Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babája is ilyen nyűgös...

Más babája is ilyen nyűgös volt fogzáskor? Mivel tudok könnyíteni a kínjain?

Figyelt kérdés

8 hónapos lesz a babám, de már 4 hós kora óta kínlódunk a fogacskákkal, eddig egyetlen egy bújt csak ki. A múlt héten 2 napra keményen belázasodott a fogzás miatt, a dokinőnk szerint valószínű több jön egyszerre, azért ilyen durva a dolog.

Csakhogy mostanában nincs éjszaka nyugalom. Eddig elég volt 2 óránként felkelni hozzá, de a múltkori lázasodás óta nem bírunk visszakerülni a régi kerékvágásba, iszonyatosan rosszul alszik.

Csapkodja magát, tekereg, kínlódik, sír, kaparja a fejét, tépi két kézzel a füleit, szóval borzasztó nézni. De mindezt félálomban.(a fültépés is állítólag a fogzás miatt van, nincs fülgyulladása) Ja, és aokn fészkolódás közben ki is takrózik, akkor meg attól félek hogy megfázik, mert reggelre egy kicsit kihül a lakás.


Külön szobában van, de már ott tartok, hogy átköltöztem hozzá, mert épp visszaértem a helyemre, aztán mehettem is vissza, mert megint csak sírdogált. Lehet hogy az a legnagyobb baj, hogy cumizik, és az is ingerli a fogínyét?

Mert kell is, de meg sírva köpködi ki.

Olyan büszke voltam rá, hogy külön alszik, semmi gondunk, erre tessék, már napok óta velem alszik a Törpe, mert különben szemhunásnyit sem tudnék pihenni éjszaka.

Ezzel elrontom?

Nem fog hozzászokni, és megint csak nagy harcok árán tudom visszaszoktatni a kiságyba? Mondjuk este fürdés és evés után oda teszem le aludni, csak éjszaka veszem magam mellé, ha már nem bírom cérnával. Reggel meg csodálkozik, hogy hol is vagyok? :)

Ti hogy vészeltétek át?

A Dentinoxot meg a Dologélt próbáltuk, egyik sem vált be, meg nem is nagyon tudom használni, mert amint beleér az ujjam a szájába hogy bekenem az ínyét, már szopja is le az ujjamról a kencét, így nem sok jut a becélzott területre.

Ha már nagyon odavan, szoktam adni neki Rubophen szirupot, de azt sem lehet túlzásba vinni.

Próbáltam neki a Vibrocul jomeós kúpor, de az sem jó. A betegtájékoztatójában az áll, hogy némely esetben ellenkező hatást válthat ki, és nyugtalanságot okoz, na nálunk ez van. Többször is próbáltam, de csak azt értem el, hogy éjjel 10-11-ig pörgött a gyerekem.

Adjatok tanácsot, mert már nem tudok mit kitalálni.


2010. jan. 11. 10:56
 1/1 anonim ***** válasza:
a homeós (viburcol) szerek általában úgy hatnak, hogy először felerősítik a tüneteket, aztán megszűntetik őket, szóval nem szabad abbahagyni pár alkalom után. Ez van a tájékoztatón is, nézd meg újra.:) nekünk a 9. éjszakán hatott csak.
2010. jan. 11. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!