Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ilyen egy 11 hónapos baba?

Ilyen egy 11 hónapos baba?

Figyelt kérdés

Eddig olyan szépen játszott, de két hete teljes tüdőből ordít ha:

- öltözködni kell

- elveszek a kezéből egy veszélyes tárgyat

- elhagyom a helyiséget (jó ezt értem, szep.szorongás)

- ideülök netezni - tépi rólam a nadrágot és ÜVÖLT


ez csak átmeneti, vagy most már ez lesz????

Ki vagyunk merülve!


2010. jan. 11. 09:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem szeparációs szorongás,hanem hiszti.Ne hagyd rá,legyél vele következetes.Az ordítást c sak akkor fogja abbahagyni.

A szeparációs szorongás azt jelenti,hogy függetlenedni akar az anyjától,mert rájött,hogy van saját akarata.

Igaz,hogy ezt sok okos nem így magyarázza,de a szakirodalom szerint ezt jelenti.

2010. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az enyém is 11 hónapos. Kezdi méregetni az erejét. Hasonló dolgokat csinál, kicsit durvábban. Ha nem engedek neki valamit, kiabál, majd leül, és hanyatt vágja magát a kövön...sajnos nagyon csúnya fejkoccanásai voltak már. Rángatja a gatyámat, tépi a lábamat amikor mosogatok. Apa ha elmegy üvöltéssel köszön el tőle, ha otthagyom valahol rendszerint nekem is üvölt. Szerintem átmeneti állapotról van szó, valószínűleg azt próbálgatja, hogy hogyan tud kicsikarni magának dolgokat. Nagyon kemények vagyunk vele, ilyenkor nem szabad hagyni, hogy mindent elérjen, mert utána komoly gondokat fog okozni. Sajnos nehéz is, sokat "vitatkozunk" :)
2010. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi!

Azt sem értem, hogy eddig olyan szépen eljátszott egyedül a játékaival, míg én csendes megfigyelőként jelen voltam, most miért nem játszik? Tépi a nadrágomat, és üvölt.

2010. jan. 11. 09:10
 4/6 anonim ***** válasza:
De szerencsések vagytok, az én fiam 5 és fél hóss és ugyanezt csinálja... itt a dilemma, hagyol sírni egy ilyen idős babát? Ő is eddig elvolt a kis játékaival, de már semmi nem érdekli, csak ordít és ordít és ordít. Most is bent van a kiságyába, nem tudunk mit csinálni, Apának dolgoznia kell, nekem megh azért haladni a ezzel-azzal. Nagyon nehéz már, kb. 3 hete kezdte...Jó lenne, ha tudnék rajta segíteni, de hogy???
2010. jan. 11. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

öltöztetés nálunk régen volt gáz, most már szépen hagyja, amikor sok ruhát adok rá, mert kimegyünk hidegbe, akkor mondm neki, hogy most kell a ruha, mert kint brr de hideg van, meg elmegyünk sétálni, sétálni, egy kis dombra lecsücsülünk csüccs, elmegyünk a boltba, megnézzük a kutyust (útközben), meg a csacsit (a boltban van, amit szeret), stb. és ezekkel le lehet nyugtatni, pedig nem egy türelmes darab. meg énekelgetek is, meg hülyéskedek. ha elveszek tőle vmit, akkor üvölt, de ált. úgy veszem el, hogy helyette adok egy másikat, ami "érdekes", úgy, hogy cseréljünk, és ez ált. beválik. ha nem, akkor nem, akkor mondom neki, hogy sajnálom, de ezt muszáj elvennem, meet veszélyes. ha elhagyom a helyiséget, régen üvöltött, de most már sokkal jobb, itthon már rájött, hogy nem tudom otthagyni. :) máshol, az más, máshol üvölt, és jön utánam. de az szep. szor., és teljesen normális. mondjuk nákunk amúgy si erős, mert sosincs másssal, max. nnéha az apjával, de minden rokonunk meg barátunnk más városban van. amikor mosogatok: van, mikor jól elvan, de van, hogy uezt csinálja. ilyenkor nem törődök vele, ha hisztiből csinálja, vagy felhívom a figyelmét vmi játékra. megkérem, hozza ide. ez ált. beválik. amikor nem válik be, akkor az ált. azért van, mert vmi baja van, pl foga jön mostanában 8 db egyszerre. ilyenkor hamar végzek, meg megpróbálok mindent akkor csinálni, amikor alszik, hogy amikor ébren van, tutjgathassam, ilynekor azért jár neki. netezni egyáltalán nem lehet mellette, mert idejön, és veri a billenytűket ő is, és üvölt, ha rászólok. azt már sikerült elérni, hogy ne csapkodja, de simán belenyúl. úh azt is akkor maikor alszik, vagy este szintán amikor elaludt.

szóval, kitartás, türelem, és szilárdság meg következetesség, mindez sok-sok szeretettel megfűszerezve. nálunk ez az, ami beválik. 23-án lesz 13 hónapos az én mindenre kíváncsi, makacs, türelmetlen kislányom. :))

2010. jan. 11. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is hasonló a helyzet sőt még étkezési problémáink is vannak.

11 hós kislány

2010. jan. 11. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!