Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem tud elaludni a...

Miért nem tud elaludni a babám napközben? 5 hos, és napi 2X alszik kb 20 percet, .

Figyelt kérdés

de ezt is ugy erőszakolom rá... 4 honapos koráig szinte minden evés után aludt fél orát, vagy akár 1 orát is...

mit tehetnék?


2010. jan. 10. 21:57
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet az 5-hónapos babával. Mi is többször nekifutunk, mire sikerül elaltatni. Olvastam Tracy Hogg: Suttogó c. könyvét; ő azt ajánlja, hogy inkább evés előtt próbálkozzunk az altatással, nálunk ilyenkor (a köv evés előtt 1-1,5 órával) kezdi "produkálni" az álmosság tüneteit (dörzsöli a szemét, néz a semmibe, ásítozik, nyűgös, de ha felveszed megnyugszik és a testedbe fúrja a fejét, csak pár másodpercig játszik a játékaival). Ha jó pillanatban teszem le aludni, 1-1,5 órát is alszik szerencsésebb napokon. Plusz, ha tehetem, minden nap kimegyek vele sétálni, ilyenkor is alszik min 20 percet.

Kíváncsian várom, hogy mások adnak-e valami jó tippet.

2010. jan. 10. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ha éjjel alszik,akkor semmi gond nincs vele.Van baba,akinek kevesebb alvás is elég.Napközben sok új inger éri,és amiatt nem akar aludni.
2010. jan. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de látom rajt, hogy szüksége van az alvásra!!! holt fáradt!!! néha már a kezemben is sir... az sem jo. na meg ha leteszem, akkor meg ugy csinál, mintha verném... szegénykém.....amugy nálunk is köv. evés előtt 1 másfél orával kezdi nyinyi-nyinyi-t.uffa.. mit csináljak!!! esőben nem vihetem ki sétálni!!!!!! :(
2010. jan. 10. 22:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem se akart aludni. De mostanra kialakult az hogy felkelünk eszünk játszunk alvás (30perc). Majd játék, evés, játék...cicin alvás(csak így tud-ez is kb 30 perc)Ez olyan 14-15 óra között van. Utána már csak este alszik 6 óra körül de nem hagyom sokáig mert este akkor még éjfélkor is kukorékol, tehát ilyenkor olyan negyed óra az alvás.

Ennyire van szükségük. JA az éjszakát átalussza. 6 hós kislány

2010. jan. 10. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekünk is így volt ahogy nálatok, de rájöttem, hogy evés előtt 1-1,5 órával mikor már ásítozik és dörgöli a szemét adok neki inni teát vagy egy kis gyümilevet és rögtön elalszik. Tápszeres baba és megszomjazik.
2010. jan. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek!!! rendesek vagytok, hogy ilyen gyorsan válaszoltatok. :D
2010. jan. 11. 14:26
 7/7 A kérdező kommentje:

Első válaszadónak. ma 2 órát voltunk a szokásos valamivel kevesebb helyett. du. aludt 2 órát. most nem hisztis. egész jol el van, és a kedve is jo.

üdv mindenkinek.

2010. jan. 11. 17:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!