival", nehogy éhenhaljon a 11 hónapos csöppségem.

2010. jan. 11. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%
nálunk nem.semmi nem változott amióta meg van az unoka,sőt,talán még rendesebb,megértőbb.persze elmondja a dolgait,és tanácsot is ad,még ha nem kérem is,de mindig hozzá teszi,hogy de ti tudjátok.nem akarja kisajátítani magának,bár ehhez biztos az is hozzátartozik,hogy én lényegesen rugalmasabb anyuka vagyok.engem nem zavar,ha felveszi,ha szeretgeti,ha tisztába teszi,vagy ha naponta jön.az se zavart amikor karácsonykor halászlét kapott a babám,olyan is volt,hogy pici volt,jött hozzá,és be ment a szobába,persze hogy felébredt a gyerek,és szinte biztos,hogy addig simogatta amíg fel nem kelt,de csak mosolyogtam rajta.elment és ő aludt tovább.szerintem sok rosszindulatú anyós van,de szerintem az anyukák közt is van sok,kiha én nem típus.nem bántani akarom őket,de bizony ők is tehetnek ezért,hogy ilyen a helyzetük.ritka ahol tényleg csak az anyós a gonosz.
2010. jan. 11. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is voltak gondok az elején,de erélyesen rászóltam,és már minden rendben,egy dolgot kivéve.

Nem tudják megérteni,hogy a gyerek már nem tud nyugton kézen maradni,mert mászik,és azt élvezi,ha a földön lehet és mászkálhat a játékai között. Valószínűleg azért akarja apósom is meg anyósom is kézben fogni folyton,mert messze laknak (300km) és ritkán látják,és így szeretnék szeretgetni.

Van viszont akivel részben a kislányom miatt részben más okok miatt rettenetesen megromlott a viszony,és ez a sógornőm. Esküszöm nektek,felér 100 rosz anyóssal.


Neki van egy 2 éves kisfia,nekem a 8 hós kislányom. Neki már sokadik gyerek,és szerintem negyon rosszul (sehogy) nevelték,és rosz gyerek,mindent ráhagytak,és egy csomó mindennel nem értek egyet,de sosem szóltam bele. Ő viszont halálosan meg van sértődve,ha én velemit nem úgy csinálok,ahogy ő csinálja/csinálta,ha valamit mondok hogy ne tegye akkor kioktat hogy "nemondjammár",neki hogy az így vagy úgy jó. Oltári sértődés van bármiből,ha rá merek szólni,na de Istenem,én n em akarom olyan rosszul nevelni a gyerekemet mint ők. (Amúgy lehet hogy az is szerepet játszik a rosz viszonyyban,hogy ő is kislányt akart,de fia lett).

Nem tudom,de kiborító akaratos, sértődős egy nőszemély,és már szerencsére sikerült megértetni a párommal,hogy köszönöm de nem kérek többet belőle.


Nah,ennyi,köszönöm a lehetőséget hogy én is kipanaszkodhattam magam!

:-))

2010. jan. 11. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
100%
Hát ezek szerint én nagyon szerencsés vagyok, imádom az anyósomat, ő is engem, mindent meg tudok vele beszélni, sokszor jobban is mint anyukámmal. A gyerekneveléssel kapcsolatban csak akkor ad tanácsot ha kérek, és nem sértődik meg ha esetleg nem foragom meg mindegyiket, tiszteletben tartja a véleményemet. Nagyon sokat segít nekem, az szülei ugyanis mindketten gyerekorvosok voltak, sajnos már nem élnek. Azért írtam le, hogy legyen itt egy ellenpélda is. A kérdésedre válaszolva szerintem próbálj meg leülni vele kettesben, és mond el neki őszintén hogy mi bánt, ha régen jó volt a viszonyotok, szerintem meg fogja érteni, de legalábbis elgondolkodik rajta.
2010. jan. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is változtak a dolgok. Mi is tök jól elvoltunk az anyóssal, de mióta megvan a picur meg sem hallja,amit mondok és le sem teszi az öléből a gyereket, pedig a kisfiam nem szeret sokáig ölben lenni. Akármit csinálhatnánk a párommal, akár d@ghatnánk is előtte észre sem venné. Após könnyebb eset, őt legalább érdekli az is, hogy velünk mi van! :)
2010. jan. 11. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
100%
Ja az lemaradt, hogy mikor sír valamiért a gyerek akkor sem jut eszébe anyósnak, hogy talán az anyjánál (nálam) megnyugodna, neeeem. Istem ments letenni....
2010. jan. 11. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%
Én sosem bírtam, mert mióta együtt vagyunk férjemmel, voltak gyanús jelek mindig is, mármint, hogy nem egészen normális. Mióta gyermekünk is van, csak rosszabb lett a viszony. Mára már odáig jutottunk, hogy egy másodpercre nem vagyok hajlandó egyedül hagyni Vele a babám, mert nem ép, de tényleg, nagyon gáz dolgokat csinál. Legutóbb már azt kellett mondanom Neki, hogy legközelebb akkor akarom látni, ha úgy érzi, képes az Én szabályaim szerint viselkedni, Én tisztelni azt a tényt, hogy ez a kis család az Én kis családom elsősorban, és nem az Övé, magyarán szólva, az van, amit Én mondok. És ha nem tetszik, akkor viszlát örökre....
2010. jan. 11. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Hali!

Én nem írok hosszú történetet, de nálunk is fenn állt ez a helyzet kb. 8 hónapig.

Csak is rá voltam féltékeny, de ez már elmúlt 10 hónapos a fiam és napi egy órát tölt az anyósommal.

Szerintem ez mindenkinél jobbra fordul majd.

2010. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Tőlem egyszer megkérdezte anyósom,mikor náluk voltunk,hogy :Nincs lefogyva ez a gyerek?


Lehet ennél nagyobb sértést mondani egy anyának?



Mondtam neki,hogy nem adok neki enni...látszik már rajta?Ezt mosolyogva,merthogy amúgy mi jóban vagyunk.Csak hát ő ilyen...én is mindig le vagyok fogyva,párom is...mindenki,aki már nem az ő főztjét eszi.De hát annyi baj legyen.Én szeretem őt.Azóta viszont nem kérdezett semmi ilyesmit.

2010. jan. 11. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!