Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyibe kerül a Meningococos...

Mennyibe kerül a Meningococos C elleni védőoltás? Van rá támogatás?

Figyelt kérdés
2010. jan. 11. 12:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Meningococcus baktérium okozta agyhártyagyulladás ellen


A meningococcus baktérium által okozott betegség klinikailag két formában jelentkezhet: agyhártyagyulladás illetve vérmérgezés (szepszis) képében. A két forma gyakran együtt jelentkezik. E baktériumnak több típusa van (A, B, C, Y stb.), Magyarországon a leggyakoribb a B és a C, évente 20-100 ilyen megbetegedés fordul elő. Kétféle védőoltással rendelkezünk ellene: az un. poliszacharid vakcinák, melyek az A és C típus ellen védenek (2 évesnél idősebbek számár adhatók, a védettség időtartama kb. 3 év, a védettséghez elég egyetlen oltás), és az un. konjugált vaccinák (2 évesnél fiatalabbaknak is adhatók, hatásuk hosszabb, de csak a C típus ellen védenek, egy éves kor alatt 2 vagy 3 oltás szükséges a védettség megszerzéséhez).


Társadalom-biztosítási támogatásban kizárólag a két évesnél fiatalabb gyermekek részesülhetnek. Csecsemőknél a támogatás 70%-os, 1 évesnél 50%-os.


MENINGITEC® Konjugált Meningococcus C vakcina


Ára : 6405 forint + esetleg a beadás díja.

2010. jan. 11. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Akkor ez az ár a támogatott? 8 hónapos a kisfiam.
2010. jan. 11. 12:48
 3/9 anonim ***** válasza:
Így megdrágult? Én kb. 3 hónapja vettem, akkor még 4000 Ft körül volt. Van olyan hely, ahol támogatják. Én Budapesten lakom a 14. kerületben. Itt úgy van, hogy ha kérsz róla számlát és beviszed az önkormányzathoz, akkor visszakapod a teljes árát, tehát kvázi ingyen van.
2010. jan. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Én pontosan 6846Ft-ért vettem. Csak azért kérdeztem, mert nekünk a gyerekorvos 2500Ft/db-ot mondott:(
2010. jan. 11. 13:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiam szeptember végén kapta meg az oltást. Nem emlékszem pontosan, de 2500-2600 Ft körül volt. Szeptember elején felírta a dokinéni, ki is váltottuk még az első szülinapja előtt, de csak azután kapta meg az oltást, miután betöltötte az 1 évet. Így megkapta a magasabb támogatást rá, de mégis csak 1 oltás kellett neki. Dokinéni ajánlotta, hogy így csináljuk. A hűtőben volt 2 hétig a vakcina.

2010. jan. 11. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
akkor én miért fizettem ennyit, ha 8 hónapos a kisfiam? Rosszul írta fel a doki a receptre?
2010. jan. 11. 14:09
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a múlt héten adattam be és 2600 Ft körül volt 1 db.
2010. jan. 11. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Hát én nem tudom. Kérdezz rá, mert szerintem Te teljes árat fizettél érte.

1 vagy 2 vakcina?

2010. jan. 11. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Most hívtam a gyógyszertárat, és a doki rontotta el a receptet. Mert amúgy 2600ft körüli az ára. Most hívtam a doki, ír egy másik receptet, és a gyógyszertár sztornózza a másikat. Nem mindegy mennyit fizetünk érte. Köszi a válaszokat:)
2010. jan. 11. 15:11

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!