Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Csak én nem "utáltam" meg az...

Csak én nem "utáltam" meg az anyósomat, mióta gyerekem van?

Figyelt kérdés
Mielőtt megszületett volna a babám (5 hós),nagyon jól kijöttünk.Bármiben segítettünk egymásnak,sokszor neki mondtam el a problémáimat.Nem voltunk "szerelmesek" egymásba,de tényleg minden klappolt.Mióta gyermekem van,egyszerűen attól is lemegy bennem a pumpa,ha csak hozzáér a gyerekemhez.Nem tudom miért,de ha rajtam múlna,sosem nyúlna hozzá.Ha nálunk vannak,akkor annyira nem zavar,mintha náluk vagyunk.Szeretném ha nem így lenne,mert a babámnak szüksége van a nagymamájára és fordítva is,de egyszerűen nem megy.eleinte apóstól nem "féltettem",de mostmár tőle is.A saját szüleimtől viszont nem.Persze a történet része,hogy néha kiborító tud lenni anyós.Pl ha vmit csinál a gyerekkel,ami nem tetszik,apa meg rászól,mindig közli,hogy "te ebbe ne szólj bele".A férjem elég mulya,ezért én szoktam mondani,hogy ő az apja,hadd szóljon már bele.Meg hogy majd nyáron ide meg oda viszik (egy éves sem lesz még nyáron).Mikor mondom,hogy nemn,mert még kicsi lesz,az a válasz,hogy dehogynem!Szeretnék rendes kapcsolatot velük.Miért sajnálom a gyerekemet tőlük?Nektek nem volt ilyen?Mit tegyek?
2010. jan. 11. 15:40
1 2 3
 1/24 A kérdező kommentje:
felmegy a pumpa,nem le:)
2010. jan. 11. 15:41
 2/24 anonim ***** válasza:
90%

engem már a gyerekvállalás előtt is kirázott a hideg az anyósomtól.

én attól borulok ki, hogy fogja a gyerekemet a kezében, és így mondja neki, tetszik anya szemüvege? látod, anya meglátogatott.

DEHÁT én vagyok az anyja, nem ő!!!!! hiába szóltunk rá 20x, ugyanúgy csinálja. nagyon irritál.

2010. jan. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
80%
nálunk is szülés után durvult be a helyzet. Az anyósom "jószívű nyomás" alatt tart. Naponta hív minimum, ha véletlenül nem veszem fel a telót (máshol vagyok vagy ilyesmi)addig csönget, míg fel nem veszem. Bagatell, piszlicsáré dolgok miatt hív, semmi lényeges. Unatkozik. Egyes dolgokat 10szer elmond, pedig én az anyja, tudom mi a jó a gyereknek.Ja, és természetesen ő mindig tökéletesen nevelte a gyerekét. Ettől megy fel legjobban a pumpa bennem.
2010. jan. 11. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk is ez van!!!

A mama azt akarja hogy hozzá járjon oviba mert óvó néni( 30 m -re lakik tőlünk) mondtuk hogy egy kicsit messze van meg jó lesz neki a helyi ovi is de ő kitalálta hogy nála lesz hétköznap persze abból nem eszik nem azért szültem hogy ő nevelje fel. Amúgy még egy éves. Állandóan ölbe fogja,ha vele van pedig már lépked a gyerek. Kibírhatatlan, de túl kell élni.

2010. jan. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
80%
Én már szülés előtt sem szerettem, de mióta babánk van.... Tudniillik alkoholista sajnos, amit ő nem lát be. A kislányomat meg így fogja a kezébe nagy ritkán!! És akkor megkérdi, hogy: hol az apukája?? (anyja nincs persze...) Na meg persze a kislányunk tiszta apja anyósom szerint mindenben, tagadhatatlan, hogy eléggé hasonlít rá kívülről, de ő már túlságosan is bemagyarázza minden porcikájába, sőt... olyan jó gyerek is, mint az apja. Így lehet szeretni egy anyóst?!
2010. jan. 11. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
80%

Szia!Pfú,biztos kapsz pár történetet még! :)

Nem tudom,mi lehet a "pszichológiája" ennek a meny-anyós ellentétnek,de nálunk is jelen van sajnos.

Nálunk is fokozódott ez az ellentét,mióta megszületett a kisfiunk.Hangos viták,veszekedések nem voltak,de éreztetem ha valami nem tetszik.Számtalan példát fel tudnék sorolni,amikor ilyen történik és egyre gyakrabban....Jáááájj de unom már!


Mindig azon filózok,hogy vajon én is egy mindenbe beleokoskodó,túlbuzgó,akadékoskodó anyós leszek-e...de minden erőmet bevetem,hogy ne így legyen majd.


Próbáld elviselni az az 1-2 órát,amit nálatok töltenek az anyósodék... Tapasztalatból írom,hogy erélyesen kell fellépni,ha arról van szó és igenis neked kell irányítani,hiszen a te gyermeked! Ők maradjanak csak a nagyszülői titulusnál és ne akarjanak többek lenni annál.

Egyedül te magad oldhatod meg az kellemetlen szituációkat,mint már írtam,azzal,hogy tudatosítod a párod szüleiben,hogy te ki vagy és ők milyen szerepet töltenek be a baba életében!

Üdv

2010. jan. 11. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
80%

Igen, nálunk is vannak gondok és én sem bírom elviselni sokszor.

Akárhányszor jön, vagy megyünk, megjegyzi: "Ó, hiszen ő is szépen fejlődik!" KÖSZI, még szerencse, hogy ő is...

Aztán a másik, hogy állandóan hurcolássza, de állandóan. Szeret a kisfiam játszani a földön vagy a járókában és kikapkodja meg felveszi rázni és hurcolászni.

A telefonos dolog nálunk is megvan. Mindig szemrehányást kapok, ha nem vettem fel. Azért sem veszem!

Én apóst sem bírom. Soha nem is bírtam. Mindig okoskodik és mindent jobban tud. De ő annyira nem érdekel, mert nem nyomul a gyerek felé túlzottan.

Én tartom a távolságot és kész. Lehet, hogy megérzi, lehet hogy nem. Nem avatom be semmi személyesbe, a kérdéseire válaszolok illendőségből és eltűröm, ha eljön hozzánk. Mi úgyis ritkán megyünk feléjük, így ezt a heti egyszeri látogatását kibírom.

2010. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%

Szerintem azért "durvulhat" el a helyzet mert amíg nincs gyereked nincs kiért ellenszegülnöd úgy igazán az anyosoddal!

Ha jó kapcsolat van köztetek akkor is sokszor adódhat úgy hogy elnézel neki dolgokat, nem kezdesz el valamin vitázni amivel nem értesz egyett mert nem akarsz veszekedni stb...

Hát a gyerekeddel kapcsolatban viszont igenis kiálsz az igazadért!!!

Az anyós részéről meg szerintem ők úgy gondolják hogy sokkal többet tudnak a gyereknevelésről (mert huszon-x éve tartottak a kezükben kisbabát) és mindenképp ők akarják megmondani hogy hogy csináld és te nem teszed! Amivel nem lenne gond ha nem szoktak volna ahhoz hozzá hogy Te alkalmazkodsz hozzájuk mindenben:-((

El kell telni egy kis időnek(és jó pár veszekedésnek) míg mindketten hozzászoktok a helyzethez:-)))

Az én anyosom mikor 6 hónapos volt a babám egy akkora családi botrányt rendezett amilyet még nem látott a világ, mert mi nem kértünk azóta segítséget mióta megszületett az ő egyszem unokája!!!???

Azóta (3,5 éves a lányom) hozzászoktunk mindketten hogy ebben az új helyzetben hogyan viselkedjünk:-)))

2010. jan. 11. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
80%
nálunk hasonló szituk vannak!a beleszólás a gyereknevelésbe!én konkrétan megmondom neki a választ hogy én tudom meg az apja hogy mit akarunk!nem ő!
2010. jan. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk sem jobb a helyzet! Az én anyósomba az idegesít a legjobban,hogy büdös a lába (akár a dög!),és hiába mondjuk neki hogy csináljon vele valamit ráse hederít! Miután elment nemgyőzök szellőztetni! A másik hogy cigizik és mosatlan kézzel fogdossa a gyereket,ha szól neki a párom inkább megsértődik! Érdekes, anyu megmossa szó nélkül magától,ő miért nemtudja? Pár hete rászorultam a segítségére, ő vigyázott a gyerekre míg elmentem az orvoshoz,aztán mikor hazajöttem ő elment wc-re és kézmosás nélkül jött ki! Na akkor betelt a pohár!!!!!!! Hogy lehet valaki ilyen igénytelen!
2010. jan. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!