Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ahol a szomszéd méheket tart...

Ahol a szomszéd méheket tart ott hogyan oldjátok meg a kinn játszást gyermeketekkel?

Figyelt kérdés
Amíg kicsi volt nem volt gond, tettem hálót a babakocsira és úgy indultunk sétálni, amikor már messze voltunk, levettem a hálót. De már a babakocsiban sem nagyon marad el, a hálót pedig nem tűri.
2010. jan. 10. 17:43
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Nagyon zavaró, mert nagyon sok van az udvarban, férjemet már csípték meg többször. Jegyzőtől kértünk birtokvédelmet, de elutasították, most újra beadtuk, de félő hogy nem lesz belőle semmi tavaszig.
2010. jan. 10. 17:44
 2/19 anonim ***** válasza:
43%

Mondd meg a szomszédnak, hogy húzzon a francba, mert mit képzel hogy méheket tart a Te Gyereked mellett!

Hát most erre mit lehet mondani? Eddig is tudtátok hogy mi van ott! Ez ellen nem hiszem hogy sok minden használna. Kerítés nekik nem akadály, ha meg kinyírod azok az ő méhei. Költözzetek el..

2010. jan. 10. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Kösz a "kedves" választ. A kérdésben benne van, hogy olyanok válaszát várom, akik szintén hasonló helyzetben vannak.
2010. jan. 10. 18:42
 4/19 A kérdező kommentje:
Amúgy gyanítom Te is méhész vagy.
2010. jan. 10. 18:48
 5/19 anonim ***** válasza:
32%

Egyszer az egyik showműsorban volt egy ilyen jellegű probléma. Sajnos ott a kislányt nagyon csúnyán összecsípték és ez nem játék, mert nagyon rossz dolog is történhet ha vki allergiás rá. szóval ott azt mondták, h bizonyos "mennyiséget" lehet tartani.

Én csak annyit tudok ajánlani neked, h valahova az udvarotokba ahol a gyermeked nem játszik és nem elérhető helyre rakjatok ki olyan odacsábító mérget, amire rárepülnek és kipusztulnak, hátha a szomszédod megunja az újratelepítést. Te viszont az udvarodban azt csinálsz amit akarsz, bizonyítsa be valaki, hogy a méreg azért van ott kint. Egy idő után nem lesz neki gazdaságos, hogy mindig újra kell telepíteni. Sajnos más ötletem nincs, de talán ezt megpróbálhatjátok. És elég gáz, h hivatalosan nem lehet ezellen fellépni!

2010. jan. 10. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
Nem vagyok méhész :D Csak ez szokott lenni az ősanyukák első válasza.
2010. jan. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
86%
Hát ez elég nehéz ügy, és ne haragudj, de valahol szerintem igaza van a 18.31-esnek.(persze az sem megoldás, hogy ti költözzetek el) De szerintem tényleg nem igazán lehet mit tenni. A birtokvédelmet azért utasították el, mert erre az ügyre szerintem nem áll meg, mert birtokvédelmet akkor lehet kérni a jegyzőtől, ha vkit a birtokától megfosztanak, vagy a birtoklásban zavarnak. Na most ebben az esetben egyik sem történt meg, - persze hogy zavar titeket a sok méh, ezt meg is értem teljes mértékben - de szerintem ez jogilag mégsem nevezhető zavarásnak, mert ő már méheket tartott korábban is. Én személy szerint a méreg kitételét sem tartom helyénvalónak (még a végén majd ő jelent fel titeket) Nem tudom, talán beszélj a szomszéddal, vagy menj be személyesen a jegyzőhöz, mondd el a problémát, és kérdezd meg tőle, hogy mit lehetne tenni.
2010. jan. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Megmérgezni semmiképp nem szeretném őket. A birtokháborítás esete viszont fennáll, mert igenis zavarnak a birtoklásom szabad gyakorlásában, mivel nem lehet kimenni az udvarra, nem lehet kertészkedni, stb. Szomszéddal nem igazán lehet beszélni, jegyzővel is beszéltünk már, talán most már lesz haladás az ügyben (bár az eddigi tapasztalatok alapján nem nagyon reménykedünk), csak nagyon közel van a tavasz, az ügyintézés pedig lassú. Amúgy felmerült a költözés gondolata is, de manapság egy házat eladni nem túl könnyű. Főleg így hogy a szomszédban méhek vannak (amikor mi vettük a házat még nem voltak itt) Ezért is tettem fel a kérdést, és továbbra is várom olyanok válaszát akik hasonló helyzetben vannak.
2010. jan. 10. 20:54
 9/19 A kérdező kommentje:
18.31-es (20.15)-ös válaszolónak: amúgy nem vagyok az a típus, aki elvárja hogy mindenki "vigyázzba álljon" csak mert van egy gyerekem. Nem akadok ki mert ugat egy kutya vagy jön egy autó ami hangosan zenél, és ettől felébred a baba (olvastam már ilyet is) de azért a méhcsípés és kutyaugatás között elég nagy a különbség.
2010. jan. 10. 20:59
 10/19 anonim ***** válasza:

20:15-ös vagyok.

Akkor várd meg, amíg jól összecsipkedik és esetleg megfulladjon vagy egész életére maradandó károsodása legyen (pl. az arcán) Én azért írtam amit..., mert átérzem a helyzeted, csak nekünk a méhek helyett kutyák vannak. 10-ből 8 átjár. Többször beszéltünk mi is a szomszéddal, voltam az önkormányzatnál és mostmár úgy néz ki, h lesz előrelépés az ügyben, de a szomszéd nem tesz semmit, hát mi teszünk. Persze nem drasztikusan, de próbáljuk megnevelni a kutyáit, ha már ő nem tette meg. A fiam mindennél fontosabb és nem akarom megvárni amíg valami baj történik.

2010. jan. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!