Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokkal nehezebb 2 gyerekkel?

Sokkal nehezebb 2 gyerekkel?

Figyelt kérdés

Mint anyagilag, mint agyilag!!! Nagy kérdés nálunk ez, és egyik pillanatban erre, mésikban arra dől a mérleg. Első gyermekünk has-fog-fájós volt, siztis, akaratos édes kisfiú, sokszor nehéz vele de nagyon szeretjük, és szeretnénk, ha lenne testvére.

Tapasztalaokra lennék kiváncsi.


2010. jan. 11. 12:58
 1/5 anonim ***** válasza:
Nekem mindig azt mondták,hogy 2 gyerek nem 2x1 gyerek.Amikor meglett a 2.,akkor megtudtam miről beszéltek.Kimerítő,de nagyon kell a tesó,és nem lehetünk olyan önzők,hogy nem gondolunk rá,mi lesz felnőtt korukban ,ha nem lesz már senkije.Ott lesz a tesó.Én harmadikat már nem vállalnék,de ez a két mókus,ez hihetetlenül boldogít.
2010. jan. 11. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Konnyebb nem lesz kettovel, erre keszulj fel!

Oszinte leszek hozzad: ha mar azon gondolkozol, hogy szuljel-e megegyet, es nem Isten igazabol, nem 100%-ig, nem minden porcikaddal erzed azt, hogy AKARSZ meg gyereket, akkor en azt mondom, hogy ne szuljel meg egyet.

Anyagilag sem lesz termeszetesen konnyebb, mitol lenne az? Mindenbol tobbet kell majd venned, kettot kell suliba iratnod, es ket par cipo is kell majd, na meg 2 db csokolade nemcsak egy. De ezek megcsak az alap dolgok ami kell egy gyereknek.

Akkor szuljel megegyet amikor mar nagyon-nagyon akarod! Addig ne!

2010. jan. 11. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Sokkal. Ez tény. De egyrészt az öröm, amit adnak, mindennel felér, másrészt ott vannak mindig egymásnak. Nekem nincs tesóm, így ha törik ha szakad 2 gyereket terveztem és itt van nekem mindkettő! Bár néha a hajam tépem, a mérleg mindig a boldogság irányába dől! :))
2010. jan. 11. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is az 1. gyermekem nagyon nehezen kezelhető volt. Első két hónapban ki se tudtam jönni a hálószobából, mert egyfolytában szopott. Éjszaka sem aludt, csak ha szopizott, aztán 4 hónapos terhes voltam akkor szüntettük be az éjszakai szopit, mert már nagyon féltem, hogy megrúgja a hasamat. 1 héttel a szülés előttig szopizott. Aztán megszületett a kisfiam. Akit hazahoztunk, és csak néztem, hogy mi baja lehet, mert alszik. Lehet babakocsiban sétáltatni, és általánosságban valahogy mindenben könnyebben kezelhető lett, mint a nővére. Nem egyformák a gyerekek. Hallottam olyanról is, akinél az elsővel semmi gond nem volt, azt hitte, a csodálatos nevelési elvei tökéletesek, aztán a kistesó megszületett és azóta is közöttük alszik, mert annyira más mint a nagy. Egy a biztos, akinek egy gyermeke van el se tudja képzelni, micsoda öröm és boldogság elnézegetni őket, ahogy egymáshoz viszonyulnak, ahogy elmüttyögnek, ahogy imádják egymást, minden kis vita ellenére. Nomeg ott vannak egymásnak.
2010. jan. 11. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nem nehezebb, mint egy gyerekkel, sőt. Minden csak rendszer kérdése, ha kialakítassz egy jól működő rendszert, akkor könnyen lehet boldogulni két gyerekkel és idővel a gyerek egymással tudnak játszani, nem nyaggatnak mindig téged. Nálunk a nagylány 5 éves lesz áprilisban, a kicsi 2 múlt. A lányom hisztis, akaratos gyerek, a fiam meg egy kis tündér, maga a megtestesült nyugalom, szótfogadó, és nagyon jó alvó, míg a lányomat este tízkor sem lehet ágyba vonszolni és egyedül sem akar aludni. Anyagilag sem jelent olyan sok pluszt, okosan kell tudni vásárolni, nem kell feltétlenül mindenből újat venni, én sok ruhát a teszvesz-en szerzek be fél vagy negyedáron, sokszor szinte új, alig hordott ruhákat kínálnak nagyon olcsón. Én gyerekpárti vagyok, ezt nektek kell eldöntenetek, de tény, hogy egy gyerek nem gyerek!
2010. jan. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!